• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Jacomo - специалист
Когато инверторният климатик достигне зададената температура и започне да модулира (да намалява мощността на компресора) LED лампите започват да мигат. Колкото по-ниска е мощността, толкова по-бавно и осезателно мигат.

Някой има ли идея защо се получава и какво може да се направи, за да се избегне този проблем?
zz_stefanov - майстор
Предполагам, слаба инсталация или слабо място в инсталацията преди или в апартаментното табло. Колкото по ниски са оборотите, толкова пиковият ток през мотора се доближава до пусковия, а той е висок + лоша филтрация на инвертора.
preslav - майстор
Малко повече информация няма да е излишна. Примерно марка на климатика, възраст, от кога е този проблем (веднага след монтажа на климатика или веднага след смяната на осветлението с ЛЕД или по някое си време), всичко това на един бАшон ли е, само при работата на климатика ли се забелязва или и при включването на друг по-мощен консуматор.
Jacomo - специалист
- Климатикът е Sang 12ка, 2 годишен.
- Може би проблемът е още след монтажа, но досега е ползван само през деня лятото на охлаждане, съответно не се е налгало да работи заедно с осветление и не съм обърнал внимание
- Пробвах на различни кръгове да го пусна с разклонител и няма разлика
- Не се влияе от други консуматори
- Има и друг доста мощен конвенционален 28ца, който като стартира и осветлението направо гасне, но след това няма проблем.

От мненията по-горе и по-конкретно относно пиковия ток се ориентирам към трасето от електромера (стълба) до таблото. Същото е снаждано на няколко места - Чашки стълб, електромер, чашки стълб, чашки къща, табло. Проверих всички връзки в таблото и няма хлабави. Няма и топли кабели.
preslav - майстор
Така както са описани нещата мога само да потвърдя мнението на Стефанов, особено в частта за самия климатик.
Имал съм Санг конвенционални, имам на изживяване и инверторен - инверторната им технология е мижи да те лажем, компресорът (от нов) тръгва с яко разтрисане, извиках сервиза още в гаранция, но нищо не установиха. Другият неприятен момент е, че още при 550 Вата консумация климатикът минава в ON-OFF - с две думи само името му е инвертор.
По-малко съм склонен да мисля, че трасето от електромера до къщата е проблема - примигването щеше да го има и когато включиш фурна, пералня, бойлер и т.н.
kozl - майстор
пон ное 13, 2023 7:37 ampreslav написа:
Така както са описани нещата мога само да потвърдя мнението на Стефанов, особено в частта за самия климатик.
Имал съм Санг конвенционални, имам на изживяване и инверторен - инверторната им технология е мижи да те лажем, компресорът (от нов) тръгва с яко разтрисане, извиках сервиза още в гаранция, но нищо не установиха. Другият неприятен момент е, че още при 550 Вата консумация климатикът минава в ON-OFF - с две думи само името му е инвертор.
По-малко съм склонен да мисля, че трасето от електромера до къщата е проблема - примигването щеше да го има и когато включиш фурна, пералня, бойлер и т.н.
Инверторната технология да не би да е ШИМ технология с променлива честота :?
Имах купен преди години такъв регулатор на мощност, но беше вписано в инструкцията да се ползва само за нагреватели. Като го включих на осветление и стана "пали/гаси". И честотата на импулсите явно е около и под херц - доста осезапелно за човешкото възприятие.
yanko78 - специалист
Търси в интернет, според марката и модела, вида на миганията и мигащите лампички. Обикновено, тези мигания определят каква е грешката или евентуално проблема.
hidrazin - майстор
пон ное 13, 2023 6:58 pmyanko78 написа:
Търси в интернет, според марката и модела, вида на миганията и мигащите лампички. Обикновено, тези мигания определят каква е грешката или евентуално проблема.
:lol: Чукча не читател, Чукча писател...
:partyman:
Jacomo - специалист
пон ное 13, 2023 6:58 pmyanko78 написа:
Търси в интернет, според марката и модела, вида на миганията и мигащите лампички. Обикновено, тези мигания определят каква е грешката или евентуално проблема.
Може да не съм се изразил правилно, имам предвид LED лампите на осветлението в къщата.
И още едно уточнение - на 15 ватовите почти не се забелязва мигането, за разлика от 9 ватовите, но и те гаснат при пуска на големия климатик.
preslav - майстор
пон ное 13, 2023 10:28 pmJacomo написа:
И още едно уточнение - на 15 ватовите почти не се забелязва мигането, за разлика от 9 ватовите, но и те гаснат при пуска на големия климатик.
Може наистина да се окаже, че имаш проблем в жицата от електромера до къщата - примигват е едно, гаснат е друго, пробвал ли си как се държи обикновена крушка?
  • 1
  • 2

Тема "Инверторен климатик примигване на LED лампи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: