Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Колеги, извинявам се че пускам тук въпроса но имам проблем...Във фабриката имахме СОТ и видеонаблюдение. Като съм във върешната мрежа на wifi мога да наблюдавам камерите онлайн на телефона си, но когато мина на мобилни данни ми изписва че камерите са офлайн и не мога да се свържа. Рекордера е https://www.hikvision.com/en/products/T ... qhi-m1-fa/ , къде да търся проблема.
brum - майстор
Проблема е в липсата на някой знаещ какво прави. За да имаш достъп отвън трява да се конфигурират разни неща (port forwarding примерно) и да се намери начин за достъп до рутера (платен статичен IP адрес или DDNS услуга).

Вариант 1 - даваш много повече информация. Модел на рутера, доставчик на интернета, настройки на вътрешна мрежа, адрес и порт на който достъпваш камерите. После ще следват няколко доуточняващи въпроса и ще се стигне до инструкции.

Вариант 2 - намери си някой дето знае какво прави. Ама подозирам, че умишлено си в този форум, та туй по-скоро не е вариант :) .
Детето - специалист
Когато си във вътрешната мрежа ползваш IP което си получил от рутера и някакъв порт.
Когато си извън тази мрежа трябва да ползваш IP което ти е дал доставчика на интернет към завода и съответно трябва да си отворил порт за достъп през рутера до IP на устройството за видеонаблюдение. Като има рутери които имат опция за видеонаблюдение и там само си вкарваш IP на устройството което ползвате за видеонаблюдение и всичко се получава само.
Като цяло може всичко да е настроено и вие само да зададете правилните IP адреси и портове в телефона.
Предполагам ползваш ivms на телефона и там когато си вкарваш настройките, но си във вътрешната мрежа само си сканирал мрежата и си избрал това което си видял като устройство.
Сега по същия начин трябва да добавиш устройството, но ръчно като си избереш начина за достъп.
Като разбира се е разрешен въпросния достъп към вътрешната мрежа.
Nimi - специалист
Постоянно IP е желателно, но далеч не е задължително. Трябва ви някой разбиращ и пълен достъп до DVR-а за да конфигурира облачната услуга.
Потърсете инсталатора.

Тема "Проблем с онлайн настройки на hikvision" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: