• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ал_ - специалист
Ами…пак да се изложим. Уточнявам, че токът не ме грабна навремето, та не съм задълбавал хич, и кабели гледам да не пипам даже на щанда в магазина. Дано поне понятията улучвам и да успея да съм кратък.
Имам вентилатор с няколко степени, който ми се ще да се управлява от смарт модул, който да включва различните степени на работа при различни ситуации, срещали ли сте нещо подобно, че аз удрям на камък с търсенето? Има смарт димери за осветление, биха ли свършили работа?
Мота ми се в гаража прахоуловител тесла, който е с такъв режим на работа, но и да го разфасовам…..
nasttii - специалист
Ако искаш контрол през wifi ето това става за вентилатор
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
BGN23.12 | Tuya WiFi Smart Dimmers 100~240V LED Dimmer Switch Module 1 Channel Light Bulb Brightness Control Works with Alexa Google Home
https://a.aliexpress.com/_EGCMJn3
До 300w, лед лампи 120w
preslav - майстор
Преди седмица си купих такъв регулатор на напрежение https://etop.bg/index.php?route=product ... ct_id=1012 от фирмата на сайта. Ползвам го за подовото, пробвал съм го на керамичен котлон 1250 W и отоплителна печка 1800 W - идеално ми пасва.
За ел.моторите ситуацията е различна - можеш да звъннеш на посочения телефон и да питаш, но предварително се осведоми какъв е моторът на твоя вентилатор.
ESPACE - майстор
ср яну 24, 2024 8:45 pmАл_ написа:
да се управлява от смарт модул, който да включва различните степени на работа при различни ситуации,
Какви са различните ситуации? Каква е променливата - температура, влажност? Как да ти се препоръча нещо като заданието е непълно.
Ал_ - специалист
Променливата - запрашеност. Смарт датчик (наличен) мери нивото и, и според различната степен на запрашеност изпраща сигнал към модула за вентилатора, на каква степен да бъде включен.
Ако димерът, показан от nasttii, върши работа би било супер. Пресли, ще ги преслушам и тези, благодаря.
Вентилаторът предпочитам да е такъв, дано това, че е на 12V DC не пречи
B0bi - специалист
Скоростта на вентилатора може да се намали до покой чрез ШИМ
Виж тук
Lutchezar - майстор
Срещал съм смарт вентилатор с управление по wifi или zigbee не съм сигурен. От лидълските вертикалните. Значи има и други. Алтернативно ако вентилатор има инфрачервено дистанционно, има с март шлюзове които се обучават като инфрачервено дистанционно. Има и rf433 шлюзове.

Допълнено :
https://www.lidl.cz/p/silvercrest-sloup ... 100349673

Такова нещо можеш да използваш.
preslav - майстор
чет яну 25, 2024 8:40 amАл_ написа:
Променливата - запрашеност. Смарт датчик (наличен) мери нивото и, и според различната степен на запрашеност изпраща сигнал към модула за вентилатора, на каква степен да бъде включен.
Ако димерът, показан от nasttii, върши работа би било супер. Пресли, ще ги преслушам и тези, благодаря.
Вентилаторът предпочитам да е такъв, дано това, че е на 12V DC не пречи
Щом датчикът е наличен, сподели какъв е, за да е ясно какъв е сигнала от него. Първото, което ми идва на ума е, че вентилаторът може да си вентилира непрекъснато, а да се управлява количеството преминаващ въздух, нещо като управлението на дроселната клапа на ДВГ.
Ал_ - специалист
И датчикът е безжичен
Направо съм изключил, че при пилетата имам като показания димер за изгрев-залез, ще го ползвам през уикенда по светло за проба
А иначе - разбрах ти идеята
  • 1
  • 2

Тема "Smart регулатор на напрежение - има ли такова животно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: