• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ESPACE - майстор
С оригиналното зареждай 7-8 часа при изтощена батерия, с другото са малко неясни работите. Зависи дали е импулсно или трансформаторно Ако тежи е трансформаторно и със сигурност дава повече от 12V, може и да зареди новата батерия.
Хубаво е да поизмериш какво се случва по време на заряда, напрежението де.
silent - майстор
Преди 25 години купих първия си винтоверт Райдър за 30лв 12волта nimh батерия. След второто ползване се оказа че батерията не държи. Имаше умрели батерии в пакета. Замених ги с 12В1,3А оловен акумулатор който вкарах на тяхно място. Счупх го от работа над 10години накрая акумулатора беше за смяна но се счупи и самия корпус и замина. Зареждах го с оригиналното му зарядно адаптор и държач за батерията с два диода.
kvd74 - специалист
нед яну 28, 2024 6:44 amESPACE написа:
С оригиналното зареждай 7-8 часа при изтощена батерия, с другото са малко неясни работите. Зависи дали е импулсно или трансформаторно Ако тежи е трансформаторно и със сигурност дава повече от 12V, може и да зареди новата батерия.
Хубаво е да поизмериш какво се случва по време на заряда, напрежението де.
Премерих- на оригиналното е 15,25v, както си и пише на него, но на бялото от епилатора е 17v, доста повече от посочените 12v на вторичната намотка. Тежичко е, както каза, трансформаторно, каквато и да е разликата. Та, с кое ще е по- подходящо за зареждане на оловната батерия?
kvd74 - специалист
Последен въпрос за моите батерии :yawinkle: - Трабва ли да се загрява батерията при зареждане? Сега не загрява, а оригиналната и една друга, Ni-MH- на, заместител на нея, се загрява.
Също- старата оловна, която замених, показва 13v напрежение. Свързах една крушка 21w и напрежението го задържа на 12v и нещо си. Значи ли нещо това- дали става или не, вече я замених, но да знам?
MamaMy - майстор
Щом държи 12 волта е добре. Ако не загрява при зареждане значи тока е по-малък от максималния. Това е за добро. зареждай я до 14,2 волта както е закачена на зарядното. Значи онова със 17 волта е по подходящо
brum - майстор
От масовите батерии оловната е най-неудачна за тая преработка. 18650 клетките са евтини, леки и могат да отдават далеч повече ток от туй чудо дето си събрал.

Преди 15+ години бях пред дилема какво да правя с батерията на първият ми винтоверт, че не ме устройваше да го чакам на зарядното. Сложих му захранващ блок на 12 волта и 10+ ампера (от старо компютърно захранване). С години работи без драми.
  • 1
  • 2

Тема "Замяна на Ni-MH батерия с оловна и зареждане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: