• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kvd74 - специалист
Привет на всички.
Става въпрос за замяна на Ni-MH батерия, от един винтоверт, с оловна такава, която вградих на мястото на старите елементи.
Та, въпроса ми е- има ли значение зарядното какво ще е, след като се променя вида на батерията?
Ползвам оригинално на Блек енд Декър и някакво от епилатор.
ESPACE - майстор
Не, няма никакво значение. Ръгай там каквото имаш. Няма никакво значение и на колко е волта е била старата батерия, на колко е новата - карай да върви. Щом става от епилатор няма начин да не стане и от лаптоп, таблет или рутер.
Имам една тойота, махнах и двигателя бензинов и сложих дизел от пежо. Ще мога ли да я зареждам на същата колонка на бензиностанцията. Горе, долу така звучи въпроса ти.

ПП Не се засягай, ама какъвто въпроса, такъв и отговора.
kozl - майстор
ESPACE написа:
Не се засягай, ама какъвто въпроса, такъв и отговора.
+1. Пасват си :lachtot:
kvd74 - специалист
Ок. Какво да добавя? Батерията е на 12 волта, 1300 мили ампер часа, и старата е на 12 волта, 1300 милиампера. Зарядното е оригиналното за винтоверта, другото ще го видя и ще снимам и двете.
ESPACE - майстор
Тогава с голяма доза вероятност ще стане оригиналното зарядно. В старата батерия имаше ли термосензор?
kozl - майстор
Моето мнение е, че ако оригиналната батерия е с 10 елемента Ni-MH по 1,2V всеки и си я сменил с оловен акумулатор за 12V, има вероятност да може да зареждаш оловния акумулатор със зарядното на Блек енд Декера, ако е изправно.
Съдя по некъв B&D, на който от две батерии събрах що годе работещи елементи за една батерия, че собственика не искаше да инвестира в елементи. Та неговото зарядно беше от 2 части. Траф+изправител+щепсел и отделно кутия за батерията в която имаше проста платка с ограничение на зареждането по напрежение.
Но все пак снимай зарядното за някаква ориентация.
Аз бих измерил напрежението с което се зарежда батерията от оригиналното зарядно.
DundyTheCroc - майстор
Принципно алгоритмите за зареждане на двата типа батерии са различни, но предвид факта, че оригиналното зарядно ще зарежда до към 14-14.4 волта, то поне няма да презарежда оловната батерия.
Детето - специалист
Остава и по ток да не прекалява зарядното и ще стане
hidrazin - майстор
Ма то ще стане един винтоверт... Направо за чудо и приказ.
С тая вероятно тягова батерия. И не само тягова ами и теглова - сигурно над половин кило и никакъв капацитет.
Ще става ... за дреболийки и скоро пак ще има смяна на акумулатора.
:partyman:
kvd74 - специалист
Това е ориг.зарядно. Бялото е от епилатор. И ориг.батерия.
Прикачен файл:
IMG_20240127_150050_edit_291810154844014.jpg
Прикачен файл:
IMG_20240127_150125_edit_291788821613288.jpg
Прикачен файл:
IMG_20240127_150212_edit_291769504227353.jpg


Така пък изглежда вградената.
Прикачен файл:
Screenshot_20240127_230708_com.android.gallery3d_edit_292990384371438.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Замяна на Ni-MH батерия с оловна и зареждане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: