• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Някой може ли да ми даде схема за свързване на две и повече релета време. Бих искал да се пускат няколко двигателя един след друг за различно време . Да се получи нещо като циклична програма
ivanovbg - майстор
Дай повече подробности, нещо като блокова схема. Интервалите колко трябва да са. Най просто става с процесорно управление, но става по трудно ако искаш да променяш интервалите.

Ако искаш с релета за време трябва да уточниш какви ще са релетата и двигателите - монофазни, трифазни... Мощност?
Andri01 - майстор
Има готови платки с различен брой канали за управление на "Sirius" ,настройват се чрез компютъра.
вт фев 20, 2024 12:34 amivanovbg написа:
Дай повече подробности, нещо като блокова схема. Интервалите колко трябва да са. Най просто става с процесорно управление, но става по трудно ако искаш да променяш интервалите.

Ако искаш с релета за време трябва да уточниш какви ще са релетата и двигателите - монофазни, трифазни... Мощност?

Двигателите ще са трифазни така че релетата ще командват контактори а времената от време на време ще се променят от 3 до 10 минути . За това мисля с реле време за да е по лесно и просто отмяната . Просто не мога да го измисля как да се задействат едно след друго.
ESPACE - майстор
Tи дай конкретно заданието(условията) и все някой ще го измисли. С тези обяснения до момента само общи приказки ще получиш.
Колко са двигателите?Какви интервали търсиш? Въоще една блок-схема няма да е излишна
batkoce - специалист
Това е задача от промишлената автоматика. Не е нещо невиждано и може да се направи без процесори.
Макар и проста, тази задача надхвърля идеята "направи си сам". Лично на мен ще ми е необходим най-малко цял ден, за да обмисля и начертая подобна схема, като преди това ще ми е необходимо и време да проуча какви точно материали ще са подходящи за конкретния случай. Случвало ми се е да разработвам собствени релета за време, които да са най-подходящи за обслужване от работниците. В конкретния случай става дума за импулсно лепене на опаковъчни пликове и релетата за време, които бяха достъпни за купуване, можеше да се ползват, но бяха неудобни за обслужване...
valentino76bs - майстор
Правил съм такова нещо за 5 двигателя .За всеки един двигател има реле контактор защита предпазител.Стартира се само с един бутон.Като изпълнение е заигравка но ако си на работа някъде ще чоплиш и надника върви.Мога да снимам релетата ама мисля не е нужно.Таблото хвана крака.
Много е важно да уточниш цялата постановка.
вт фев 20, 2024 6:33 pmvalentino76bs написа:
Правил съм такова нещо за 5 двигателя .За всеки един двигател има реле контактор защита предпазител.Стартира се само с един бутон.Като изпълнение е заигравка но ако си на работа някъде ще чоплиш и надника върви.Мога да снимам релетата ама мисля не е нужно.Таблото хвана крака.
Много е важно да уточниш цялата постановка.
ivanovbg - майстор
Еми трябва да се напише например:
1. Включва се двигател 1 и работи от 3до 7мин
2. Като изключи пауза дали има.
3. Включвасе двигател 2 и работи от 3 до 7 мин.
4. Пауза???
5. Включва двигател 3 ....
6. Пауза...
7. ...
.
.
.
Край на програмата
Искам да ползвам тези и тези релета за време.


Когато това го напише човека може да се направи схемата. Дотогава само си трошиме клавиатурата.
вт фев 20, 2024 7:54 pmivanovbg написа:
Еми трябва да се напише например:
1. Включва се двигател 1 и работи от 3до 7мин
2. Като изключи пауза дали има.
3. Включвасе двигател 2 и работи от 3 до 7 мин.
4. Пауза???
5. Включва двигател 3 ....
6. Пауза...
7. ...
.
.
.
Край на програмата
Искам да ползвам тези и тези релета за време.


Когато това го напише човека може да се направи схемата. Дотогава само си трошиме клавиатурата.
[/quot



Трябва ми това:

1 Значи включена 1 двигател за 4-8 минути
2 Същия двигател на бързи обороти за 6-9 минути
3 Включва 2 двигател за 3 минути
Това ми трябва с реле време което е необходомо
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на две и повече релета време" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: