• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gdanov - помощник
Ако всички бяхте сертифицирани и базовото ниво гарантирано, да се доверя. Обаче ако нямам базова култура ще слугувам на някое препоръчано светило без да разбирам какви ги върши и без яснота за крайния ефект. Да не ти пиша половин страница колко тъпотии успяха да натворят кварталните техници за час и половина докато ми вържат едно елементарно табло с прекъсвач и контакт.

Няма да дам близо хилядарка за труд, части и време което аз няма да работя (щото ми плащат на час) за да следя дали става това което сме говорили, без да разбирам достатъчно. Можеш да се сърдиш на гилдията си. Мерси за съветите, нямам намерение да съм груб или неблагодарен.
hidrazin - майстор
Нещо си се объркал. Аз или някой друг тук да са ти се натискали да ти искат пари или да ти правят инсталацията?
Трябва ли да цитирам какво ти писах?
ср апр 24, 2024 6:50 pmhidrazin написа:
...или използваш "обади се на приятел"...
На всичкото отгоре не се занимавам с този тип инсталации.
Просто искам да те предпазя след като години на ред съм се нагледал на ... такива неща.
Че и щял да следи... Е какво ще следиш като не знаеш какво и как да следиш? Питаш за елементарни неща.
"близо хилядарка за труд, части" - това само материали не стига.
На всичкото отгоре щом къщата не е имала до сега инсталация и чак сега прекарвате захранване от местното ЕРП, нещата не са много О.К.
Това нещо има ли въобще някакви строителни книжа и актове по строителство?
В тоя вариант не би трябвало да ви захранят. Не знам къде са спали...
Така че - спазвайте си проекта който трябва да имате. И си контролирайте изпълнението му. :)
Успех!
:partyman:
P.S. Аз поне ще спя спокойно. А ти след като си издялаш инсталацията?
gdanov - помощник
как често разбирачите дето обяснявате на другите че не могат, се оказвате яки въздухари обаче...сега и нотариални съвети ще получавам. ако искаш нотариалния акт да ти снимам да му провериш пунктуацията?
hidrazin - майстор
Успех и късмет по завоите.
Дано никога не разбереш колко съм бил прав.
Успех с начинанието и дано няма щети ... човешки.
Но и да има са си на твоя гръб и сметка.
:partyman:
P.S. Относно "разбирачите" - току що намерихме още един.
И такива тук сме ги срещали не един.
Крайния резултат стандартно е ... отчайващ.
Интересно, квадрат тъпи плочки за баня 100 кинта (без труд, лепило)...
Колко квадрата е една малка баня 2,5х2,5 метра стени и под?
Не ми се смята ама грубо отива към 40 квадрата х 100 кинта = 4000 лева само за тъпите плочки.
Ай са си ги налепи сам.
И дограмата си сложи сам, и ВиК-то си направи сам, и изолацията си направи сам, и мебелите си направи сам, и покрива си направи сам, и ламината си сложи сам...
Да не забравиш че трябва да сееш, поливаш, пръскаш и картофи, домати, патладжан, лук, чесън, тикви, дини ииии ПЪПЕШИ.
Абе ти кола имаш ли?
НИКОГА не давай на някой да тия бара. Особено без да го контролираш.
Ми тъй де, няма ся да даваш пари на изедниците - ония от гилдиите. :oops:
Ииии... пак - Успех на човека-оркестър!
gdanov - помощник
хем искам да ти взема хляба, хем ако ти плащам ще имам мнение и изисквания, баси гадното, нали. друго си е клиента да ти удря теманета, да ти носи биричка за обяд и да ти е общ работник, пък ти да караш както си знаеш.
hidrazin - майстор
ср апр 24, 2024 10:23 pmgdanov написа:
хем искам да ти взема хляба, хем ако ти плащам ще имам мнение и изисквания, баси гадното, нали. друго си е клиента да ти удря теманета, да ти носи биричка за обяд и да ти е общ работник, пък ти да караш както си знаеш.
Нито мое да ми вземеш хляба (той ми е осигурен), нито мое да ми плащаш щото няма НИКАКЪВ шанс да се фана с теб, нито мое да имаш КАКВИТО и да било изисквания към мен...
И за к'ва бира хортуваш? Аз бира (детско питие) не пия.
И като работя не пия (бири и какъвто и да е алкохол).
И ако днес ще работя, предната вечер няма да съм пил какъвто и да е алкохол.
И общи работници (тъщи) не ща да ми стоят на главата и да ми намилат. Особено ако тъщите не са с ел, образование и знания. Също като теб.
И да, правя каквото си знам, защото го правя най-правилното.
(Имало е случи когато си събирам "чуковете" и си заминавам... Сещаш ли се защо? Жокер - НЕ СА ПАРИ.)
:partyman:
P.S. Алооооуууу... Аз искам да спя спокойно. Че съм направил всичко възможно в бъдеще на хората да им е най-безопасно.
Ай ся бегай да лепиш плочки(или друго) и с ел. не се занимавай!
gdanov - помощник
що се излагаш така пред публика...кому е нужно това. не си първия простак който се опитва да ме обезкуражи или обиди, не се взимай на сериозно.
MamaMy - майстор
Много хора се панират, че имат повишено напрежение в инсталациите си. ТОВА НЕ Е ВЯРНО! По закон напрежението в БГ трябва да бъде 230 волта +-10%. Това прави от 207 до 253 волта. Все едно като не разбирам от медицина да се оплаквам от кръвното си защото е 120/60.
Много моля лаиците с образование различно от някакъв вид електричарско да не барат където не им е работа и мултицетите да си ги ползват за батерии.
stelibg - специалист
Само че, на повечето ел. уреди пише, че работяд до 240В. 250В е прекалено, но трябва да присъединяват соларки, които за да си претикат тока трябва да са с по-високо напрежение. Моят UPS много се сърди на напрежение от 250В. А и зимата трябва да стигне напрежение и до крайните абонати ...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Високо напрежение в мрежата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: