• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ал_ - специалист
Покрай едни светещи боклучаци в юск се затърсих и загледах това. Цената му може и да е оправдана, нямам идея, но на мен ми се струва висока. Погледнах при китайците, има с по-груби и по-неудобни за закачане фасунги на по-ниски цени, но пък няма да им гледам фасунгите, я. А и са с повече крушки :-D
Трябва ли да ме притеснява нещо тук, предвид употребата на открито?
Например тези: https://a.aliexpress.com/_EGB2821. Или евентуално да ми препоръчате нещо проверено?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт фев 27, 2024 11:30 amАл_ написа:
Покрай едни светещи боклучаци в юск се затърсих и загледах това. Цената му може и да е оправдана, нямам идея, но на мен ми се струва висока. Погледнах при китайците, има с по-груби и по-неудобни за закачане фасунги на по-ниски цени, но пък няма да им гледам фасунгите, я. А и са с повече крушки :-D
Трябва ли да ме притеснява нещо тук, предвид употребата на открито?
Например тези: https://a.aliexpress.com/_EGB2821. Или евентуално да ми препоръчате нещо проверено?
По дизайн ли избираш? От лидл взех за 18лв, на вид са като матово бяла крушка
Китаецът пише, че е градинска гирлянда. Вярвай му. най-яката световна икономика се крепи на това
Ал_ - специалист
Е, на мен ми се струва повече от нормално, като се избира нещо, да се избира и по дизайн и външен вид.
Втората част от мнението не считам за нужно да коментирам
Lisko - майстор
вт фев 27, 2024 11:30 amАл_ написа:
Покрай едни светещи боклучаци в юск се затърсих и загледах това. Цената му може и да е оправдана, нямам идея, но на мен ми се струва висока. Погледнах при китайците, има с по-груби и по-неудобни за закачане фасунги на по-ниски цени, но пък няма да им гледам фасунгите, я. А и са с повече крушки :-D
Трябва ли да ме притеснява нещо тук, предвид употребата на открито?
Например тези: https://a.aliexpress.com/_EGB2821. Или евентуално да ми препоръчате нещо проверено?
То всичко е от китайците, само че натоварено многократно и за търговеца.
Гледаш в алито колко броя е продал, колко е оценката и от колко ревюта. Примерно аз не хващам вяра на 4-5 ревюта, но например този артикул:
https://vi.aliexpress.com/item/1005005772095619.html
има 800+ продадени и 146 ревюта със средна оценка 4.7
Също гледаш продавача да не е регистриран вчера или дори преди един два-месеца. Ако е преди година, две и нагоре и с толкова ревюта - надали е мошеник.
Lutchezar - майстор
В първото мнение гирляндите са умни с управление от телефона, което за мен е бонус. Но със сигурност е препродавач с висока надценка.
Ал_ - специалист
И според мен е голям бонус, но в случая не ми е необходим, тъй като така или иначе смятам включването/изключването на осветлението да е през ключ, свързан с малък смарт димер.
hidrazin - майстор
вт фев 27, 2024 11:30 amАл_ написа:
Покрай едни светещи боклучаци в юск се затърсих и загледах ... Цената му може и да е оправдана, нямам идея, но на мен ми се струва висока. Погледнах при китайците, ...
... Или евентуално да ми препоръчате нещо проверено?
Даже не знаех че у нас ги предлагат толкова много търговци - ЦЪЪЪК
По спомен ги предлагат с 50 санта между фасунгите и със 100 санта между тях.
По спомен защото преди няколко години слагах такива на едно барбекю - към 70-80 броя фасунги, че може да са били и над 100.
Поръчах ги от кварталния магазин и дойдоха в картонени кутии с по 5 броя фасунги във всяка кутия, щепсел и влагозащитен конектор.
Демек тези 5-метрови гирлянди могат лесно да се удължават само с конекторите. Останаха бая щепсели... :-D
Ламбите се поръчаха отделно - РЕТРО по 10-тина кинта бройката. Там цената нямаше значение.
Самите фасунги са от пластмаса наподобяваща гума и не пропускат вода отгоре - изцяло излети са и неразглобяеми.
Лесни за окачване - всяка си има "гумено" ухо.
Цени не помня и не са ме интересували ама няма как в БГ същите китайци да са по-евтини. Дори не могат да се доближат по цена до китайците.
вт фев 27, 2024 11:30 amАл_ написа:
Трябва ли да ме притеснява нещо тук, предвид употребата на открито?
Доколкото разбрах ще са на открито и евентуално ще ги вали дъжд? Ако е така, от мен две неща:
- При свързването гледай фазата да отива на пъпката на фасунгата а не на резбата. Нищо че при повечето резбата на първо четене и оглед няма връзка...
При завиване на ламБата самия цокъл на ламБата получава нула или фаза...
- Избягвай да ги използваш когато има дъжд, сняг, роса, мъгла ... и най-вече ако някой има възможност да докосва ламБите, фасунгите и кабелите.
Особено пък ако са свързани към токов кръг без ДТЗ...
От мен толкоз. Успех!
:partyman:
Ал_ - специалист
Благодаря! Точно това ми бяха притесненията, че ще са на открито и ще се мокрят. То че ги дават за безпроблемна външна употреба - дават ги, но все пак. Та определено ще се съобразя с това, което казваш. Иначе ще са достатъчно високо, че да не ги стигат децата - на гредите на асмата, която е с конструкция тип пергола смятам да ги "обеся"
Ал_ - специалист
Бързо дойдоха, сигурно повече време ще отнеме да се измисли как да бъдат разположени :-D
Прикачен файл:
IMG_0142.jpeg


Предполагам, че няма проблем кабелът да контактува с дървените греди? Нещо подобно:
Прикачен файл:
IMG_0144.png


Макар че трябва да го измисля точно как, за да не си пречат с лозата
aleksnp - специалист
Контакт на кабела с дървените греди, през метално гофре :yawinkle: .
  • 1
  • 2

Тема "Светлинни гирлянди - малко помощ за избор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: