Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ср мар 13, 2024 6:31 pmivanovbg написа:
...Обикновените електромери нямат проверка на фазите на токовите трансформатори и затова независимо от посоката на тока въртят в една посока...

:partyman:
Туй не е вярно.
ivanovbg - майстор
Възможно е на по новите да са сложили да са в такт с новите технологии и да го включват софтуерно в зависимост от нуждите. Факт е, че нормално без договор за изкупуване на енергия електромера само наддава :-D
zz_stefanov - майстор
ср мар 13, 2024 6:31 pmivanovbg написа:
......Щот тока по определение е насочено движение на електрони, а те се движат от - към +. ......

.......
Тц. Насочено движение на електрични заряди е. В зависимост от средата може да не са само електрони.
ivanovbg - майстор
Аз го обяснявам за хората които не разбират и да обяснявам що е дупка и как се движи е излишно.Този който разбира от материята не пита :-D
zz_stefanov - майстор
Не говоря за полупроводници, а за електролит и газ.
ivanovbg - майстор
ср мар 13, 2024 9:25 pmzz_stefanov написа:
Не говоря за полупроводници, а за електролит и газ.
Да, ама с токов трансформатор може да мериш ток по проводници и полупроводници, а и темата е за ток по проводници.
Lisko - майстор
абе да, насочено движение на електрони ама... електроните се движат много бавно, а тока много бързо.
kozl - майстор
Посокота на тока е на 180 и пак напред :wink:
Кви 180 бе :?
А къв ток :?:

Кво е това ток(А) и ток(kWh) :rolleyes:

А пък къв е тоя реактивен ток и защо битовите електромери не го отчитат :?
Дали реактивният ток през електромера е с посока от консуматора към източника :?
Добре, че са на гъсто, електроните. Като щракнеш ключът на ламБата бърже се разбутват, та тя, ламБата, светва мигновено. Пъргави, но сравнително мързеливи.
Нещо като ефекта на доминото, но на 78 оборота.

Не е ли ясно, че всъщност пита се за захранването- Защо има захранване от едно от "локалните" Q?

пп. Айде- па мозък на поразия!
gogo7777 - майстор
ср мар 13, 2024 5:30 pmDundyTheCroc написа:
ср мар 13, 2024 4:49 pmgogo7777 написа:
Посоката на тока винаги е една и съща....за к'во иде реч в темата?
:drinkers:

Александро Волта тегли един шут на Анднре Ампер и той фърчи по посоката....Георг Ом се опитва да го забави за да не си счупи тиквата в земята. Физика 7-ми клас..
:drinkers:
Аз си признавам, че не ги разбирам тия неща, в един трифазен нагревател на триъгълник каква е посоката?

На този реотан като се обединят двата му края получаваме мултифазен награвател :) може да го захраниш, в която и да е точка и с колкото си искаш фази. Тока ще тече винаги тая посока, в която сочи върха на ботуша. :wink:
Прикачен файл:
product_large_59274.jpg
product_large_59274.jpg (12.39 KиБ) Видяна 265 пъти

Тема "Определяне на посока на тока." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: