Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lutchezar - майстор
Според мен хич не е проблем посоката на тока, а това че се получава верига в която той протича, нежелана и грешна верига, породена от неправилно свързване, утечка или пробив някъде. А тук наистина става като в темата за Кракрата...
batkoce - специалист
Още от самото начало е ясно, че не става дума за посока на "електрическия ток" във физическия смисъл на това понятие.
Ясно е, че става дума за посоката и големината на електрическите енергийни потоци, които се подават към обекта явно от два източника. Авторът използва понятията "един ток" и "друг ток", но това е просто неправилна терминология...
ivanovbg - майстор
Тока е много странен, уж има прав ток, но няма, щот как прав ток ще тече през крива жица? Опитах се да гледам през крив макарон и не става. Щот светлината е права. А правия ток е крив. И се вижда. Мълниите са правотокови уж и понеже са единственото на което можеш да видиш тока, никога не съм видял права мълния. Та като извод мога да кажа че прав ток има само в нашите глави. Всичкия е крив! :-D
batkoce - специалист
Ето как стават някои работи:
Прикачен файл:
IMG_2968.JPG
IMG_2968.JPG (72.44 KиБ) Видяна 299 пъти
petromaniq66 - специалист
Е не стават баш така. И змия да прекараш през диод, няма да излезе пръчка, та камо ли през кондензатоор :) :)
ivanovbg - майстор
И диода нищо не изправя.

Прикачен файл

350px-Halfwave.rectifier.en.svg.png
350px-Halfwave.rectifier.en.svg.png (4.95 KиБ) Видяна 287 пъти
batkoce - специалист
чет мар 14, 2024 11:01 ampetromaniq66 написа:
Е не стават баш така. И змия да прекараш през диод, няма да излезе пръчка, та камо ли през кондензатоор :) :)
Учените от Замундската академия на неуките са доказали, че баш така става...
goran67 - специалист
batkoce написа:
Ето как стават някои работи:
Прикачен файл:
IMG_2968.JPG
Сууупер! Браво за остроумието!
goran67 - специалист
ср мар 13, 2024 4:49 pmgogo7777 написа:
Посоката на тока винаги е една и съща....за к'во иде реч в темата?
:drinkers:

Александро Волта тегли един шут на Анднре Ампер и той фърчи по посоката....Георг Ом се опитва да го забави за да не си счупи тиквата в земята. Физика 7-ми клас..
:drinkers:
Така обяснено, учениците ще го помнят цял живот :)
gogo7777 - майстор
чет мар 14, 2024 11:01 ampetromaniq66 написа:
Е не стават баш така. И змия да прекараш през диод, няма да излезе пръчка,...... :) :)
Диода трябва да е тунелен за да формова змята на пръчка :lol:

Тема "Определяне на посока на тока." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: