• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Две Юнги по 3kW карам със грец KBPC5010 без радиатор.
Налягането е слабо и се налага за лятото да се намалява на 1,5kW.
За зимата ключ шунтира греца. Двата извода на променливото обединени (вход), плюса да речем (изход). Така два от диодите са паралел и карат доста - примерно 3г. Един от диодите окъсява, изхода се мести на минуса и пак газ 3г. Пак два от диодите са паралел. Но идва време пак окъсява някой. Ако има късмет пак може да се прекара през останалите два, иначе само един ще пере пешкира.
Има го бръмченето обаче при трафовете, на японските климатици, на усилвателя - не им се харесва много. Независимо, че са на различни фази си бръмчат, добре е че са отвън.
batkoce - специалист
ср мар 13, 2024 12:24 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Две Юнги по 3kW карам със грец KBPC5010 без радиатор.
Налягането е слабо и се налага за лятото да се намалява на 1,5kW.
За зимата ключ шунтира греца. Двата извода на променливото обединени (вход), плюса да речем (изход). Така два от диодите са паралел и карат доста - примерно 3г. Един от диодите окъсява, изхода се мести на минуса и пак газ 3г. Пак два от диодите са паралел. Но идва време пак окъсява някой. Ако има късмет пак може да се прекара през останалите два, иначе само един ще пере пешкира.
Има го бръмченето обаче при трафовете, на японските климатици, на усилвателя - не им се харесва много. Независимо, че са на различни фази си бръмчат, добре е че са отвън.
Ето как ниското налягане на водата, може да влоши качеството на ел енергията. Който си мисли, че няма връзка между електромера и водомера, много се заблуждава :) :partyman:
gogo7777 - майстор
ср мар 13, 2024 12:24 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
.... Двата извода на променливото обединени (вход), плюса да речем (изход). Така два от диодите са паралел и карат доста - примерно 3г. Един от диодите окъсява, изхода се мести на минуса и пак газ 3г. Пак два от диодите са паралел. Но идва време пак окъсява някой. Ако има късмет пак може да се прекара през останалите два, иначе само един ще пере пешкира.
Аз попаднах на менте грец схеми неотговарящи на тока, но си ги ползвам като ползвам изводите + за катод и - за анод и от цялата работа получавам един диод съставен от два по два последователно и паралелно свързани диода.

:wink:
bigdragon - майстор
вт мар 12, 2024 7:45 pmhidrazin написа:
...
Безплатно е само сиренцето в капана за мишки. :-D
:partyman:
Безплатно е за мишките...

Винаги някой плаща сметката. :)
Andri01 - майстор
Нищо безплатно няма на този свят! Мишката ПЛАЩА...с живота си! :partyman:
ivanovbg - майстор
Как ще обясните тогава, че аз нищо не плащам за топла вода от май до ноември?
Те тука ни тръшна в земята.
Реално, ти си платил предварително някаква сметка, а "изплащането" за по удобно го смяташ по цените на енергоносителят. От това ти става едно готинко, чак да ти завиди човек.

Примерно, сковал си някаква системка за 3000 пари.
Първият добит киловатчас ти струва точно 3000, следващият, заедно с първият вече са по 1500, с третият цената става 1000 и т.н.
Към момента, киловатчаса ти струва примерно 5 стотинки.
След месец, да речем и не дай боже, разтракват се лагерите на китайката, понеже ти си наясно и си купил еФтина, нали?!! Та купуваш някаква и цената вече става 7 стотинки, примерно.
Сещаш ли се накъде бия?!
Изплащането е накаква абстракция. Нищо, ама абсолютно нищо в окръжаващият ни свят не се изплаща.

пп. Десетина- петнадесет години по късно, нещата се тотализират, по някакъв начин, баш когато цената е паднала на около стотинка-две.
Ти обаче си тарикат мъж и си поръчваш нова системка. Пак започваш да гониш.
Да продължавам ли до моментана евентуално помъдряване или няма нужда?!
Всъщност, няма лошо да вярваш в нещо.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср мар 13, 2024 7:31 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Системата ти за БГВ е термосифонна предполагам,без помпа или....?
Понеже пишеш след мен- не, не е термо...както го каза.
ivanovbg - майстор
Не етермосифонна, но на самотек. Има и помпа за всеки случай да се включва над 80градуса, но май само си стои.

Цялата системка е малко тръби, два турски алуминиеви колектори по 200лв и тогава ги даваха с подарък помпа. Едната я продадох за 50лв с които си купих тръби и фитинги. Та ми излезе не повече от 500лв. Тока дето икономисах за две години ми я изплати и надплати и оттогава е безплатно, щот няма никаква поддръжка. Само ноември я източвам и за 1ви май я наточвам. Бойлера е 400литра без серпентина ръчна изработка от неръждавейка. С 6 извода като долната част е без изолация да не прегрява лятото като ме няма.
Последна промяна от ivanovbg на ср мар 13, 2024 8:11 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14

Тема ""Намаляване" на мощността на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: