• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
За тебе е безплатно по презумпция. Няма страшно, хаха!
arxd129 - специалист
Безплатна енергия.... дъра-бъра! :shock: Къде се отплеснахме? Чак къде!

Да се завърнем на темата ли? Що ли...?

Да сме по-практични, а? Става ли?

Не мога да си представя, че е чак толкова сложно да намалиш мощността на един бойлер. Проблемът е, че аз нямам познанията.

Коя от изложените от вас идеи е добра? И практична.
bigdragon - майстор
Диодиииииииииииииии...............

Ама козата сака пръч, щото ти не можеш. :lol: :lol: :lol:
radius - майстор
[Тури му един удължител 20м 1.5кв.мм, само да не е на макарата :weedman:
Последна промяна от radius на пет мар 15, 2024 7:37 pm, променено общо 1 път.
batkoce - специалист
пет мар 15, 2024 3:38 pmarxd129 написа:
Не мога да си представя, че е чак толкова сложно да намалиш мощността на един бойлер. Проблемът е, че аз нямам познанията.
Коя от изложените от вас идеи е добра? И практична.
Ако трябваше аз да поема риска, щях да пробвам с фазов регулатор. Спомена се, че фазовите регулатори създават смущения, но подозирам, че все пак няма да се стигне до спиране на някой важен домашен уред. Фазовият регулатор е евтин и се ползва лесно. Слагаме захранването на входната клема, връзваме бойлера на изходната и с потенциометъра регулираме мощността. Такива регулатори, наречени още димери, се продават с милиони и се ползват масово по къщи, апартаменти, хотели и от време на време в промишлеността. Останалите методи, които се споменаха, също ще работят. Най-доброто е споменато още в първия пост - изграждане на правилната инсталация. Всичко друго е компромис...
iliya_i - майстор
Ако това е апартамент, нормален, макс. разстояние от таблото до бойлера е 10 метра.
'бах мама му и проблем, да се пусне 10 метра времянка в недовършен апартамент.
А ако се купи правилния кабел, с правилната дължина, после същия може да се ползва за постоянното захранване на бойлера.
Ама всички теми на този автор са непрекъснати питаници, щото правилните решения са в противоречие с неговите морални и религиозни разбирания (1).

А между другото, понеже това е 6-ти апартамент за същия потребител за последните 2 години, може този бойлер да го сложи в друг апартамент и от там да вземе правилния като мощност. Но не става (виж 1)
hidrazin - майстор
пет мар 15, 2024 7:36 pmbatkoce написа:
Ако трябваше аз да поема риска, щях да пробвам с фазов регулатор. Спомена се, че фазовите регулатори създават смущения, но подозирам, че все пак няма да се стигне до спиране на някой важен домашен уред.
Така е, но първото питане беше за нещо набързо и ВРЕМЕННО.
Като се знае че питащия е тотално некомпетентен по електротехника и електроника, то диода беше най-елементарното и изпълнимо решение.
Да, фазовите регулатори създават смущения но качествените такива има и филтри.
Създаваните от фазов регулатор смущения не са проблем за уредите с импулсни захранвания.
Нито за трансформатори и електромотори.
Както вече писах - само евентуално за някоя много чувствителна електроника.
Така че за него решението е фазов регулатор ама ... няма смисъл.
Той питащия само си чеше пръстите. Един диод не се нави да сложи...
Мислиш ли че ще сложи фазов регулатор? :lol:
Така че май ще се изнасям от темата. Няма смисъл да се "троша" безсмислено за ... чесане на нечия краста. :rock:
Да се оправя...
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да ви имам месечните драми
arxd129 - специалист
Някъде пях писал, че се отказвам от временното решение на проблема с три-киловат-овата мощност на бойлера. И търся постоянно във времето решение. За да мога да регулирам мощността, както си искам; или поне на някакви степени. Степени, да речем, през 500 вата. Или през 200 вата, защо не.

......

За решението чрез диод

Доколкото схващам от мненията на съфорумниците – диодът сваля консумацията 2 пъти. Което не ми върши работа. (Не разбрах защо трябва да се ползват два диода паралелно, ако някой иска – моля да обясни. Аз не разбрах какво предимство е, да се ползват два диода. Защото съм невеж, де. Затова не разбрах.)


Разбрах препоръката на hidrazin да свържа двата диода успоредно, ползвайки две тройки WAGO-клеми. Тарикатско е! … Ама, ще има моменти, когато и 1500 вата ще са ми много.

Пък и… говорите за някакви смущения, предизвикани от ползването на диоди – било от двойката диоди на hidrazin, било от греца KBPC5010 на abcdefghijklmnopqrstuvwxz .

Споменатите от вас (предизвикани от диодите) смущения, на кои уреди влияят? С какво и как пречат на другите уреди?

.......

За решението чрез фазов регулатор

Доколкото разбирам (а аз не разбирам много от електроники), фазовият регулатор би ми свършил добра работа. Ако не бил предизвиквал смущения.
Тези смущения (предизвикани от фазовия регулатор) на кои уреди влияят? Няма ли регулатори такива – които да не смущават другите уреди?

.........

ПС
Само след месеци наш‘те убавци – управляващи, ще ни набутат плащане на еленергията на киловат. И к‘во пра‘им тогава? Как да регулираме мощността на уредите си; поне отчасти да регулираме? Бойлерът, струва ми се, е подходящ за регулиране елуред. А? :?:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

Тема ""Намаляване" на мощността на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: