• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
fbr - майстор
И сега, какво ще правим в тоя център 1 година. https://epicenter.bg/article/Elektrohol ... 347360/4/0
hidrazin - майстор
пет апр 19, 2024 10:41 pmfbr написа:
И сега, какво ще правим в тоя център 1 година.
Де да въ знам какво ще правите в оня център, вероятно кафе... :-D
Малий, близо 200 търговеца и неизвестен брой ВЕИ-та си бяха осигурили нови, огромни портфейли.
И си бяха наточили здраво машинките да правят така с раята:

Изображение


Сега една година
Прикачен файл:
steamuserimages-a.akamaihd.jpg
steamuserimages-a.akamaihd.jpg (15.49 KиБ) Видяна 299 пъти

Все пак 1/3 от електроенергията на пазара е за битовите клиенти - над 4 600 000 битови клиента.


:partyman:
Theshooter02 - помощник
пон мар 11, 2024 10:19 amarxd129 написа:
Здравейте,

Бойлер. Електрически. Обемен. Един единствен нагревател. 3 kW. Или нагрява, или не нагрява. Работи перфектно, когато е включен; топла вода – почти веднага, макар и ненужна толкова бързо.

Ел. инсталация – 2 х 1 кв.мм. Задъхва се; да не кажа – едва издържа закратко. Трябва да се преправи на 3 х 4.

Но докато се преправи – да речем след около 3-40 дни – дотогава бойлерът трябва да топли вода. Да речем – няма проблем да е включен постоянно. Но, когато нагрява - да консумира, да речем, 1.5 kW. Айде – максимум 2. За да нямам проблем с инсталациятаl
Здравейте!
Изчетох до някъде темата и ми се изчерпа търпението.....намаляване на мощността...ОК.
Сигурен ли сте, че бойлерът е с един единствен нагревател? Масовите бойлери, които аз съм срещал, нагревателите, които съм купувал, винаги са били двустепенни. Т.е. два нагревателя в едно.
Погледнете отдолу на нагревателят с 2 или 4 крачета е. При две е ясно, един, при 4 двоен управляем през ключа за повишаване на мощността.
Лично аз, ползвам 200л бойлер с двоен нагревател, като съм вързал само едната му част, т.е. 1.5-2кв. Нагрява по-дълго разбира се, но 3-ма души се къпят един след друг.
Предимство: имаш винаги един резервен нагревател при нужда, сменяш клемите само и достатъчно време да се снабдиш с нов резервен при нужда.
Нагревателят е консуматив все пак, та не му отдавайте голямо значение.
Недостатък: по-бавно загрява, но пък с оптимизиране температурата на загряване, времето може да се намали.
Успех!
ESPACE - майстор
съб апр 20, 2024 7:58 amTheshooter02 написа:
Масовите бойлери, които аз съм срещал, нагревателите, които съм купувал, винаги са били двустепенни. Т.е. два нагревателя в едно.
Май спомените ти са отпреди повече от 10-15 години и не си "срещал" много нови бойлери?
Theshooter02 - помощник
Признавам, скоро не съм отварял нов бойлер. Последният ми Елдомски 3-4г., все още не е дал индикации за ремонт.
Обслужвам друг, корпус неръждавейка, та му купувам нагреватели, каквито искам.
ESPACE - майстор
Съмнявам се сега да намериш на пазара бойлер с двоен нагревател и многостепенен ключ.
kozl - майстор
Обаче пък има "умни" бойлери с wi-fi.
И да чекаме приложение дето шъ синхронизира подгрева с евтината цена на тока - еха :prayer:
Е оно и къпането шъ се синхронизира с цените, та мое би понятието "смрадергия" да е еквивалент на високата цена на енергията :weedman:
iliya_i - майстор
съб апр 20, 2024 8:34 amESPACE написа:
Съмнявам се сега да намериш на пазара бойлер с двоен нагревател и многостепенен ключ.
Има бе.
Само не е с петстепенен ключ, а с двоен ключ за двата нагревателя.
Изображение
valentino76bs - майстор
Eлдомска простотия, ключа на дъното на капака.... :x
Поне им направиха врътките да светват на накои...
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема ""Намаляване" на мощността на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: