Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dedo pop - помощник
Здравейте.
Проблемът с помпата е, че е прекалено умна. В неподходящи момента електрониката решава, че няма вода и спира. След време се рестартира, после пак и пак, докато не я рестартирам ръчно. Докато показа някаква грешка, която няма оправяне. Тъй като ми трябва вода, на нейно място сложих и вече работи най-елементарен хидрофор, без никакви проблеми.
И реших, че мога да взема най-елементарен електронен пресостат, същия като на работещия хидрофор и го сложа на мястото на електрониката на Grundfos Scala 2. Отворих помпата, махнах платката. Обаче, от електродвигателя идват три извода. Премерих съпротивлението между 1 и 2, между 2 и 3, и между 1 и 3. И в трите случая има 9 ома.
Моля за съвет, има ли вариант да свържа пресостата към електромотора на Scala 2, без да изпуши?
Благодаря!
hidrazin - майстор
съб апр 13, 2024 1:39 pmdedo pop написа:
Отворих помпата, махнах платката. Обаче, от електродвигателя идват три извода. Премерих съпротивлението между 1 и 2, между 2 и 3, и между 1 и 3. И в трите случая има 9 ома.
Съвсем естествено да е така. Двигателя е трифазен и затова има три извода. :)
Така че твоето няма да го бъде.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Имам някакъв спомен, че техниците по авариите им пускаха 3х50 волта, докато заменят помпата с нова. Покрай тая авария ние сменяхме по някоя тръба.....ехеее хубави години, ден месец храни :)
hidrazin - майстор
То убаво ама той няма от къде да ги вземе... :)
Да си натиква обратно електрониката.
И да сложи нова термопаста че зорлем ще си гръмне платката, което означава край с помпата.
:partyman:
hidrazin - майстор
Но мотора и е трифазен. Помпата е инверторна.
Демек в платката (оная дето е махнал) влиза една фаза а от платката към мотора излизат три фази.

Прикачен файл:
Помпа.jpg

:partyman:
Мдаааа, затуй си я купих преди време, щото е инверторна и скъпа, но не е по умна от мен и не ми прави проблеми.
Всъщност, може и по умна да е, но не смее да го покаже.
Само бате кемо може да се изходи компетентно по тоя въпрос.

Нямаше ли някаква схема за свързване на трифазен мотор към монофазно захранване. Нещо звезда, луна, кучи кръст.....
Как ще се съвмести това с електронен пресостат обаче?
dedo pop - помощник
Ясно. Няма да стане. Ще сменя термопастата.
Макар да бе в идеално състояние. И сега трябва да търся сервиз, поне да затрият грешката, която неясно от какво дойде, защото за всякакви комбинации от светлинки има упътване, ама баш за тая пише "помпата е спряла". Което и сам виждам. И не се оправя с рестарт. Нито с влизане в сервизно меню.
Благодаря за насоките!
hidrazin - майстор
съб апр 13, 2024 7:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нямаше ли някаква схема за свързване на трифазен мотор към монофазно захранване.
Има. Веднага да си го избие от главата.
:partyman:

Тема "Grundfos Scala 2 - възможно ли е подмяна на електрониката с пресостат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: