• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Aleks.Zh - напреднал
Аз даже май сложих по-големи от колкото ми трябваха или поне така си мисля.
Реално слагам 1x 25V 2200uF и 1x 25V 1000uF. Слагам два, защото докато четох различни статии попаднах на информация, че два кондензатора изправят повече кривата на напрежението спрямо единия. С един 25V 1000uF, имах леееки трептения на основната светлина, а с тази комплектация всичко изглеждаше доста стабилно, без трептения.

Амааа завършвам сагата, кондензаторите да са ми проблема :-D
kozl - майстор
Защо с двата греца не се е получило :?


Прикачен файл:
Фар RR300_2017_ .jpg

И са светели и фар и габарит :?
пон апр 22, 2024 12:28 pmAleks.Zh написа:
Изображение



Проблема беше там, че при захранване само на линията на габарита - светеше и основната светлина, но предполагам е било в следствие на липсата на диод, който не съм сигурен къде му е мястото.
Ами защото по тази схема през единия полупериод тока чече в посока Ne - Ve - D5 - ГАБАРИТ - D8 - BiBl, a едновременно с това и в посока Ne - Ve - D3 - ФАР - D8 - BiBl. Или иначе изказано през единия полупериод се захранват и фара и габарита, а през другия само габарита.
Въпроса е как е светел фара само през единия полупериод :? Може по начин като само през диод.

М-у другото в ел.схемата под №20 - Power regulator, който е свъразн с магнета и участва в захранването на осветлението и не само, та явно това е електронна схема за регулиране. Може би тя се шашка като се изрязва единия полупериод на променливото напрежение само с диод :?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Реле регулатор за фар на мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: