Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
чет май 02, 2024 10:19 pmivanovbg написа:
..........То и на пералнята мотора уж инверторен, а си е най обикновен правотоков с четки. .........
........
Кой е тоя инверторен с четки?
На пералните първите бяха асинхронни сдвоени, после масово слагаха от шумните четкови с тахогенератор (твоят е такъв), сега слагат инверторни (някои от които Direct drive).
Lutchezar - майстор
чет май 02, 2024 10:13 pmhidrazin написа:
На кого го даваш?
....
На mavryt4o, предполагам че бори нещо с аспирация. И предполагам че иска прост мощен вентилатор.
hidrazin - майстор
чет май 02, 2024 10:35 pmLutchezar написа:
На mavryt4o, предполагам че бори нещо с аспирация. И предполагам че иска прост мощен вентилатор.
Хубаво. Там се разбирайте с него.
Аз само да уточня че не си писал към моята особа. :)
:partyman:
mavryt4o - майстор
чет май 02, 2024 10:35 pmLutchezar написа:
чет май 02, 2024 10:13 pmhidrazin написа:
На кого го даваш?
....
На mavryt4o, предполагам че бори нещо с аспирация. И предполагам че иска прост мощен вентилатор.
Просто искам да си създам периодичен въздушен поток във фигурите с дървен материал във слънчевата ми сушилня 🙂
gogo7777 - майстор
Мога да ти подаря малко трифазно моторче от вентилатор на хладилна камера. Няма перка, но не е проблем да му сложиш. Ако имаш интерес да го търся из гаража. Голямо е, колкото юмрук.... :)
:drinkers:
zz_stefanov - майстор
пет май 03, 2024 2:42 pmmavryt4o написа:
чет май 02, 2024 10:35 pmLutchezar написа:
чет май 02, 2024 10:13 pmhidrazin написа:
На кого го даваш?
....
На mavryt4o, предполагам че бори нещо с аспирация. И предполагам че иска прост мощен вентилатор.
Просто искам да си създам периодичен въздушен поток във фигурите с дървен материал във слънчевата ми сушилня 🙂
сушилнята ме заинтригува, ползваш ли някакъв влагоабсорбатор?
MamaMy - майстор
Иди на вторични и потърси прозоречен климатик. Техните вентилатори са монофазни, с кондензатор. От едната страна на оста е турбина, а от другата нормална перка. Имат няколко степени.
mavryt4o - майстор
пет май 03, 2024 3:14 pmzz_stefanov написа:
пет май 03, 2024 2:42 pmmavryt4o написа:
чет май 02, 2024 10:35 pmLutchezar написа:
Не идеята е просто да отмества студения и влажен въздух, който се получава в фигурата при отделянето на влага и на негово място да се настани свеж и топъл въздух. Влагата не трябва да е прекалено ниска. Така поже да се съкрати до 3 пъти срока на атмосферното сушене.

На mavryt4o, предполагам че бори нещо с аспирация. И предполагам че иска прост мощен вентилатор.
Просто искам да си създам периодичен въздушен поток във фигурите с дървен материал във слънчевата ми сушилня 🙂
сушилнята ме заинтригува, ползваш ли някакъв влагоабсорбатор?
petromaniq66 - специалист
Мама им ботове!!! Форума стана цигания. Ботове крадат регистрации и пишат от името на потребителите....докога?

Тема "Как да пусна самостоятелно вентилатор от инверторен климатик?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: