Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, имам следния казус. Забелязах, че вкъщи светлината на крушката в хола- кухнята, драстично е намаляла. След като включа печката или микровълновата, светлината се усилва. Когато светлината е слаба и бойлера започне да работи, отново се усилва. В останалите стаи няма никакъв проблем. Какво ли може да бъде ?
hidrazin - майстор
пон юни 03, 2024 11:15 pmViliaDobveva95 написа:
Здравейте, имам следния казус. Забелязах, че вкъщи светлината на крушката в хола- кухнята, драстично е намаляла. След като включа печката или микровълновата, светлината се усилва. Когато светлината е слаба и бойлера започне да работи, отново се усилва. В останалите стаи няма никакъв проблем. Какво ли може да бъде ?
Читав електротехник ще ти намери проблема.
Другия вариант е врачка но не познават много.
И 10 пъти да го пуснеш - все тая.
Бягай да изтриеш останалите две теми дето си дублирал.
:partyman:
velas - специалист
Липсват 220 V във фасунгата на крушката. Каква е причината може да се каже, след като се направят няколко измервания по трасето...
hidrazin - майстор
пон юни 03, 2024 11:55 pmvelas написа:
Липсват 220 V във фасунгата на крушката. Каква е причината може да се каже, след като се направят няколко измервания по трасето...
А дано ама надали. Не е писал колко се намалява и колко увеличава. Мое само да се гадае.
И 220V в България няма от 20-тина години. Сега е 230V ...
Към питащия -
Ако липсва напрежение във фасунгата, то ламБата въобще няма да свети.
Нито светлината ще намалява, нито ще се увеличава а просто ... няма да свети.
В твоя случай - обади се на приятел дето е в час.
Иначе "професионална" помощ от фирма ще ти излезе през носа. И не само от там...
:partyman:
DMN - майстор
ViliaDobveva95 написа:
Здравейте, имам следния казус. Забелязах, че вкъщи светлината на крушката в хола- кухнята, драстично е намаляла. След като включа печката или микровълновата, светлината се усилва. Когато светлината е слаба и бойлера започне да работи, отново се усилва. В останалите стаи няма никакъв проблем. Какво ли може да бъде ?
Абсолютно същия проблем имах в моето жилище.
Оказа се лоша връзка на нулата в таблото с електромерите в блока(на моята нула).
Като дойдоха от енергото, нямало нужда да търсят много, лошата връзка направо си е светела в тъмното.
Така че според мен е лоша връзка някъде.
Не знам с какви крушки си, при мен имах една единствена с нажежаема жичка и точно от слабото й светене разбрах, че имам проблем. Другите ми led лампи си светеха нормално, но напрежението падаше до 160V и като включех бойлера скачаше на 200V и отгоре.
kozl - майстор
:?
:?
:?
Изглежда влошената връзка работи като термистор :roll:
batkoce - специалист
Тази тема ми припомни за един случай от времето, когато телефоните бяха стационарни и "жични". Тогава съществуваха телефонни постове тип "дуплекс".
При тях се използваше дуплексна касета, заземяване и един кабелен чифт и по този чифт работеха два телефонни поста. В една къща се получил следният феномен: Изведнъж телефонът започнал да звъни самоволно. Когато се включи някакъв електрически уред из къщата, започва да звъни по-силно. Колкото по-мощен уред се включи, толкова е по силно звъненето. Лампите светеха по-слабо или премигваха. Оказа се прекъснал нулев проводник в електромерното табло. Бойлерът се оказал единственото място, където домашната инсталация има връзка със земя. Някой даже се беше "постарал" да шунтира меките връзки на бойлера с гол проводник. През водопроводните тръби и заземяването на дуплексната касета телефонният апарат получаваше достатъчно напрежение за да звъни...

Случаят от тази тема е подобен, като предполагам, че има прекъсване само в част от домашната инсталация, защото се спомена, че в някои стаи няма проблеми. Трябва да се провери от способен електротехник...

Тема "Проблеми с Ел. Инсталацията" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: