• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
емовлаха - специалист
съб юли 06, 2024 3:29 pmAvas_co написа:
съб юли 06, 2024 8:34 amемовлаха написа:
Пимк получиха лиценз за пътнически превози.
Ами такива двуетажни ще са за Българския народ и други едноетажни мотрисни на същия производител след 2 години някъде. Така, че клипчето качено от мен може да е подвеждащо, дали ще има wi fi, 1-ва класа и място за велосипеди нямам си на идея !

Пимк да не би да си точат зъбчетата специално за този маршрут, те добрите самаряни де бяха до сега ще предлагали услугата под 7часа четох някъде в нета :lol: Нищо не може са се случи докато не се обнови железопътната инфраструктура. Като гледах как се радваха хората на обновените немски вагони със климатизация... Какво му трябва на човек при пътуване освен да е чисто и прохладно през лятото.

Явно заради цената на дизела има малък брой правостоящи :) Дали този превозвач отчита загуби или свръх печалби :lol: А колко ли нафта се краде :)

Ще трябва доста електричество за в бъдеще
Avas_co - майстор
пон юли 08, 2024 3:55 pmемовлаха написа:
съб юли 06, 2024 3:29 pmAvas_co написа:
съб юли 06, 2024 8:34 amемовлаха написа:
Пимк получиха лиценз за пътнически превози.

Пимк да не би да си точат зъбчетата специално за този маршрут, те добрите самаряни де бяха до сега ще предлагали услугата под 7часа четох някъде в нета :lol: Нищо не може са се случи докато не се обнови железопътната инфраструктура. Като гледах как се радваха хората на обновените немски вагони със климатизация... Какво му трябва на човек при пътуване освен да е чисто и прохладно през лятото.
Вероятно да. Те и сега извършват товарни превози, имат си обучени машинисти. Познат се преквалифицира от бакшиш, кара някакъв курс и стана машинист към Пимк.
Както споменах, нямам симпатии към тях, но са доста оправни и амбициозни.
За инфраструктурата, има кинти по програми и се действа, уж.
В Пловдив разрушават един мост, за целта. Нещо идвал нисък и май ще чупят пантографите в него.
С тоя мост хептен си обра лайката, има камара затворени улици, булеварди и е някакъв ад в града.
MamaMy - майстор
Ако инвеститорите в железниците преди 124 години бяха по-прозорливи, сега можеше да имаме двойно повече километри жп линии. А и трамвайни също. Никой не е оценил гения и неговото изобретение за еднолинеен влак.
шоп - майстор
пон юли 08, 2024 5:38 pmAvas_co написа:
Познат се преквалифицира от бакшиш, кара някакъв курс и стана машинист към Пимк.
Сигурен ли си?
Я дай подробности!
Avas_co - майстор
пон юли 08, 2024 6:39 pmшоп написа:
пон юли 08, 2024 5:38 pmAvas_co написа:
Познат се преквалифицира от бакшиш, кара някакъв курс и стана машинист към Пимк.
Сигурен ли си?
Я дай подробности!
Казвам какво съм чул от някакъв познат. Няма как да съм на 100% сигурен. Знам че въртеше такси, другото ми го е казал. Но за какво да ме лъже?
Както казах, Пимк са доста амбициозни, преди време се бяха надъхали, че ще си обучават кадри за доста специфична дейност, е там не мисля че им се получи.
Но - Частният жп превозвач „ПИМК Рейл“ предлага стипендии и добре платена работа за студенти
емовлаха - специалист
пон юли 08, 2024 6:26 pmMamaMy написа:
Никой не е оценил гения и неговото изобретение за еднолинеен влак.
Вероятно няма добро сцепление

Тези теснолинейни паровози в момента се ползат като атракцион и за превоз на дървесина в Румъния това :)
DundyTheCroc - майстор
ср юли 10, 2024 9:10 amvlax написа:
https://www.economic.bg/bg/a/view/naj-g ... -zavyrshen
:partyman:
Колко земя откраднаха там, ползвайки вратички в закона и фалшиви свидетели, ама всичко е точно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юли 10, 2024 9:13 amDundyTheCroc написа:
ср юли 10, 2024 9:10 amvlax написа:
https://www.economic.bg/bg/a/view/naj-g ... -zavyrshen
:partyman:
Колко земя откраднаха там, ползвайки вратички в закона и фалшиви свидетели, ама всичко е точно.
http://www.svobodnaevropa.bg/a/ginka-va ... 03052.html

МЕРБ.... МЕРБ...
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30

Тема "България няма нужда от ВЕИ-та" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: