• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 30
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Киррил - специалист
съб юни 29, 2024 9:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Основното строителство на АЕЦ „Аккую“ започва през март 2018 г. и се очаква първият блок да влезе в експлоатация през 2023/4 г. Очаква се останалите три блока да бъдат завършени до 2025/6 г.
Гадният Путин ще ги завърши за 5-6 години, но неговият атом не е демократичен. Друго си е да се строят 15-20 години. За цените не знам, защото у нас тя е национална тайна, която в края ще нарасне двойно и тройно. https://bg.wikipedia.org/wiki/АЕЦ_„Аккую
Тези работи са ясни- за едни така, за други онака.
Защо тяхната ще е 24-25 мили ярда от 0 до 100, а за нас два блока ще са много по малко от 30? Демек нищо конкретно. Колко много по малко? Щото и 1 милион си е много и малко.
Киррил - специалист
У нас никой официално не е казал каква ще е цената и какъв заем сме сключили с американската банка, за колко години при каква лихва. Не се знае какви ще са параметрите и цената, както и на тока от 7-8 блокове и дали ще се надминат 200$ на мегаватчас. Всичко е голяма тайна и се разпространяват само слухове. Просто е взето политическо решение да се спасява "Уестингхаус" на всяка цена.
За чия сметка?
Имах един прагматичен, строг и справедлив шеф, който казваше така;
- Туньо, не се притеснявай! Който има пари, той плаща сметката.
.....докато аз все се напъвах барабар Петко с мъжете, както рече бат кемал.
hidrazin - майстор
съб юни 29, 2024 5:32 pmКиррил написа:
Соларни панели над оранжерия в Турция.
Наивен си като дете от детската градина. Всеки мое да те измами и да ти вземе телефона срещу един шарен бонбон. :lol:
Това е пуснато от оня боклук и измамник Владислав Панев в тъпия фейс.
Колко пъти да обяснявам че фейса води само до тотално и неизлечимо оглупяване бе???
Отдавна се доказа че под соларните панели вирее само троскот и никакви полезни растения. Нито дават добив, нито качество.
Сега оня боклук се опитва да измами хората като ги вкара в СХЕМАТА дето се опитват да я направят модерна - АГРОВОЛТАИЦИ ... :lol: :lol: :lol:
Тая снимка ВЪОБЩЕ не е ясно къде е правена.
А кога е правена - мноооого отдавна. Из нета се върти от преди повече от 5 години.
Сега я използват да ловят шарани. :lol:
А зеленчуци или каквото и да е расло под панели си го яж ти.
:partyman:
P.S. Под фолтоволтаици виреят САМО такива ЗЕЛЕНЧУЦИ.....

Прикачен файл:
vantaggiAgricoltori_2400x1160-2048x990.jpg
Avas_co - майстор
съб юни 29, 2024 9:40 pmТрифон П.Трифонов написа:

Баз намеци за корупция и политика ще си позволя да те попитам;
Как би коментирал едно сравнение между строежа на турската атомна централа и цената ѝ, с нашите проекти за 7 и 8 блок в АЕЦ Козлодуй, със съответната цена?
Никак не бих ги коментирал, защото не съм се вълнувал от турската централа.
Питах какво е общото между Уестигнаус и онова корупционно блато Белене, в което потънаха милиарди, плюс едно удобно загубено арбитражно дело.

П.П.
Някакви евреи ползват същата снимка с парниците - https://www.teralight-st.co.il/commercial-systems
Киррил - специалист
съб юни 29, 2024 10:56 pmhidrazin написа:
..........
Отдавна се доказа че под соларните панели вирее само троскот и никакви полезни растения. Нито дават добив, нито качество.
...
P.S. Под фолтоволтаици виреят САМО такива ЗЕЛЕНЧУЦИ.....
След подобно обяснение разбирам, защо в къщите които имат ФЕЦ панели растат тъпи хора... с една дума нищо полезно. Доказано!!! И това според пишещият е ДОКАЗАНО. Това е заговор на ТЪМНАТА СТРАНА, целяща да опростачва населението на Земята. Вече започнаха да поставят такива панели и по производствени сгради за обработка на големи групи хора.

Прикачен файл:
Snap3.jpg
Snap3.jpg (85.67 KиБ) Видяна 350 пъти

Аз нали съм си глупавичък, виждам, че оранжериите не са под самите панели, а между тях, ама недовиждам, за разлика от великият мислител.
Прикачен файл:
Snap2.jpg

п.с.
Можете ли да водите цивилизован спор, или вечно трябва да доказвате колко сте ВЕЛИК ГЕНИАЛЕН МИСЛИТЕЛ ? Не оспорвам знанията Ви, а начина по който се пъчите.
Последна промяна от Киррил на нед юни 30, 2024 8:48 am, променено общо 1 път.
Christo - майстор
За мен е безкрайно притеснително, когато еднин чисто технически проблем се политизира и в края на краищата се правят бели за милиарди. Ако това, което пише в статията е вярно, Уестингхаус не са правили АЕЦ от сума ти време. Нещо повече, в самите Щати имат два спряни проекта. Освен Росатом, има и други производители на АЕЦ. Всичко руско е гадно, за това трябва да го сменим с американско, което е намазано с мед навсякъде. Уестингхаус са се докарали до положение едвам да са живи, дай да ги подпрем с няколко милиарда. Онова било корупция, това не е! Кой би предположил! Съдът бил решил удобно. Кой е тоя съд? Да неби да е Козлодуският. Ми ще вземат да ни гръмнат и ще забравят за нас на мига. Ма иначе, били сме колония, пък сега не сме!
Avas_co - майстор
нед юни 30, 2024 8:47 amChristo написа:
За мен е безкрайно притеснително, когато еднин чисто технически проблем се политизира и в края на краищата се правят бели за милиарди. Ако това, което пише в статията е вярно, Уестингхаус не са правили АЕЦ от сума ти време. Нещо повече, в самите Щати имат два спряни проекта. Освен Росатом, има и други производители на АЕЦ. Всичко руско е гадно, за това трябва да го сменим с американско, което е намазано с мед навсякъде. Уестингхаус са се докарали до положение едвам да са живи, дай да ги подпрем с няколко милиарда. Онова било корупция, това не е! Кой би предположил! Съдът бил решил удобно. Кой е тоя съд? Да неби да е Козлодуският. Ми ще вземат да ни гръмнат и ще забравят за нас на мига. Ма иначе, били сме колония, пък сега не сме!
Предполагам, че мен визираш. Малко разбъркано, ако не можеш да си намериш сам за арбитражното дело, кажи.
За корупцията за новите блокове, нямам никакви съмнения, тя си е част от народопсихологията на мъдрият и трудолюбив народ.
ГЕРБ и ДПС елиминираха конкуренцията на "Хюндай" от проекта за нови ядрени реактори
За руското, там нещата са повече от ясни, не е добре да си зависим от изнудвачи. Имаме богат опит на темата.
П.П.
Може ли оригинала на онова файлче?
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 30

Тема "България няма нужда от ВЕИ-та" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook: