• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 30
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
От исзвестно време трупаме нов, но за сметка на това унищожителен.

https://www.google.com/search?q=%D0%BA% ... e&ie=UTF-8

Все от страната на булката.
Не, това не е политика. Съвсем откровена педерастия е.
DundyTheCroc - майстор
Оранжерията в Турция от километър си личи, че е силно обработена снимка или по-скоро изцяло компютърно генерирана. Един приятел във Фейса я беше публикувал и май оригинала е ей това, колко е реална оранжерия в Турция секи сам си преценява:
https://www.irena.org/news/articles/201 ... RBBTpIsvRQ
hidrazin - майстор
Ми то цивилизован спор се води само с хора които имат поне някакво понятие от материята а не лансират измамници като оная Владиславчо.
Иначе лошо няма - едни мошеници разработват схема по която да приберат ЕДНИ пари...
Относно това:
нед юни 30, 2024 8:46 amКиррил написа:
Аз нали съм си глупавичък, виждам, че оранжериите не са под самите панели, а между тях, ама недовиждам, за разлика от великият мислител.
Ми хайде да проверим? Кой глупавичък, кой недовижда и кой велик мислител...
Аз виждам други неща които ти не виждаш по понятни причини.

Прикачен файл:
Snap2.jpg
Snap2.jpg (57.79 KиБ) Видяна 457 пъти

За к'ъв чеп слагат панелите наклонени? Ми защото са най-ефективни когато слънцето пада върху тях под 90 градуса.
На тогава ПРОБЛЕМ - правят сянка. И се налага да се смята разстояние между два реда което зависи от ... няма да изброявам.

Прикачен файл:
2_SP2_1_pg16_QandA_1-2.jpg
2_SP2_1_pg16_QandA_1-2.jpg (43.51 KиБ) Видяна 457 пъти

Хайде сега върви да сееш пипер и патладжан между тези редове.
Предполагам ВЕЧЕ се сещаш кога и каква продукция ще събереш от там... :rock:

Прикачен файл:
Сянка.jpg

Ето ти още малко - виж какво правят за да могат ПОНЕ НЕЩО да изкарат ама ядец.
Слаба работа и няма как да е по друг начин.

Прикачен файл:
Оранжерии НЕ.png

А оная твоята измамна снимка е ПЪЛЕН СМЯХ.
Снимката е на повече от 6-7 години.
Личи си по светлосиния цвят на панелите - ПОЛИКРИСТАЛНИ.
Още преди две години над 90% от производството на соларни панели се падаше на МОНОКРИСТАЛНИ.
В момента не знам дали е останал някой който да произвежда поликристални...
Та няма как оная снимка на глупака Владиславчо да е от Турция че и прясна.
Жива ИЗМАМА си е това с АГРОВОЛТАИЦИ-те.
:partyman:
P.S. Мисля че вече изяснихме по тая тема кой глупавичък, кой недовижда и кой велик мислител... :-D
Киррил - специалист
нед юни 30, 2024 1:12 pmhidrazin написа:
Ми то цивилизован спор се води само с хора които имат поне някакво понятие от материята......
Ми хайде да проверим? Кой глупавичък, кой недовижда и кой велик мислител...
Аз виждам други неща които ти не виждаш по понятни причини.
......
На тогава ПРОБЛЕМ - правят сянка. ......
Хайде сега върви да сееш пипер и патладжан между тези редове.
Снимката я поставих аз, но не съм я правил аз, а съм я копирал от интернет. Там беше написано, че е от турска оранжерия. Дори не знам кой е оня който цитираш и не го защитавам.
Относно сянката: Мило и драго бих давал да има засенчване на оранжерията и да не влагам пари за тази сянка Ако е в Турция още повече, защото там слънцето е още по-силно. Сега в двора ми над доматите слагам два ката мрежа за засенчване и температурата при тях надхвърля 40 градуса. Та толкова за сянката от панелите - това е дар Божии, а не недостатък.
Идеята беше не конкретно да се слагат ФЕЦ на оранжерии, а да се комбинират ФЕЦ-овете с подобни фирми или цехове... с цел избягване продаване тока на специализираните фирми и балансирането му. Формата може би адвокати могат да я измислят така че да се избегне лицензирането.
Така мисля.
Нищо не разбрах за влиянието на панелите върху полезните, вредните растения и живите организми като хора. Те затъпяват ли според теб, влошава ли се здравето им, или се чувстват прекрасно. Разбрах само че под тях добре се отглеждат овце, т.е. ако вредят на хората защо панелите се слагат върху къщите???
hidrazin - майстор
нед юни 30, 2024 2:03 pmКиррил написа:
Сега в двора ми над доматите слагам два ката мрежа за засенчване и температурата при тях надхвърля 40 градуса.

Идеята беше не конкретно да се слагат ФЕЦ на оранжерии, ...
Ми насей тогава доматите в мазето... :-D
Вярно че доматите не искат висока температура но слагането на панели няма да помогне много.
Доматите искат температура до към 30 градуса но искат и слънце. Без него няма домати.
Идеята според снимката беше именно да се слагат на оранжерии което е неадекватно.
... да се комбинират ФЕЦ-овете с подобни фирми или цехове... с цел избягване продаване тока на специализираните фирми и балансирането му. Формата може би адвокати могат да я измислят така че да се избегне лицензирането.
То и сега се прави - производител/завод/предприятие си слага ФЕЦ за собствени нужди и готово.
Колкото използва - използва. Няма пренос, няма такси (за сега), няма борса...
Ако не му стигне си купува от местното енерго.
Примерно "Арсенал" си сложиха ФЕЦ от близо 30MW и почти всичко го консумират.
И много други...
Нищо не разбрах за влиянието на панелите върху полезните, вредните растения и живите организми като хора. Те затъпяват ли според теб, влошава ли се здравето им, или се чувстват прекрасно. Разбрах само че под тях добре се отглеждат овце, т.е. ако вредят на хората защо панелите се слагат върху къщите???
Това ще го сметна като бъзик и няма да драскам...
fbr - майстор
нед юни 30, 2024 2:38 pmhidrazin написа:

Ако не му стигне си купува от местното енерго.
Примерно "Арсенал" си сложиха ФЕЦ от близо 30MW и почти всичко го консумират.
И много други...
И как става тая работа с купуването, когато не достига, на каква тарифа, и кога я заявяват тая недостигаща енергия. Знаеш, че са на свободния пазар.
hidrazin - майстор
нед юни 30, 2024 10:22 pmfbr написа:
И как става тая работа с купуването, когато не достига, на каква тарифа, и кога я заявяват тая недостигаща енергия. Знаеш, че са на свободния пазар.
За Арсенал ли питаш или по принцип? :)
По принцип е ялова работа ама как да му обясня?
Той си мисли както във соца... Ама вече няма как да стане и па ще опре до балансиране...
Уфффф...
fbr - майстор
нед юни 30, 2024 10:28 pmhidrazin написа:

По принцип е ялова работа
Тъй де.
ivanovbg - майстор
Ся да обобщим струва ли си фец

Когато ФЕЦовете са малко - капка в морето - да, но над определен % от цялото енергопотребление - твърдо не. Ще обясня в по малък мащаб. Правя си аз една домашна за собствени нужди. Има слънце, имам безплатна енергия( без да смятам инвестицията) , но проблем. Има и излишък в мрежата и цената е отрицателна. И съм на загуба. Няма слънце, но и няма излишък в мрежата и... Пак си я купувам скъпо. Така че плащам едно и също, но съм се набутал с цената на ФЕЦа.
Виж, ако не сме на свободен пазар щях да съм на далавера ако имаше слънце.

Против съм и за използването на земеделски земи за фецовете щот храната ще стане много скъпа в скоро време. Една оранжерия с домати от 1декар при добро гледане дава от 10 до 12 тона домати на зареждане. Това са 30-40 000 лв без да се смятат субсидиите и дава хляб на много хора. Като почнем от производителите, минем през прекупвачите и стигнем до продавачите. Колко изкарва годишно 1 декар фец? Но от него се храни само един. А ток можем ли да ядем?

Та ползването на земеделска земя според мен трябва да се забрани със закон.

Иначе ако можеше да се гледат зеленчуци на сянка щяхме да ги гледаме в горите.
Последна промяна от ivanovbg на нед юни 30, 2024 11:03 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
Мен ако питаш, така както не трябва да има субсидии за ФЕЦ-а, така да е и за доматите.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 30

Тема "България няма нужда от ВЕИ-та" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: