• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Johny - майстор
pavelari написа:
Johny написа:
Предпазители не се топят. Те или изгарят или изключват.....
Ти ще кажеш.. :?
А ако не сработи ? Аз съм виждал и да се топят
А АКО ВЪРВИШ В ПОЛЕТО И ТИ ПАДНЕ ТУХЛА ВЪРХУ ГЛАВАТА.....?
Да бе! Те са направени от восък, а не от порцелан. ПРДПАЗИТЕЛИ-изработват се от глазиран ПОРЦЕЛАН. Кухи, пълни с кварцов пясък и стопяема вложка. Някои високомощни предпазители се произвеждат и от фибърна тръба. Другото са автоматични прекъсвачи-АП-та, които са направени от пластмаса или бакелит, но те също не се топят. Могат да се овъглят.
Виждал съм как се топи метал и порцелан, но това е при мощно късо съединение-3 фазно беше. При обикновено претоварване тези устройства изключват. Ако са "побългарени", може да се овъгли изолацията на проводниците и да предизвика късо съединение. И защо само се заяждаш, извинявай, поякога некомпетентно. И все едни хипотези развиваш, отдалечени на "150" м. от обикновената практика.
pavelari - майстор
ХИХИХИ ама ти пак много се връзваш
И все пак ще го повторя - дори се топят. :) :) :-D
Ти изглежа имаш за цел да "закръкваш" и да правиш забележки за неща които за в страни от въпроса и това не е полезно - аккто и това което пиша в момента но е редно да видят посетителите и да преценят на кого да вярват.
Ако мислиш, че си много голям за този форум и постоянно ще дарачиш на всеки който е понаписал малко повече инфо - вземи потърси дали от БАН не са пуснали некой научно-изследователски такъв и участвувай там.
Johny - майстор
Ей donio_1, кажи кое се е стопило, моля те!
На се мисля за голям, но имам техникум по енергетика, институт със специалност "електрификация и автоматизация" и около 30 г. практика свързана с електричеството, зад гърба си.
За това държа за "честта на пагона".
velsi - Почетен майстор
Я и двамата малко по-спокойно! Иначе темата ще приключи много бързо!
zz_stefanov - майстор
Ние се караме donio_1 си мълчи....

OFF topik :)
velsi, защо заключи анкетката. Тъкмо и прочетох заглавието:
"..... сечението на кабелите", а то зависи от сечението на проводниците и на изолацията, а изолацията от напрежението.... :cool:
Наистина го няма пълния отговор.
Какво толкова сме сторили, че ни заключвате бързо, бързо.... трийте постовете на провинилите се :o
velsi - Почетен майстор
Защото много се разгорещиха страстите. А и какъв е според тебе смисъла на тази анкета? Май само автора може да каже.
zz_stefanov - майстор
Дълбок е смисъла и ще го схванем чак на 10-ти :-D
velsi - Почетен майстор
Тъй, тъй. Е тогава на 10-ти ще я отключа в очакване на смисъла. :-D
Johny - майстор
velsi Tой вече го е писал.
Изтрий постовете, ако трябва. Обещавам да не споря.
Palawnik написа:
Специално за сечението на кабелите колкото и невероятно да звучи голяма част от тези които пускат мнения и дават акъл не знаят от какво зависи. Ако ти е любопитно може да се пусне една анкета и ще видим резултатите.
Това е от тук: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=15
zz_stefanov - майстор
velsi написа:
Тъй, тъй. Е тогава на 10-ти ще я отключа в очакване на смисъла. :-D
Може ли да се гласува докато е заключена?
  • 1
  • 2

Тема "ел.табло - помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: