• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
Аз искам да попитам следното! На бойлер които е включен постоянно вече няколко пъти му нагаря светещото копче и се подменя с ново! Какъв съвет бихте ми дали...за да не нагаря повече и да си гоима копчето! И да се сложи контактор нали напрежението пак си минава през самото копче?Няма ли да сдава багажа?
moimoimoi - майстор
сменете и кабелите към копчето с 2,5мм* и кабелните обувки
Ники274 - специалист
Някой път копчетата нагарят от слаба връзка или посинели ,окислени кабелни обувки.Но в повечето случаи проблема идва от копчето.Ако е възможно и може да се побере, слагай достатъчно мощен контактор и ще ти се решат проблемите.Но ако вземеш някое менте,може тепърва те да почват-да гори по-често от копчето ,да бръмчи,да залепне и т.н.
bube760205 - специалист
moimoimoi написа:
сменете и кабелите към копчето с 2,5мм* и кабелните обувки
Да подменя копчето,кабелите до копчето и клемите,само това ли?Значи може и без контактор? Защото доколкото съм запознат няма възможност да се сложи никъде контактор-защото всичко е ремонтирано и хората не искат да се кърти и да се вгражда табло с контактор а и в апартаментното табло няма място !
moimoimoi - майстор
кабелните обувки се монтират със специализирани клещи за да се получи добър контакт
estorm - специалист
bube760205 написа:
moimoimoi написа:
сменете и кабелите към копчето с 2,5мм* и кабелните обувки
Да подменя копчето,кабелите до копчето и клемите,само това ли?Значи може и без контактор? Защото доколкото съм запознат няма възможност да се сложи никъде контактор-защото всичко е ремонтирано и хората не искат да се кърти и да се вгражда табло с контактор а и в апартаментното табло няма място !
Това копче не е на бойлера а някъде на стената в коридора ли? Щом става дума за къртене така се разбира.
Между другото едва ли някой си слага контактор в таблото на апартамента.
Има и съвсем малки такива. Могат да се сложат и в кутия на стената макар, че и при жиците на самия бойлер си има място.
Идеята на контактора е фазата за реотана да не минава през релето. Защото именно релетата се скапват от това. През релето минава вече само захранването на бобинката на контактора. И на същата линия можеш да си сложиш и цк-а ключе ако искаш. И 0-та /за който иска де/ да е директно на реотана за още по сигурно щото не е хубаво някой скапан ключ да лиши нагревателя от нея.
Последна промяна от estorm на ср фев 15, 2017 10:42 pm, променено общо 1 път.
krasi92 - майстор
Копчетата са абсолютни боклуци-за 2-3 лева и качество.Ако имаш възможност пробваи с копчетата на Шишков които ги слага на неговите бойлери.
moimoimoi - майстор
аз разбрах че става дума за копчето което е на бойлера

ако става дума за бойлерно табло на стената то да слагат един legrand и ще ги надживее
bube760205 - специалист
Да става дума за копчето на самия бойлер! Имам предвид,че на хората им е шпакловано и боядисано всичко и не върви да къртя каналчета и да вграждам малко табълце за да слагам контактор и т.н. ! А за слагане в самия бойлер,няма място вътре,а и ме притеснява факта,че дори и да успея да го нагъча вътре това контакторче,ако след време вземе да прокапе тоз бойлер ,ще капе върху контактора и не ми се мисли какво може да стане! Има едни копчета които са 20А срещал съм ги в магазинската мрежа но незнам колко ще са качественни,те не са светещи ! Търсил съм и светещи,но не съм намирал!
krasi92 - майстор
20 ампера е залепено с лепенка обикновенно като има и светещи и не светещи а има на кабелни обувки както и с винтче но не са много качественни.По нагоре писах къде да провериш ак имаш възможност пък и на сайта им май имаше.Контактора е голям но едно реле за акумолираща печка е доста малко а пък и е 40 амперово ако си спомням добре.Има двуполюсни контактори също така с големината на автоматичен предпазител.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29

Тема "Реле за време (таймер) за управление на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: