• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 29
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Папуас - специалист
Ем аз съм декларирал че съм папуас, пък ти си мислиш, че се правя само. :lol:
Знаеш че китайците копират всичко. Аз просто използвах тази снимка. На кутията и документите пишеше че е произведено в Германия. Не ми се вярва Метро да се правят на ударени и да продават откровени ментета Естествено, вече съм изхвърлил тези неща и не мога да доказвам. Факт е, че джаджата си работи безпроблемно толкова години.
batrado - специалист
Ето още един вариант за управление на бойлер с часовник. Като часовника е от Конрад ~ 14 лв., контактор ~ 20лв, няколко Ваго клеми ~ 4 лв., кутия за ~ 4 лв и ЦК ключе за ~ 1 лв. ЦК-то байпасира часовника, освен това прекъсва и фазата към бойлера когато е в средно положение.

Прикачен файл

View_3.jpg външен вид 3

Прикачен файл

View_2.jpg външен вид 2

Прикачен файл

View_1.jpg външен вид 1

Прикачен файл

Clipboard01.jpg
схема на свързване
Clipboard01.jpg (37.13 KиБ) Видяна 5897 пъти
vk - специалист
batrado, браво, пипнал си го професионално. На снимките, предполагам това е някакво помещение (предверие) преди банята, а не е в самата баня.
batrado - специалист
Професионално, като за домашен майстор :wink:
Бойлерът се намира в коридорче преди банята.
А според мен за да се получи още по-добре, може да се сложи ЦК ключ но за DIN шина - директно в таблото. Аз обаче не успях да намеря такъв ключ, който да е с три позиции ON-OFF-ON.
kam34 - специалист
Най добре става с ключ за осветление съответно вграден в стената. Ако е обикновен шунтира контакта на таймера, ако е девиаторен превключва бобината на контактора директно или през часовник, зависи само какъв ключ ти се намира.
CnapKu - специалист
Здравейте!
Искам да направя помпата в бунара да се пуска така за по час-два на ден. Може ли да ползвам такъв програматор от Метро или ми е нужно още нещо. То се включва директно в контакта и е тип бибо, не знам колко kw. Ако е нужно и друго нещо бихте ли ми го обяснили възможно най-простичко :)
Благодаря!
VLADO66 - майстор
Може стига бибото ти да не е над 2kW :) А също така трябва да го пазиш от дъжд.
CnapKu - специалист
Благодаря за отговора ще видя колко kw е, но не мисля, че е повече от 1Kw.

Тоест само програматора? Няма нужда да правя сложни схеми с други работи допълнително? Него за какъв период от време мога да го настроя? Примерно 2 седмици да се пуска сутрин за по 2 часа, дали ще може?
VLADO66 - майстор
CnapKu написа:
Благодаря за отговора ще видя колко kw е, но не мисля, че е повече от 1Kw.

Тоест само програматора? Няма нужда да правя сложни схеми с други работи допълнително? Него за какъв период от време мога да го настроя? Примерно 2 седмици да се пуска сутрин за по 2 часа, дали ще може?
Ще може ако си вземеш седмичен програматор.http://www.tpetrov.com/search.php?prod= ... 0%95%D0%9D но трябва да има батерия за да не останеш неприятно изненадан ако отпадне напрежението.
ArturDent - Почти Безобиден
Мини все пак през контактор...
Релето да управлява контактора, контактора - помпата.
Все пак имаш голяма разлика в пусковия ток на бойлер и помпа с еднаква мощност....
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 29

Тема "Реле за време (таймер) за управление на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: