Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
emergency_bg - специалист
днес удължих един контакт, който не се ползва защото е зад гардероба, и монтирах външен контакт, на 2 м от него. Общо взето използвах каквото имах и затова пуснах кабел мисля 1,5 кв., бях го купувал за осветление. Дали да го сменям или ще издържи - контакта се ползва за малки консуматори - зарядни за телефони, лаптоп и т.н.
darken_nz - специалист
Ако ще го ползваш така както казваш -няма проблем :thumbs:
И виж какъв ти е предпазителя
Не трябва да е много голям :)
mirk - майстор
За този предпазител си сложи минимум 2.5кв.мм :shock: за да си спокоен :feuer:
darken_nz - специалист
Може да смениш предпазителя :)
sez_djebel - специалист
emergency_bg написа:
днес удължих един контакт, който не се ползва защото е зад гардероба, и монтирах външен контакт, на 2 м от него. Общо взето използвах каквото имах и затова пуснах кабел мисля 1,5 кв., бях го купувал за осветление. Дали да го сменям или ще издържи - контакта се ползва за малки консуматори - зарядни за телефони, лаптоп и т.н.
Мисля ,че няма да имаш проблем(като се има впредвид ползвания консуматор).
За инфо: къщата ми е строена когато още не съм бил роден - 1961 г. и тогава цялата инсталация е изпълнена с 1.5 кв. мостов кабел и с 1.5 кв.кабел с някаква плетена платнена изолация. От тогава до ден днешен кабела не е сменян, а бойлера -3 пъти ! Иначе теоретично за контакт - 2.5 кв. и ако е удължен външно - с кабел СВТ и "бушон"-20 или 25 А...Сезго . :)
emergency_bg - специалист
аз също мисля че в случая няма да има проблеми, но все пак реших да го сменя с 2,5 кв.мм за да се застраховам. Благодаря на всички за мненията.Поздрави
darken_nz - специалист
10 А му стигат
за какво му е 25 А или 20
Какво ,печка ли ще захранва :?:
Излишно презапасяване :)
mirk - майстор
От много глава не боли, :-D Не се знае след някой друг ден какво ще реши да включи :? в тоя контакт, нека си е направен както трябва :cool:
Johny - майстор
mirk написа:
От много глава не боли, :-D Не се знае след някой друг ден какво ще реши да включи :? в тоя контакт, нека си е направен както трябва :cool:
По тази логика може да си сложи и 4мм2. Болшинството жичкаджии така го правят-4мм2 за по-сигурно...... Стара тема, но...... За сведение моята акумулираща печка - 4kW вече 13 години са захранва с 2,5мм2. E вярно, че на 4kW e работила няколко пъти, но по 12 часа.

Тема "грешка ли направих" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: