• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 110
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
нед ное 17, 2019 2:31 pmtzetz009 написа:
:) Последно : пружина или федер-шайба ?

:partyman: :partyman: :partyman:
Ти пък какво разбираш! Това на те ти е някое Поло. Това са Bugatti Chiron и McLaren F1.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Ако ще правите възвишената кабелна връзка на BLUE, комбинирате трите връзки в една (виж снимката) и правите една Heavy duty връзка:
Увиване + Лустер клема с болче и пружина или Лустер клема с болче и натягаща пластина!

Прикачен файл:
900.jpg
900.jpg (41.83 KиБ) Видяна 1187 пъти


Ако искате да свалите малко нивото на надеждност и дълготрайност (признавам, че са доста високи), тогава компромиса е увиване на кабелите и стягането им със сплит-болт.


Прикачен файл:
100.jpg
100.jpg (80.05 KиБ) Видяна 1187 пъти


Все пак бих Ви препоръчал поради характеристиките на медните проводници да оставите възможност за достъп до кутията за периодична проверка и при нужда да се пристегне съвсем леко-(ситна резба) или пък да играете на сигурно и да сертифицирате връзката като Golden Blue Standard (GBS) и да сложите един от двата типа пружинни федер-шайби:



Прикачен файл:
888.jpg
888.jpg (16.2 KиБ) Видяна 1187 пъти
Прикачен файл:
887.jpg
887.jpg (15.79 KиБ) Видяна 1187 пъти


Да сте живи и здрави. Пожелавам Ви доходоносно елекричарство. Мир и благодат да бъде над елекреческите мрежи.

P.S. оправям си правописните грешки.
Да сте живи и здрави. Пожелавам Ви доходоносно електричарство. Мир и благодат да бъде над електрическите мрежи.
Последна промяна от BLUEPUPIL-2 на ср ное 20, 2019 2:03 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
пон ное 18, 2019 2:16 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Ако ще правите възвишената кабелна връзка на BLUE, ...
Айде нема нужда.
Последният ти пост (както и повечето други) са пълни с индийски, китайски, руски (накрая и тайвански) боклуци.
Никой не ги внася щото никой не ги използва. И с право.
:partyman:
tzetz009 - специалист
пон ное 18, 2019 2:16 pmBLUEPUPIL-2 написа:
.......... елекричарство........елекреческите .....
:? Що за презрително отношение ??? Кат' не ти понася недей "бара тоци" и толкоЗ !

( Вчера и днес мои познати ме занимават с тяхната вградена фурна - турска сглобка (Арчелик). Не съм се занимавал и не бях отварял досега такова нещо . Открих "важното" нагоряло реле . Смених го с австрийско старо неизползвано с доста по-големи размери и сега спокойно мога да дам почти доживотна гаранция ! И пропуснах да си прочета навреме електричарската "Хипократова клетва" :lol: :lol: :lol: ! Като иска човек нещо да стане - то става ! Като не Ви "влече" - пътища много !!! )

:partyman: :partyman: :partyman:
lov - майстор
пон ное 18, 2019 2:16 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Ако ще правите възвишената кабелна връзка на BLUE, комбинирате трите връзки в една (виж снимката) и правите една Heavy duty връзка:
Увиване + Лустер клема с болче и пружина или Лустер клема с болче и натягаща пластина!
...............
Ако искате да свалите малко нивото на надеждност и дълготрайност (признавам, че са доста високи), тогава компромиса е увиване на кабелите и стягането им със сплит-болт.

.......................................
както писа колегата ако иска човек да направи нещо то ще стане с допълнението че е възможно дори с подръчни материали. А относно такива изгъзеци като показаните почти никога не не бих ползвал. Пиша почти щото някой клиент може да поиска такова изпълнение надъхам от някой форум. . Но повярвай ми първата ми работа е да се опитам да го разубедя. А иначе за по тънки кабелчета и ако са в кутия ще си ползвам ваго клеми. За всичко по дебело от 6 мм2 гилзи и запресоване. Имам си ръчна преса както и хидравлична и нещата стават със сигурност по здраво и по компактно от колкото с тези болтове. А и със сигурност и по бързо и по лесно.
Lutchezar - майстор
Всъщност Blue си пише по темата 😂
ЕКЗОТИЧНИ кабелни връзки.
Със сигурност поддържа темата нагоре.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон ное 18, 2019 8:09 pmtzetz009 написа:
Що за презрително отношение ???
Няма такова нещо. Има уважение към тока и най вече към хората, буквално по цялата верига чак до контакта вкъщи, защото ако ми позволите да направя паралел с някой щати отвъд океана в които съм учил и работил, мога да Ви кажа, че ако ел. парите при тях спаднат на нашето ниво, то само в рамките на няколко часа ще има Shut Down и Blackout.
пон ное 18, 2019 8:09 pmtzetz009 написа:
( Вчера и днес мои познати ме занимават с тяхната вградена фурна - турска сглобка (Арчелик). Не съм се занимавал и не бях отварял досега такова нещо. Открих "важното" нагоряло реле. Смених го с австрийско старо неизползвано с доста по-големи размери и сега спокойно мога да дам почти доживотна гаранция !
Мина през турската фурна и пак „доди“ на моят лайтмотив. Да е по-широчко (по-големичко), че да има мегдан за ел. маневри, ревизии, преправяния и пр. подобни дейности. Иначе няма ел. тръпка, елементите са минималистично изпилени и няма да има нужда от екзотичните връзки на BLUE-то. Нещата ще бъдат тихи и тъжни. Друго си е като отидете с жената на модерен психоаналитик и той/тя те попита на какво се дължи тази новорегистрирана увереност и повишена самооценка, ти да отговориш, че се чувстваш с повишено самочувствие, заради подменената ел. инсталация в кухнята, при направата на която, творчески си използвал ел. връзките на ВLUE. Те, тези връзки някак си излизат от полето на ел. мрежите и придобиват по-широко влияние върху живота на обитателите във въпросната кухня. До голяма степен, тяхната широко скроена философия, позволява всякакви вмешателства и интерпретации, дори и в описаните „пишман“ фурни. Учудващо е че едни обикновени тоци, протичащи през свързани кабели, упражняват толкова голямо влияние върху живота на хората.
пон ное 18, 2019 8:40 pmlov написа:
А относно такива изгъзеци като показаните почти никога не бих ползвал. Пиша почти, щото някой клиент може да поиска такова изпълнение надъхан от някой форум. Но повярвай ми първата ми работа е да се опитам да го разубедя.
Кажи му голата истина. Скъпи са, няма нужда от тях, и са само за маниаци. Ако иска, клиента може да си ги направи сам. Иначе плаща високата цена и получава възвишена ел. връзка. Дори и електрическият кеф цена няма.
вт ное 19, 2019 9:31 amLutchezar написа:
Всъщност Blue си пише по темата
ЕКЗОТИЧНИ кабелни връзки.
На хората им омръзна типовото, рутината, конвенционалното. Цял живот изплащат един апартамент, а вътре се мъдрят едни депресиращи кабелни връзки. Не им отнемайте възможността да си направят „по-богати“ и по-вълнуващи ел. исталациите.
Удовлетворяването на потребностите е ключов момент в реализирането на човешкото щастие.
Последна промяна от BLUEPUPIL-2 на чет ное 21, 2019 1:48 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
ср ное 20, 2019 1:54 pmBLUEPUPIL-2 написа:
пон ное 18, 2019 8:40 pmlov написа:
А относно такива изгъзеци като показаните почти никога не бих ползвал. Пиша почти, щото някой клиент може да поиска такова изпълнение надъхан от някой форум. Но повярвай ми първата ми работа е да се опитам да го разубедя.
Кажи му голата истина. Скъпи са, няма нужда от тях, и са само да маниаци. Ако иска, клиента може да си ги направи сам. Иначе плаща високата цена и получава възвишена ел. връзка. Дори и електрическият кеф цена няма.
Голата истина е, че и най-добрата клема, в ръцете на човек, дето не знае как и за какво да я ползва е по-зле от най-лошата в ръцете на човек, който знае как и за какво да я ползва. Нещо като твоето калайдисване в началото. :-D
нед ное 03, 2019 1:18 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Вчера се наложи да свързвам разклонител към стабилизатор на напрежение. Меден многожилен кабел 1.5мм2. Усуках ги максимално на ръка, нарочно не ползвах клещи, после ги запоих, ама не стана хубава спойката. Поялника е индукционен 100W.
nikolov333 - майстор
Аз па нийде не видех фотос на прословутата връзка на стабилизатора с разклонительо.. :-D
sokolov.91 - майстор
ср ное 20, 2019 8:17 pmiliya_i написа:
ср ное 20, 2019 1:54 pmBLUEPUPIL-2 написа:
пон ное 18, 2019 8:40 pmlov написа:
А относно такива изгъзеци като показаните почти никога не бих ползвал. Пиша почти, щото някой клиент може да поиска такова изпълнение надъхан от някой форум. Но повярвай ми първата ми работа е да се опитам да го разубедя.
Кажи му голата истина. Скъпи са, няма нужда от тях, и са само да маниаци. Ако иска, клиента може да си ги направи сам. Иначе плаща високата цена и получава възвишена ел. връзка. Дори и електрическият кеф цена няма.
Голата истина е, че и най-добрата клема, в ръцете на човек, дето не знае как и за какво да я ползва е по-зле от най-лошата в ръцете на човек, който знае как и за какво да я ползва. Нещо като твоето калайдисване в началото. :-D
нед ное 03, 2019 1:18 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Вчера се наложи да свързвам разклонител към стабилизатор на напрежение. Меден многожилен кабел 1.5мм2. Усуках ги максимално на ръка, нарочно не ползвах клещи, после ги запоих, ама не стана хубава спойката. Поялника е индукционен 100W.
=D>
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 110

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: