Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
съб авг 14, 2021 10:41 pmzz_stefanov написа:
Опираш до кварталните бакалии когато сериозните специализирани магазини са ти на другия край на града.
И това трябва да бъде оправдание? Смях. ГоУем смях.
Щото били на другия край на града... Пак неистов смях.
И ще си цакаш клиента щото те мързи да си замъкнеш задника до другия край на мижавия град???
Стига бре.
Или гаргата ще е рошава, или въобще не се хващам - когато не мога да осигуря тва дето трябва да е.
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
hrdrazin написа:
Винаги има как - никой не те кара насила да вършиш буквално престъпление.
Да, тук в Германия няма подобни въпроси на дневен ред. Но във Франция си връткат спайки като 2и2. То при тяхното изпълнение "без разклонителни кутии" с ваго става още по-невъзможно ...
dpp - специалист
Леле..още ли я цъкате тая тема.. :?
Дето се вика всеки си ....е жената както си иска . :-D
Само да вметна , че и на мен ми се случи подобно нещо като колегата с ваго под товар. Спайка-майка и да я бутна проблем съм нямал..
Ваго слагам само ако клиента /приятел по често/ държи и има пари!
Навия ли с два чифта клещи 5-6 см едновременно усукани кабели, ни ваго, ни маго държи по добре!
Иначе спайка мината с графитна четка и електрожен става вечно..неразглобяема..Руснаците са маниаци по темата! :mrgreen:
krasi92 - майстор
представям си как влача електрожена да правя спаики. Е нема как да си причиня такъв ужас. Дали спаики или клеми клиента казва та ако си намери и от кръглите керамични и от тях може
hidrazin - майстор
Клиента като иска спайки да си ги прави сам или да търси някой балама.
Е, срещу 15-тина кинта за спайка може и да се замисля... :-D
:partyman:
Avas_co - майстор
Наскоро правих някаква работа, ползвах шпвс, май , все ги мотам означенията . Мек кабел .
Линията над 100 метра .
Проверяват ме , някакъв шушляк, нали така им викаше Хидрата ? Ми проверява работата .
Каква е тая работа, къде си я намотал с изолирбанд ?
Ми, отвори и виж ?
На втората връзка се отказа .
Всичко беше нащипано в кабелни тръбички и после изолирано.
Много по добре от клеми, както стандартно бих направил, че влагата брутална .
Ники274 - специалист
съб авг 14, 2021 11:58 pmHoвoceлckи написа:
hrdrazin написа:
Винаги има как - никой не те кара насила да вършиш буквално престъпление.
Да, тук в Германия няма подобни въпроси на дневен ред. Но във Франция си връткат спайки като 2и2. То при тяхното изпълнение "без разклонителни кутии" с ваго става още по-невъзможно ...
Не съм забелязал франсетата да правят спайки. А те са много стриктни. Там например по магазините почти не можеш да намериш монофазен предпазител един модул. Всичките им монофазни предпазители са двумодулни комбинирани с ДТЗ.
Та свързването при тях - тръгва си линията от предпазителя и като стигне помощението всеки контакт е свързан с другия на хорце.
Повечето цивилизовани държави са приели окабеляването влез-излез и обикновено окабеляват по пода заради икономии предполагам. Виждал съм в страните от западна Европа да ползват ваго, но спайки никога.
Между другото навлиза тенденцията и осветлението да е на хорце. Една линия захранва цял етаж, като кабела до всяка лампа е влез-излез. В случая драйверите, които се ползват за осветлението са с дали протокол.
nikolov333 - майстор
Не е баш по темата, ама да питам дали е проблем, ако в предпазителя се свърже алуминиев проводник и медна шина в същата клема :?:
Ники274 - специалист
Проблем е, двата метала не се понасят и правят реакция. Ако алуминиеви проводник е многожилен се слага неутрална (би метална) кабелна убувка. Другия вариант е да се сложи алуминиев гребен, повечето евтини табла са с такъв, но трябва и останалите проводници свързани към шината да са алуминиеви.
nikolov333 - майстор
Окей.. Ще търся по "бакалиите" в наше село да видим чували ли са изобщо, че има такива обувки по белия свет.. :-D

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: