Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Вместо запояването е по-добре с нещо такова, аконимс място в кутията. http://e-atara.com/product/86/medna-tok ... kv-mm.html
hakama - специалист
Идеи откъде да купя силиконов кабел подходящ за кажели за свещи? До 20КВт мисля трябва да е.
hidrazin - майстор
съб мар 20, 2021 9:18 amhakama написа:
Идеи откъде да купя силиконов кабел подходящ за кажели за свещи? До 20КВт мисля трябва да е.
ЦЪК
:partyman:
ESPACE - майстор
Я да ви покажа едни снимчици на Wago клема. 16квадрата, 80А по номинал. Монтаж преди 8-10 години в Германия. Сумарно време на работа вероятно около година, работила с ток 50 до 60А. с кабел 16 квадрата :? :down: И за жалост не е единствената, ама тази е най зле.

Прикачен файл:
IMG_20210426_124201_1.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210426_124147.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210426_124136_1.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210426_125133.jpg
Antonii - майстор
Незнам защо, но в нито един проект за промишлена инсталация (електро или КИП) несъм попадал на този тип клеми.
Явно има защо проектантите да не ги тачат.
krasi92 - майстор
Сигурно имат нещо в предвид за разлика от енженерете от боссш.Там явно имат комисион.Гледах с недоверие едни май 250а бяха дето се отварят с шестограм с голямо рамо.Още са живи.Може да не е спазена методиката при тези.
ESPACE - майстор
вт апр 27, 2021 6:31 pmkrasi92 написа:
може да не е спазена методиката при тези.
каква методика?
krasi92 - майстор
За справка за методиката към ваго. При мен всичко е многожичен проводник без гилзи и няма проблем.
ESPACE - майстор
Спазена е "методиката". Няма гилзи, многожичен меден проводник 16кв.мм. На втората снимка това кафеникаво-оранжево кръгло нещо е разтопената мед на кабела.
hidrazin - майстор
Нещо като влага във въздуха, корозивна атмосфера...?
ср апр 28, 2021 7:08 amESPACE написа:
Няма гилзи, многожичен меден проводник 16кв.мм.
Гилзите не са забранени и даже се препоръчват при корозивна атмосфера.
На "тръгналата" клема се вижда че е напушено калаеното покритие от прегряване.
Явно от лош контакт който може да е в следствие от замърсяване на кабела още при монтажа.
Няма как да гадая - с толкова, толкова.
Точно от тези не съм използвал.
Масово използвам от сериите 221, 222, 773 и подобните им - нито една компрометирана.
От тези за дин шина 282-870 (снимката по-долу) имам работещи от 10-тина години над 10 500 броя - нито една компрометирана.
Не така стои въпроса с винтовите клеми за дин шина.
От около 8000 клеми за същите години имам запалени 10-15 клеми.
Малко са но с сравнено с 0 при пружинните за мен е достатъчно показателно.
Между другото при тези с винт са малко защото 2-3 години след монтажа ги ревизирах всичките.
Поне едно 30-40% си бяха охлабени...

Прикачен файл:
282-870.png

:partyman:

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: