Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
aleksnp - специалист
Благодаря. Ще го направя с метално гофре с пвц покритие.

Имам още една дилема. Как да подобря изпълнението на електрическата инсталация? Прилагам няколко снимки. Междината между двата тавана е около 20 см. Кабелът е СВТ и в спусъците до контактите и ключовете е замазан в мазилката. Между двата тавана е открит. Гредоред е и горният таван е с дървени плоскости. Ако сцепя гофре и да напъхам кабелите в него? Връзките в някакви кутии да ги скрия? Ясно е, че е правено доста набързо.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
aleksnp - специалист
Прочетох доста теми за монтаж на СВТ. Мненията са противоречиви. Едни пишат, че СВТ не се поставя в гофре, други, че трябва да е в гофре. Предполагам, че зависи от ситуацията. Моите кабели са пуснати между двата тавана. Правилно ли е да ги закрепя към стената с такива кабелни фиби?

Изображение


Закрепването да го направя възможно най-близо до профилите на окачения таван за да е най-далече от дървениите.
valentino76bs - майстор
Ето с това

Прикачен файл

Screenshot_2024-02-12-20-27-56-489_com.alphainventor.filemanager.jpg
MamaMy - майстор
Кажи му антигронови скоби.

Изображение
aleksnp - специалист
Значи да монтирам антигронови скоби по мазилката на стените и СВТ-то без гофре към тях? В един магазин, ми препоръчаха такива дюбели скоби за кабели.

Изображение

Можело с тях няколко кабела заедно да се стегнат. В една тема прочетох, за използване на гипсово лепило през 30–40 см, както се загипсва мостов кабел към стените...

Но щом препоръчвате антигроновите скоби, явно има причина.
valentino76bs - майстор
Ако е върху мазилка всякак става.....аз съм ти показал върху дърво.Антигроновите скоби са тегави за монтаж.Може с каб. фиби .....дупчиш с 6,5 .

Прикачен файл

Screenshot_2024-02-13-16-47-50-418_com.android.chrome.jpg
aleksnp - специалист
вт фев 13, 2024 4:46 pmvalentino76bs написа:
Ако е върху мазилка всякак става.....аз съм ти показал върху дърво.Антигроновите скоби са тегави за монтаж.Може с каб. фиби .....дупчиш с 6,5 .
Не се ли виждат снимките? За мазилка става въпрос. А връзките има ли начин да ги вкарам в кутии някакви, без да ги разкъсвам или няма нужда, като захвана кабелите към мазилката с фиби?
valentino76bs - майстор
Ами аз бачкам къде гледам къде не гледам :-D Слагай ги в кутия какво ти пречи.А пък може да ги разкъсаш и с Ваго става добре.
aleksnp - специалист
вт фев 13, 2024 7:43 pmvalentino76bs написа:
Ами аз бачкам къде гледам къде не гледам :-D Слагай ги в кутия какво ти пречи.А пък може да ги разкъсаш и с Ваго става добре.
Не искам да разкъсвам връзките, но така ще трябва да сцепвам кутиите. И още един въпрос имам. Може ли да пусна трети проводник до контактите, като разкъртя съвсем тесни ивици от мазилката, колкото да го скрия, за да стане трипроводна инсталацията?

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: