Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
пет авг 13, 2021 10:33 amHoвoceлckи написа:
Машинка за спайки цъкни
Добра спайка става, като се усукват всички жила едновременно. Не като се усуква едно жило около друго. Има инсталаци на спайки, дето си работят от 50-70-100 години, ама причината за това е, че не са правени с машина, а с ръце, клещи и KnowHow (в превод "знам как").
hidrazin - майстор
Машинка за спайки - фесаджийски простотии.
При китайците тая уйня е 5-6 кинта а ония мошеници я продават за 17 + куриерските.
Ма не си струва и 5-те кинта де...
Само някой с кунките изотзад мое да се радва на това. :-D
:partyman:
kuger - майстор
пет авг 13, 2021 8:50 pmhidrazin написа:
Машинка за спайки - фесаджийски простотии.
При китайците тая уйня е 5-6 кинта а ония мошеници я продават за 17 + куриерските.
Ма не си струва и 5-те кинта де...
Само някой с кунките изотзад мое да се радва на това. :-D
:partyman:
+ много :-D
Ако правя спайки, то е с два чифта клещи /едните с тънки челюсти/. Ако съм на кеф, минавам и с газовия поялник. Но, откак работих с ВАГО и има място за тях в кутията, не признавам друго.
Hoвoceлckи - майстор
Не коментирам дали е добра или лоша. Удобно е да работиш с ваго, но понякога няма как ... На "кооперация", бизнес сграда или какъвто и да е по-голям обект, при положение, че си само работник, няма да тръгнеш да ги купуваш за своя сметка.
Работещите на такива обекти колко кутии връзвате на ден? Но не само един ден - седмица, месец?
kuger - майстор
съб авг 14, 2021 11:11 amHoвoceлckи написа:
Не коментирам дали е добра или лоша. Удобно е да работиш с ваго, но понякога няма как ... На "кооперация", бизнес сграда или какъвто и да е по-голям обект, при положение, че си само работник, няма да тръгнеш да ги купуваш за своя сметка.
Работещите на такива обекти колко кутии връзвате на ден? Но не само един ден - седмица, месец?
Е, аз коментирах за своето стопанство, отдавна не работя по обекти.
zz_stefanov - майстор
След като излязоха прозрачните серии на Ваго, по магазините се напълни с ментета на предните сиви серии, под всякакви измислени марки.
Външно са абсолютно еднакви, сканирани са очевидно. Някои обаче не се затварят добре. По железариите даже и не включват че са ментета - дай ми ваго, ето ти ваго.
hidrazin - майстор
съб авг 14, 2021 11:11 amHoвoceлckи написа:
Не коментирам дали е добра или лоша. Удобно е да работиш с ваго, но понякога няма как ...
Няма и смисъл да коментираш.
Винаги има как - никой не те кара насила да вършиш буквално престъпление.
съб авг 14, 2021 8:32 pmzz_stefanov написа:
Външно са абсолютно еднакви, сканирани са очевидно. Някои обаче не се затварят добре. По железариите даже и не включват че са ментета - дай ми ваго, ето ти ваго.
Външно са сиви. И толкоз за средностатстическия шушляк.
Който работи сериозно не купува от кварталната бакалия дето продават и кисело мляко (менте).
:partyman:
P.S. С колеги разглобихме китайски ментета - за спорта.
На първо четене има мат’риал не по-малко отколкото във WAGO.
Но никой от нас не може да даде гаранция за МАТЕРИАЛА на тези клеми.
Няма и смисъл да се губи време с тестове.
Едните ще са от един китаец, другите от друг и с различно качество.
Такива клеми бих използвал при натоварване до 30-50% от това което пише.
За неотговорни връзки.
И при изрично и писмено съгласие от онвеститора.
За лични нужди и на приятели - НИКОГА.
zz_stefanov - майстор
Опираш до кварталните бакалии когато сериозните специализирани магазини са ти на другия край на града. Та покрай това се запознах с ментетата. Определено не притискат добре, издърпвал съм с леката жило от тях и не се прибират лостчетата нормално.
На който му минават много през ръцете ще ги хване веднага, разбира се.
Lutchezar - майстор
Аз пък запалих едно ваго. Сам съм си виновен, мърдах кабел с закачен 7kw товар, временно закачване докато изкопая канали за нов кабел. Та си светна, замириса и стана едно малко слънце.
Но се замислям че ако беше връзката с усукване нямаше да се случи. При фиксирана връзка с неподвижни кабели няма проблем.
Avas_co - майстор
Ваго 222, ментета взимах веднъж за спорта . Ползвах ги за разни глупости, нищо отговорно . За сега не съм изпищял .
221, са друга бира . Много ми допадат .
Но все си мисля, че работят, както трябва с мек кабел. С твърдо жило, не ме кефят толкова . Над 2,5 кв.мм.( твърд) нещо не захапват добре . Не съм взимал от по-новите, които ги дават до 6 квадрата . Все не ми допада цената . Сигурно са с по-яка пружина .

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: