• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 110
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Значи изчетох първите 15 стр.и последните 5, понеже вече ме морят очите :cool: и направо ще питам...Имам луни на 12V с 6W лед крушки на цокъл GU5.3 с два къси кабела по 1мм2 и ги свързвам към ШВПС 2х0,75мм2, които идва от трафа. Всяка луна е захранена с отделен проводник и кабелите са с накрайници.. Започнах с лустер клеми, но ме мъчи монтирането и не смея да стягам много заради резбите и пукането на някой от клемите и се зачетох какви Wago клеми да взема за многожилните кабели. Wago 224-201 са за многожилен кабел, но ги дават от 1мм2 до 2,5мм2 и ми идват скъпи понеже имам към 30 луни х 2 клеми са си едни пари за връзки, които няма да се демонтират и не си струва разходите.. Мисля за един модел тръбни връзки за кримпване като тези http://www.electronics.bg/product_info. ... _id=118982 и още един вид с който не се заголват кабелите а им прерязва изолацията и така прави контакт, но не ми вдъхва доверие. Та въпроса ми е (освен WAGO-то), кой вид връзка е най-сигурна и лесна за многожилни проводници?
hidrazin - майстор
Използвай WAGO 222-412. Като цена са наполовина от 224-201.
Може да използваш и кабелни обувки. Например такива:
Кабелна обувка ST010/R
Кабелна обувка ST030/R
Или пък от кръглите:
Кабелна обувка ST050R
Кабелна обувка ST040R
Там цената пада още наполовина, но пък ще трябва да си купиш клещи за кримпване или някой да ти услужи с такива.
И що не си оставиш лустер клемите? Използвай тези черните дето имат ламаринка за да не ти прерязва кабела.
Ама и те не са без пари.
:partyman:
nikolov333 - майстор
Имам клещи за кримпване и сега им слагам кабелни накрайници заради лустер клемите понеже нямат пластина, така че последния вариант ми е най-лесен понеже е и разглобяема връзката.. :partyman:
toolegittoquit - майстор
nikolov333 написа:
..и не смея да стягам много заради резбите и пукането на някой от клемите
Купи си хубави лустер клеми. Пукат ли се - значи са менте. Кофата.
nikolov333 - майстор
Взех за проба WAGO 222-412..лустер клемите отпадат :drinkers: С WAGO-то може и без кабелни обувки, но мисля дали да слагам..Въпроса е има ли смисъл?
hidrazin - майстор
:-D Сладка работа.
Искаш да кажеш кабелни накрайници? Според мен няма смисъл.
:partyman:
kcom - помощник
Николов, слагай Wago- хидрата ти е обяснил какво. Това са слаботокови кръгове и няма какво толкова д аму мислиш, не говорим за 32, 64... ампера все пак... Разбира се, при спазване на всички изисквания за безопаснот, предполага се, че няма да нанизваш клемите при "вдигнато" АП или да оставиш заголени жила извън клемата да офазят конструкция или да се окъсят взаимно. Внимавай обаче с качеството на Луни-те, че там вече нещата стоят по друг начин :) Да не се чудиш защо тук грее, там нагаря в един момент.. Успех, ако вече не си приключил с мисята :)
estorm - специалист
Хора кажете ми има ли захранваща букса която да издържа минимум 20на ампера ток на 12в ?
Гледах из сайтовете, но единственото което намерих е тази дето я слагат на настолния компютър дават я 220в 10А. Това ли е единственото което имаме в търговската мрежа? Взех една за проба ама тя супер чуплива и не виждам как да и вържа 2х4 квадрата кабел.
MIRO_073 - майстор
estorm написа:
Хора кажете ми има ли захранваща букса която да издържа минимум 20на ампера ток на 12в ?
Гледах из сайтовете, но единственото което намерих е тази дето я слагат на настолния компютър дават я 220в 10А. Това ли е единственото което имаме в търговската мрежа? Взех една за проба ама тя супер чуплива и не виждам как да и вържа 2х4 квадрата кабел.
Каква букса? Какво значи "захранваща" букса? Обясни какво искаш да правиш? Той въпроса ти е ... че и 4 мм2 кабел намеси...
hidrazin - майстор
Използвай конектори за фотоволтаични панели. Нещо такова:
Куплунг MC4K комплект
:partyman:
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 110

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: