• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin написа:Използвай конектори за фотоволтаични панели. Нещо такова:
Куплунг MC4K комплект
:partyman:

Евала :prayer: такива ще станат.
estorm написа:Евала :prayer: такива ще станат.

Малко са скъпички според мен. Колко такива комплекта ти трябват?
10 комплекта. Дали има и с монтажен конектор подобни? Някъде да се намират 'на едро' ?
https://vikiwat.com/product/17601/konektor-mc4-za-solaren-panel-zhenski-s-metalen-pin.html
Иначе по-евтино - при китайците. Там мога да ти намеря тези 10 комплекта за 20-тина лева че по-малко.
Но пък си е чакане. Утре ще проверя колко са в кварталния магазин от където ги купувам чат-пат.
Да виждам, че имат добра цена покрай слънчевите панели дето не са за всеки. От китайците ако визираш тия в Китай :-D не е проблем да си поръчам просто не знаех как и какво да търся защото такива до сега не бях виждал. Ако пък имаш някакви китайци по наблизо виж за цена ще съм много благодарен.
от vk » пон фев 22, 2016 7:37 pm
Случайно попадам на тази турска фирма Horoz electric, видях нейни продукти в Steinberger(Conrad) магазина на ул. "прага" в софия
Гледам прави някакви копия от известните WAGO клеми, ама дали са така издръжливи ?
http://www.horozelektrik.com/en/components/terminal-blok
Аз съм позвал такива, но не знам къде ги продават. Изключително удобни и сигурни.

Изображение
За мен, това не е много по-различно от класическата спайка.
Единственото предимство на тия шапчици, е че поне имаш повтаряемост на резултата.
Знам, че ги ползват доста по щатско.
Предполагам, че в някой магазин от рода на Вики Ват ще ги има.
Да така е, но едновременно стяга и изолира.
Едва ли ще каже нещо ново, но ...
За мен към дадения момент няма по-добро от Ваго 222.
Това не е ли само за многожилен кабел?
Кое това ?
Ваго 222 ли визираш ?
Ако говориш за тях, то и аз имах такава заблудата, но ако се загледаш по каталозите на ваго те казват друго.
Същото го мислех и за пружинните редови клеми на Ваго, но пак те казват друго, а и като съм вадил кабел от такава ясно се вижда къде е натискала пружината, не знам дали контактния натиск е колкото на добре стегната винтова клема, но поне си сигурен, че никога няма да се развие.
Avas_co написа:Кое това ?
Ваго 222 ли визираш ?

Имах в предвид това: Изображение
Аз, мисля, че това е само за твърд кабел, но никога не съм ги ползвал тия шапки и ... може и да съм в грешка.
https://www.youtube.com/watch?v=dJsZFrPQOLc
Хм, тук ги дават, че стават и за двата типа кабели.
Аз пък съм ги ползвал само за многожилен кабел,интересно ми е дали ще стане вместо спайка,примерно три кабела (едножилен) по 2,5 квадрата?
Ами, ако подбереш правилния размер шапка, що да не стане ?
от p.v.x » нед юли 17, 2016 11:42 pm
Тези "шапки" производителя ги дава и за гъвкави и за твърд кабел като гъвкави и твърди кабели могат да се комбинират.
Вътре в капачката (шапката) има конусовидна пружина която държи кабелите доста здраво.

Изображение

Изображение

Прикачен файл:
Twist-on wire connector.png
Twist-on wire connector.png (36.33 KиБ) Видяна 484 пъти
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Електротехника”