• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 110
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Човек, никой не иска да се заяжда.
Ама ти още с първия си пост тук почваш да ни обясняваш че тук "ядем доматите с коловете" и почваш да ни даваш полезна информация като на малоумни.
Че и продължаваш да се натискаш:
ср юни 05, 2019 10:34 pmsinergy написа:
1. Ако бяхте прочели имаше мнение, че контактна повърхност била по-малка, което има общо, но не е томно като носенето на кофи с вода.
Помолих най-учтиво да се обосновеш с линк към поста - само 20 страници са...
ср юни 05, 2019 10:34 pmsinergy написа:
2. Ако се разровите в нета ще видите, че навсякъде ги дават за 2.5 мм2 и дори и в ТМТ и Филкаб, което мисля е грешно.
Продължаваш с фантазиите (да не казвам лъжи).
В сайта на ТМТ не ги дават за 2,5 квадрата - ЦЪК
Относно сайта на Филкаб - там има само ТОВА.
Сега е доста късно да звънна до Филкаб ... Ама ако държиш - утре.
:partyman:
P.S. И в твой стил - айде лека вечер и моля по-полека с с хората, които не познаваш...
nikolov333 - майстор
Начи, нищо лично към никой, но не е добре да се вживявате толкова... :-D :partyman:
Разклонение на кабел СВТ 2х6 кв. за ел. табло с усукване или с клема? В нета гледам има медни токови клеми с болт, някой ползвал ли е такива?
ср юли 31, 2019 4:47 pmhidrazin написа:
Клеми.
:partyman:
ОК, 10х :partyman:
BLUEPUPIL-2 - специалист
Вчера се наложи да свързвам разклонител към стабилизатор на напрежение. Меден многожилен кабел 1.5мм2. Усуках ги максимално на ръка, нарочно не ползвах клещи, после ги запоих, ама не стана хубава спойката. Поялника е индукционен 100W. Мисля, че трябва по-силен поялник. От друга страна се притеснявам за изолацията, защото се нагрява и се компрометира.

:arrow: Какво е вашето мнение, как да стане хубава запоената връзка, какъв поялник е нужен?
lov - майстор
Поялника е на последно място за една качествена спойка. Единственото му условие е да е с подходяща мощност. В случая твоя поялник е предостатъчен за тази цел.
На първо място е предварителната подготовка на жилата. Идеално почистване от всякакви окиси и използването на подходящия флюс. Не по малко важен е припоя. Безоловните припои които ни наложиха са отврат и трябва доста да си се занимавал с това че да направиш качествена спойка с такъв. Та гледай да не ползваш такъв. Освен че трудно се работи има и по висока температура на топене. От там и прегряване на изолацията когато задържиш малко повече.
И ако толкова държиш да си със спойка и добра изолация бих ти препоръчал ето такива термосвиваеми маншони.

https://www.aliexpress.com/af/Solder-Sl ... 1103034445

Може да се загряват дори с газова запалка но още по лесно става с ветроупорна . Температурата на топене на припоя вътре е около 130 градуса нагряване на максимум до 170 е напълно достатъчно.
Съжалявам ама по ми беше лесно да ги намеря при китайците от колкото у нас.
plamen6703 - майстор
нед ное 03, 2019 1:18 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Поялника е индукционен 100W. Мисля, че трябва по-силен поялник. От друга страна се притеснявам за изолацията, защото се нагрява и се компрометира.

:arrow: Какво е вашето мнение, как да стане хубава запоената връзка, какъв поялник е нужен?
За да стане хубава запоена връзка този поялник ти е напълно достатъчен за твоята цел. Трябва ти флюс за запояване да почистиш хубаво основата /жилата на кабела/ да ги калайдисаш и след това да направиш здрава спойка между тях.
Като флюс може да си вземеш колофон и за нула време да направиш спойката. :partyman:
BLUEPUPIL-2 - специалист
нед ное 03, 2019 2:06 pmlov написа:
Не по малко важен е припоя. Безоловните припои, които ни наложиха са отврат и трябва доста да си се занимавал с това че да направиш качествена спойка с такъв. Та гледай да не ползваш такъв. Освен че трудно се работи има и по висока температура на топене. От там и прегряване на изолацията когато задържиш малко повече.
Благодаря ще потърся Калаено-оловен припой.
нед ное 03, 2019 4:19 pmplamen6703 написа:
Трябва ти флюс за запояване да почистиш хубаво основата /жилата на кабела/ да ги калайдисаш и след това да направиш здрава спойка между тях.
Навремето се размотавах на стаж във Ворошилов, да ми дадат тескере за монтьор на електронна техника. Запоявал съм за кратко на автоматизирана въртяща детайла машинка, ама съм ги позабравил работите та да попитам, казваш първо да ги калайдисам и после да направя спойката, а кога ги усуквам едно с друго?

Тъй и тъй съм се появил в електрическият форум да ви питам за клеми със яки пружини за мостов проводник 4мм2. Искам като направя връзката/усукването да я притисна за да не се поразхлаби напред във времето.
iliya_i - майстор
пон ное 04, 2019 12:47 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Тъй и тъй съм се появил в електрическият форум да ви питам за клеми със яки пружини за мостов проводник 4мм2. Искам като направя връзката/усукването да я притисна за да не се поразхлаби напред във времето.
Ако ще ползваш клеми, не е необходимо усукване на връзката. Виж Wago 221 по-напред в тази тема.
https://tmt-elkom.com/shopping_cart.php ... =4a&page=3
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 110

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: