Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mien - специалист
При нас работим така;
1.полагане на кабели от 2 до 0.8лв(в зависимост от това дали е в мазилка или не,дали е мостов или не,на приятел или не)в това влизат вразките в кутиите и гипсирането
2.монтаж на табло 20лв с зареждане на предпазителите
3.зареждане на ключове и контакти по 2лв за брой(като за гипскартон монтаж на кутия+1лв)
4.монтаж на луна 1лв
5.монтаж осв. тяло от 2 до5 лв(според големина и трудност на слагане)
Общо взето това е,все пак си правим някои уточнения с клиента в началото за да няма после увартания при най болния вапрос за плащането. :thumbs:
hamechok - помощник
аз работя във чехия и тук за точка се приема ,извода на кабел за ключ ,контакт,, лампа,печка ,бойлер,климатик и т.н :-D
MamaMy - майстор
Човече, коментираш цени от преди 8 години. Спри малко и се огледай, че май иде влак! :-D
boqn_zara - специалист
Ами вие какво искате,разбира се че всеки излаз е точка.Аз ще монтирам 100 метра кабел и на него ще има само 2 кутий с по 2 3 контакта.Колко ще пари ще взема нищо...Тази тема е коментирана много пъти...
MamaMy - майстор
Спрете се преди да запалите и погледнете датата. Темата е от 2006 година. Новият ни съфорумец се оказа виден археолог :-D
докера - специалист
За да не отварям нова тема , да попитам в архивната .... :-D
Какви са , приблизително , актуалните цени на " точка" за изграждане на ел. инсталация на еднофамилна къща ? От доста време не съм " вземал " обект и съм изостанал по темата , но приятел ми се примоли и няма как да откажа , а не искам да му " резна главата " , образно казано ....
hidrazin - майстор
На този въпрос отговор НЯМА.
:partyman:
докера - специалист
ср дек 29, 2021 6:40 pmhidrazin написа:
На този въпрос отговор НЯМА.
:partyman:
То е ясно , че това е най-добре пазената тайна в България :-D ... Но .. аз съм длъжен да питам , `пък някой може да се изтърве ... :? :-D
Hoвoceлckи - майстор
В подобни ситуации правя разчета в обратна посока. Решавам какви пари искам да взема за някаква единица време. Имам обща представа кое колко време го работя. Колко е всичката работа, колко и какви ще са ми разходите ... малко сметки (с добавен запас ...) и обявявам цена (кеф му на точка, кеф му на цяло).
valentino76bs - майстор
ср дек 29, 2021 8:23 pmдокера написа:
ср дек 29, 2021 6:40 pmhidrazin написа:
На този въпрос отговор НЯМА.
:partyman:
То е ясно , че това е най-добре пазената тайна в България :-D ... Но .. аз съм длъжен да питам , `пък някой може да се изтърве ... :? :-D
Ква тайна бе човек....давам ти пример веднага .Имам да правя една планировка ...ми офертите ми са от 2500 до 10000лв за едно и също нещо ,само за труд щото другия цирк труд и материали го играя повече от 20 години.
Та и с тая работа така.....

Тема "точки в ел.инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: