• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:04 am, променено общо 1 път.
masteradmin - майстор
Щом търсиш минимална цена да знаеш че те чакат много разочарования. От къде да почна ? Тези прожекционните апарати по- добре не си ги купувай, защото трябва да се гледат много от далече за да са хубави. Отделно лампата им има малък живот, а новата струва много пари. При това те все още не са стигнали сериино производство което значи че са доста по скъпи от реалната си цена. Аз имам 50 инчов плазмен телевизор (около 5000 лв от една промоция )и съм много, много доволен. Това е и което ти препоръчвам. А колкото до саунда там каква джунгла е.......
Напоследък ме викат да свързвам разни домашни кина : Panasonic, Sony и какви ли не квалитетни марки - саунда им е ужасен, колоните думкат като раздрани, а басовете никакви ги няма. Да ти кажа как съм решил проблема: За звука ти трябва да "марка", спрял съм се на Creative. Сложил съм си на компютъра саунбластер Creative II последен модел 7+1
струваше 250$, колонките и ресивера си ги купих отделно също на Creative, те са произведени за този саундбластер. Струваха около 1100 лв. Сега гледам DVD-та и DivX през компютъра, образа даже и на ментетата е невероиатен за саунда да не говорим. Та това е минимума за мене. 6500лв. Снимките ми са от хола....

Прикачен файл

SA400762.jpg
SA400762.jpg (65.24 KиБ) Видяна 4497 пъти

Прикачен файл

SA400761.jpg
SA400761.jpg (49.07 KиБ) Видяна 4497 пъти
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:03 am, променено общо 1 път.
Правилната насока е към висока резолюция (HDTV) а не "голям екран", иначе ако те интересува съотношението цена/качество на изображението и до ден днешен най-доброто си остава тръбата, за съжаление производството на HD CRT телевизори за европейският пазар чак сега запали покрай новото поколение гейм конзоли и доста ще си почакаме докато се пръкне нещо прилично.

За озвучението ако не си някакъв запален аудиофил си взимаш сносен А/В ресивър, яки предни колони, център, суб и с каквото остане взимаш някакви сателити колкото да не е без хич.
lazarus18 - напреднал
Съжалявам, че събуждам темата, но мисля че е актуална като тематика.
Тъй като и аз съм на тази вълна в момента искам да споделя малко с вас.
Първо, въпреки че развитието е към HDTV, то не подминава и проекторите. Вече повече са поне HD Ready и все по-често Full HD.
Гледането с проектор не може да се сравни с който и да е телевизор. Бил той и над 60", например.
На цената на един приличен 50" тв /плазма или ЛСД/ може да се закупи добър проектор /2000-3000$/ и екран от порядъка на 120".
Усещането при гледане на филми в такава обстановка е 1:1 с киното. Разбира се, това предполага наличието на подходящо помещение. Схемата трудно би се осъществила в един стандартен хол.
Аз в момента се пренасям в къща и оборудвам такова помощение и след Нова година ще мога да споделя повече впечатления и снимки.

ПС. "HD CRT телевизори" идеята е умряла още в зародиш, ако питаш мен.
Profi Stroi - специалист
Ей българина си българин
Хората измислили плазма ама не ще вземаме прожекционен екран
Вземи си домашно кино от ценови клас над 1000 лв
Препоръчвам ти да е с марка LG
Има невероятно добър четец и доста дълъг живот
Ползвам такова от 2 години за звука нямам думи 1700 W и субуфер 400.
Говорим за реален звук и ..................................
ELEMENTAL - специалист
Profi Stroi написа:
..... 1700 W и субуфер 400...
..пикова(моментна) мощност :-D
Profi Stroi - специалист
ELEMENTAL написа:
Profi Stroi написа:
..... 1700 W и субуфер 400...
..пикова(моментна) мощност :-D
Само така си мислиш
lazarus18 - напреднал
Profi Stroi написа:
Ей българина си българин
Хората измислили плазма ама не ще вземаме прожекционен екран
Вземи си домашно кино от ценови клас над 1000 лв
Препоръчвам ти да е с марка LG
Има невероятно добър четец и доста дълъг живот
Ползвам такова от 2 години за звука нямам думи 1700 W и субуфер 400.
Говорим за реален звук и ..................................
Не знам към мен ли е насочен поста ти, но няма плазма, която да ти даде усещането от големия екран на проектора. Поразгледай и виж че има проектори, които са дори Full HD. А един DLP проектор дава качествена картина като на плазмен телевизор.
LG?? 1700W??? РЕАЛЕН ЗВУК??? Забрави просто. Далече си от истината.

PS. Виж колко плащаш за ток и прецени дали имаш 1700W звук.
  • 1
  • 2

Тема "==" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: