Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
onion - специалист
здравейте , ето това е план на апартамента ми който се строи в момента.

има идея да се "превземе" пространството пред врата на малкото WC и да се направи кухнята по-голяма, направил съм го с червено на плана.

Искам да чуя кой какво мисли по този въпрос , удачно ли ще е ?
Също приемам предложения за други преустройства!

Благодарско предварително!

Изображение

ако модероторите и/или админа прецени да премести темата където и е мястото ако съм сбъркал раздела!
Emerald - модератор
Имаш ли наистина нужда хола да ти се затваря? Толкова полезна площ- в коридори! :shock:

Бих махнала стените отграждащи хола от коридора- да остане само колоната. Ще стане супер-луксозен огромен хол.
Вратата на тоалетната добре е изместена само малко вдясно може би и плъзгаща.

Ако успея да се справя в скоро време с новозакупената ми програма, може да ти направя чертежа както го виждам. :? Нали не бързаш?
onion - специалист
ами не , не бързам , имам месец - месец и нещо ... а как така без стени , искаш да кажеш от огромния хол се влиза в банята директно така ли ?
commandore - напреднал
Според мен така както си начертал е ОК.,само ме притесняват тези врати,че се отварят навън/към коридора/,мисля,че е по удачно една врата да се отваря навътре,към най-близката стена.Обърни внимание как се отварят всички врати.Мое мнение/вратата на WC да се отваря навътре,и по възможност остави 12см. един зъб,приближи я към дясната стена,и вратата на хола да ти се отваря наляво,и пак навътре,естествено,ако няма да ти пречи там за нещо си,подчертавам пак това е мое мнение,в крайна сметка мненията ще са много,но ти си човека който ще каже ТАКА ЩЕ СТАНЕ :wink:
onion - специалист
да , така е , само ме притеснява че вратата на хола ще е към коридора който води към спалнята!
какво мислите за това ?
Други варианти!
Emerald - модератор
onion написа:
ами не , не бързам , имам месец - месец и нещо ... а как така без стени , искаш да кажеш от огромния хол се влиза в банята директно така ли ?
Като че ли слушам баща си... :-D
Да, от хола се влиза директно в банята и от входа се влиза директно в хола. Има ли някаква причина това да не бъде така :?:
Във всички съвременни планировки е така, в американското строителство принципно е така и в моя апартамент също е така разбира се (той си е типичен американски), така че ако имаше недостатъци, щях да ги знам. Какво те притеснява всъщност :?:
Сметни площта на коридора (площ на още една стая) и помисли реално с каква цел всъщност я губиш!
За най-консервативни, може да се измисли декоративна преграда.Примерно, лека полукръгла стеничка през колоната, на която да бъде телевизора...Или...стеничка-стенд за цветя с различна височина...Някъде бях срещала такова решение- ще потърся.Има доста варианти да отделиш визуално и в същото време да спечелиш полезната площ и въздух.
Emerald - модератор
Ето го този апартамент с декоративната стеничка:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и въплъщение на същата стеничка в друг апартамент:

Изображение

Изображение
onion - специалист
мда , ще помисля и върху този вариант , благодаря ти.
Притеснява ме това че не съм живял в така устроени площи до сега , може би това - подсъзнателно!
Emerald - модератор
Варианти съществуват много, но при всички случаи, едно съвременно преустройство минава през отваряне на пространството. Не се страхувай!

Ето виж тук има огромна колекция от преустройства на типови жилища от всякакъв вид. Практически няма да срещнеш такова, което да не е открито. Между другото, ако си загубиш известно време да ги прегледаш обстойно, току виж си си открил точно твоето разположение вече реализирано от някой. :) Прекалено са много и не съм ги преглеждала всички.

http://www.ivd.ru/type.xgi?id=2
onion - специалист
благодаря ти , ще ги разгледам , темата остава отворена за предложения и коментари :)

Тема "преустройство на апартамент!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: