Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
masteradmin - майстор
Да чудя се дали да не направя отделна тема преустройство ?
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:14 am, променено общо 1 път.
Galski - специалист
Emerald написа:
:shock: О, виж ти! Подозирах, че си професионалист. :roll: Ще си взема думите назад- понякога консултирали и безплатно. :-D

Каква беше причината за "подобен род жест"? :?

Мога ли да те попитам...Архитектите и без това "си оставят ръцете" в проектиране на кутийки, в които после се чудиш как да спечелиш и най-малкия милиметър...

Какво точно печели onion от показаните му твои идеи? Първата е точно копие на неговия план, а на втората кутийките са станали коридорчета.

Надявам се да правиш по-често жестове във форума. Има още много въпроси за преустройство. :roll:
Ами не знам защо се появи желанието да драсна нещо. Засърбяха ме ръцете просто :-D Пък и стига да мога - помагам винаги!

От последните две - първата не е точно копие, защото коридора към дневната трябва да е поне 1,10м - и отделно се печели място за гардероб точно срещу входната врата. Това е варианта с минимални промени.
На втората съм спечелила място за дневната и кухнята, за сметка на банята. Вариант с доста промени.
Какво на него ще му хареса е отделен въпрос. По принцип тези идеи си остават в проектанта, ако клиента не е доволен. Но в този случай - те са като подарък :-D (явно верно са ме сърбяли ръцете да подраскам)

Отделно, че сега ти е много по-лесно на теб Емералд да почнеш да намираш "кусури". :lol: Аз не казвам обаче, че тези решения са перфектни!

Иначе - да, ще се пробвам да давам съвети, когато мога, но не знам до колко си помагам на себе си :-D Както и да е :-D

А това, че някои архитекти си оставят ръцете - вярно е. На моменти ме е страм от това, но хора разни.
И аз правя грешки понякога. :lol:

А иначе снощи точно си говорехме със съпруга ми, че начина на живот в Америка и Европа е коренно различен. И че подобен род отваряне на цялото пространство си има минуси, които пък тук компенсираме с коридори :) Т.е. - в БГ хората обичат да си пазят "интимитета" и предпочитат отделени помещенията, като да се ползват без да нарушават дейността на останалите обитатели - в това има повече + определено. В Америка - всичко е на принципа "open space" - отворени пространства - не че е лошо - те самите хора са такива (на пръв поглед). Да, но там хората нямат проблемите с отоплението, например! Нещо, което за съжаление в БГ си е проблем... Говорим за жилища - апартаментен тип. Къщите са друга тема.
Има и тук такива "open space" решения, тях може да видиш по списанията, интериори правени с пари, понякога с много...

И така :) мога още да си коментирам... И аз лично смятам, че отделянето на дневната и нощната зона е задължително! Т.е. тяхното функциониране да става самостоятелно, без например тийнейджъра прибиращ се в 4ч. сутринта да разбуди спящия пред ТВ си баща. Да речем :lol: Всъщност то е въпрос на вътрешно усещане... Преходни стаи също не харесвам... Та, важно е какво търси човека за себе си.
Хайде, спирам, че стана много дълго :-D
onion - специалист
Благодаря на двете Ви специално , също така и на останалите изказали мнение по моя въпрос.
Ще обмислим внимателно всичките идеи.
Иначе ако не изберем нито една от идеите (надявам се няма да се сърдите, оценяваме всичко направено) най-верояно ще махнем само двете стени както е тук, като от лявата страна на пералнята ще има стена от гипсокартон, а трапезарната маса ще е разтегателен квадрат.
Какво мислите за моето "творение" :)

Прикачен файл

apart.jpg
apart.jpg (21.67 KиБ) Видяна 5987 пъти
Galski - специалист
onion написа:
....
Какво мислите за моето "творение" :)
Ами по принцип не е невъзможно, но ще изброя минусите, според мен:
1. Влизането в банята е възможно най-неудобното от гледна точка на това, че едната спалня е точно до нея. Така като гледам го мислите да е родителската спалня... Ще обикаляте, за да отидете да се къпете...
Отделно, че губиш и място за закачалки, огледало или шкаф за обувки някъде по тази стена.
2. Ще ти трябва изключително мощен абсорбатор за кухнята... но това е неизбежно.
3. Пералнята ще трябва да я скриеш - т.е. вградена да е (по-скъпи са), за мен е грозно да се вижда от дневната.
4. Като готви жена ти, ще се вмирсва абсолютно всичко - особено спалнята... Не съм фен на отворените кухни! Предпочитам да има начин за обособяване. Въпрос на вкус разбира се. У нас бокса е с възможност за цялостно затваряне и изолиране - и работи, въпреки че е отделен от дневната с плъзгаща врата. Няма мирис да се усеща в дневната, няма нищо. Е, вярно, че и абсорбатора е с голяма мощност...

Аз лично бих направила следното: (успех в избора!)

Прикачен файл

apart_982-var.jpg
с червено - осветление например; пунктира- окачен таван...
кръгла колона, колкото позволява, за да може да се минава...
apart_982-var.jpg (36.36 KиБ) Видяна 5946 пъти
onion - специалист
не разбирам тези кръгове и червеното какво означават ?
Galski - специалист
onion написа:
не разбирам тези кръгове и червеното какво означават ?
с червено - осветление например; пунктира- окачен таван...
кръгла колона, колкото позволява, за да може да се минава...
не са задължителни, разбира се :)
onion - специалист
ок , мерси за разяснението :)
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:15 am, променено общо 1 път.
Galski - специалист
Emerald написа:
.....Според мен доста по-трудно е от гледна точка пречупване на установен стереотип и неудобство, обединяването на хол с кухня, отколкото преходни дневна и спална части. Таткото може да спи пред телевизора и в спалнята си, нали така? :lol:

Честно казано, нямам търпение да бутна един ден няколко стени в родителския тристаен маломерен апартамент- адски подтискащо за мен- чак не ми се прибира по тази причина. :lol: В тази връзка имам един въпрос, на който, Галски, вероятно само ти би могла да отговориш. :roll: Ще го изнеса като отделна тема вероятно-отдавна ме тормози.
Това пък е "модата", която толкова да ме дразни... Иначе с кеф бих живяла в американска къща от среден тип... Знам ги много добре!
То май е въпрос на свикване с това в какво живееш... Или ако не успееш търсиш нещо по-голямо. Според възможностите си...

Иначе, давай да видим проблема ти :)

Тема "преустройство на апартамент!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: