• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
ivanj - специалист
iliana написа:
да това май е най-трудното
майстора... :-D
тоя път ще гледам да съм по-убедителна
Ами тогава ги разкарай единствено с което НЕ трябва да се съгласява с теб е това свързано с безопасната работа на камината. Варианта на jekasus е добър послушай го.И до колекторите метал и от клапаните също,а PEX-AL-PEX oт колекторите до радиатирите.Всичи тези връзки зад камината са предпоставка за течове след време.
iliana - специалист
зад камината е външна стена, но придобих представа какво трябва да се прави
благодаря ви за отговорите
дано имам с какво да се похваля скоро :)
iliana - специалист
днес говорих с майстора-каза че ще направи калкулация за цена на работа и материали и ще ми звънне
така като си мисля то материалите няма са много пари, ама това с разкачването и новите тръби ще е голяма играчка
каква сума за работа е разумна според вас :?
и още един въпрос -отзад метални може ли да са-защото майстора ни предлага вариант медни
iliana - специалист
така да дам отчет
намерих майстор-остави отзад алуминиеви тръби
и острани направи нещо като разпределителна кутия
понеже две от връзките в разпраделителната кутия текат, явно не са направени както трябва, в понеделник пак ще идва
протекли са и на два радиатора крановете- вчера явно като са спирали, пускали
те подменят ли се или се ремонтират
понеже местихме камината, не я нивелирал-това проблем ли е
другата ми голяма питанка е дали да купувам иноксови тръби и да не оставям вратичка за чистене
обаче ако се задръстят-кво правим, трябва да бутам кнауфа
питам понеже горим и дърва и въглища
ще покажа някоя снимка като(ако) оправи свързките майстора
та това засега :)
iliana - специалист
моля дайте съвети :prayer:
alex63 - специалист
sepultura написа:
Ето я камината-наполовина готова :rock:
Много ми харесва и наща е нещо подобно.Моля сам ли си я прави или майстор и какви пари ти взе ако е майстор?
Предварително благодаря!
jekasus - майстор
iliana написа:
така да дам отчет
намерих майстор-остави отзад алуминиеви тръби -Ще има ли достъп до тях?
и острани направи нещо като разпределителна кутия - Добре
понеже две от връзките в разпраделителната кутия текат, явно не са направени както трябва, в понеделник пак ще идва
протекли са и на два радиатора крановете- вчера явно като са спирали, пускали - Явно вече ги оправил :-D
те подменят ли се или се ремонтират - Мразя старите кранове :-D
понеже местихме камината, не я нивелирал-това проблем ли е - ако е равен пода, не е страшно :-D
другата ми голяма питанка е дали да купувам иноксови тръби и да не оставям вратичка за чистене
обаче ако се задръстят-кво правим, трябва да бутам кнауфа - Дават ги самопочистващи
питам понеже горим и дърва и въглища
ще покажа някоя снимка като(ако) оправи свързките майстора - Чакаме снимки
та това засега :)
gench - специалист
Помагайте
Купих тази горивна камера http://e-kamin.com.ua/upload/iblock/efa ... d9db87.pdf от Baumax.
Та въпроса ми е: трябва ли да се слага клапа на димоотвода т.к. оригинално няма??
ivanj - специалист
На моята не съм слагал клапа регулитам с въздуха.
VLADO66 - майстор
gench написа:
Помагайте
Купих тази горивна камера http://e-kamin.com.ua/upload/iblock/efa ... d9db87.pdf от Baumax.
Та въпроса ми е: трябва ли да се слага клапа на димоотвода т.к. оригинално няма??
Не слагай,нямаш димосборна камера и ако сложиш и я притвориш ела да видиш какво ще стане :wink:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Как си направих вградена камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: