• 1
  • 2
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
sevar - специалист
Привет на всички,

Преди около година си купихме ново жилище и да се надаваме че до около 2-3 месеца вече ще е обитаемо. Без да коментирам плюсовете и минусите на новото строителство, все пак се спряхме на такова. По мое мнение хубавото е че може в движение да се променят основни неща, като това все пак е съобразено с конструкцията, и най-малко правят го на момента.

Апартамента е тристаен, но по наше желание стана двустаен. Пускам малко проектни графики на това каква е идеята която следваме. Ще се радвам да чуя вашите коментари и мнения.

Проекта, такъв какъвто го беше видял архитекта:

Изображение

Изображение

Изображение

Проекта, такъв какъвто го виждаме ние:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тепърва ще започвам с реализацията, отворен съм за идеи и предложения.

Идеята ми е да документирам всичко което правя, така че надявам се скоро да постна снимки на апартамента в изходна позиция преди да почне да пипа моя милост O:) O:)
masteradmin - майстор
Даваи да видим. Как ме е яд че аз на времето несъм снимал. Вече съм направил ремонти в нас на всички роднини и приятели.
IMI - напреднал
как се каэва програмата на която е правена графиката
bluelemon - специалист
как се каэва програмата на която е правена графиката
Мяза да е някакъв софтуер за 3Д :) 3DStudioMax може би? Значи аз да си кажа мнението по проекта. При нашия апартамент стаята едната си беше много голяма и ние я преградихем поради простата причина че имаме малко бебе пък му трябва детска. Само споделям та да не станат фалове. Иначе мисля че може доста да се помисли по интериора. При положение че сте махнали стената защо пак сте я затворили със една камара етажерки, един голям диван и т.н. Малко няма смисъл. И кунхнята е така. Махнали сте границите за да сложите нови, аз така ги виждам нещата.
sevar - специалист
Има нещо вярно в определението "Махнали сте границите за да сложите нови", това си е по скоро търсен ефект, с тази разлика че първите граници бяха чисто физически, а вторите по скоро визуални.

Разположението на диваните е само принципно. Целта е да се раздели получилата се нова дневна на две части, дневна и трапезария.

Премахнахме всички врати между коридор, дневна, и стая за да освободим пространство и нищо да не пречи на светлината, а и така мисля че се създава повече впечатление за повече обем на жилището.

Идеята за етажерките е от тези снимки, и поне 3D симулацията показва че светлината не се губи.

Изображение

Изображение

Изображение

Програмата на която е правен проекта е Better Homes and Gardens Interior Designer и е продукт на Chief Architect
dildes - специалист
На мен ми изглежда добре, но честно казано жена ти ще си скъса г...за да трие прах от тия етажерки :? , поразгледай по сайтовете може нещо друго да ти хрумне за визуално отделяне на помещенията :roll:
Emerald - модератор
На пръв бегъл поглед много ми харесва. Нямам време да помисля, но ми се струва, че ниското шкафче би било по-добре закрито. Липсват му като че ли 2 настолни лампи или ниско висящи от тавана над него. Гледам още подробности не сте мислили или не са отразявани във вид на план?

п.с. Харесва ми влизането директно в трапезарията. :? Така би трябвало да бъде. :roll:
sevar - специалист
Признавам си че за много от подробностите не сме мислили все още.

Светлината от осветлението в дневната може би ще е разделена на 3 части - в средата на трапезарията, в средата на всекидневната и на трегера между тях (над шкафчето зад дивана).

На тези места има изводи от ел. инсталацията. Но в детайли ще мислим по натам.

В кухнята идеята е да заложим на лунички в имитацията на греди на тавана.

Колкото до праха, не мисля че ще е причина да се откажем от този вариант с етажерките. Иначе продължам да ровя за различни решения, все още сме отворени към нови предложения, макар че тази ни идея за сега е най-вероятна за реализация.
gladiatormaximus - специалист
а къде ще спят децата, ако имате такива
sevar - специалист
Нямаме деца, така че евентуалното преустройство за детска стая се отлага за няколко години.

Всъщност мислим в аванс и по този въпрос. Най-вероятно ще се обособи портал като този на снимката по-долу. Със съответните преубразувания в интериора разбира се. :)

Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Преустройство на новото жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: