Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
fbr - майстор
Колко кила е тази косачка.
kolev_k - специалист
Здравей,имам и аз един въпрос.Може ли да реже високи бурени?Или за целта трябва ножа да се показва пред цялата конструкция.Имам идея и аз да правя нещо такова.
Neno Er - специалист
Макар и трудно но може да се коси и висока трева.
Не те съветвам да увеличаваш дължината на ножа извън габарита на косачката. Опасно е.
Просто не допускай тревата да прерасте.
Здравейте, темата е стара, но се надявам не е изоставена. Извадих един мотор от стара пералния, но не му разбирам. Искам да си направя и аз косачка, но проблема е че не знам как да го свържа. Много кабели много нещо. Как да го свържа така че да работи само в режим "центрофуга" тоест на високи обороти? Ето ЛИНК към няколко снимки на мотора. Снимал съм и етикета. Благодаря предварително.
Този италианец тук е показал как е свързал същия мотор но нещо не зацепвам
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UFD5LNgc-oA[/youtube]

Очевидно 2 от ТЕЗИ ЖИЦИ са фаза и нула.. ама кои?
ktamen - специалист
Може да получиш отговор, само, ако някой си е играл, точно с такава пералня и е запомнил коя жица за какво е.
Което е много малко вероятно. Ако двигателят ми е в ръцете, лесно ще определя кои жици са за бързите, но така от дистанция ще трябва да те разпитвам две седмици и резултата пак не е гарантиран. Най-добре иди в сервиз за перални и питай майстора. Иначе оборотите са достатъчни за работа с корда, която е за предпочитане заради безопасността. Обаче многото обороти означават и много децибели и поне за мен такъв вариант отпада.
Като стана дума за безопасност - Захранвайте подобни машинки през дефектно токова защита, риска от злополука при засягане на кабела става 1000 пъти по-малък. Не е задължително да си преработвате цялата инсталация, достатъчно е да си направите удължител с ДТЗ при щепсела
И аз се засилих да си правя косачка. Исках да е с асинхронен двигател и корда, без увеличаване на оборотите. Благодаря на novgradski, че е писал за резултата от пробата. Спести ми един неуспешен експеримент.
Засега изискванията са да може да коси и двуметрова трева (балдаран), да издържа на камъни, парчета тел и всевъзможни боклуци, да става за сложен релеф, да е самоходна щото е по-лесно, да е много производителна, да е лека и удобна за разнасяне и да е много компактна, щото съм се затрупал с боклуци и нямам идея къде ще я държа и нея.
Нямам никакъв опит с косачки и ще бъда благодарен за всякакви съвети.
Neno Er - специалист
ktamen написа:
Засега изискванията са да може да коси и двуметрова трева (балдаран), да издържа на камъни, парчета тел и всевъзможни боклуци, да става за сложен релеф, да е самоходна щото е по-лесно, да е много производителна, да е лека и удобна за разнасяне и да е много компактна, щото съм се затрупал с боклуци и нямам идея къде ще я държа и нея.
Тази отговаря на всичките ти изисквания. А ако си завреш и едно гребло отзад, ще можеш хем да косиш, хем да събираш окосената трева. :lol: :lol: :lol:

Изображение
ktamen - специалист
brpraziel написа:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a07-jMyJknI[/youtube]
Може такава :)
Въпросът ми е доста старичък и май вече не е актуален.
Първо и аз пробвах с такава дебела корда. Купих си такава шайба http://domshop.bg/product/21265/shpula- ... emium.html И я сложих на едно моторче, с подобни на ъглошлайф характеристики, около 600 вата 15 000 оборота. Бачкаше като на клипчето. Не ми хареса звука, моето няма редуктор и затова е по-тихо от ъглошлайф, но пак е прекалено шумно. Освен това кордата поврежда тревата и пожълтяването е значително.
Направих си друга, с десетина пъти по-слабо моторче и около 3000 оборота. С ножчета, а не с корда. С много леки и тънки ножчета. Звукът от втория вариант не е по-силен от варианта, предложен от поста под твоя (буквално). Захранването е от 12В акумулаторче в джоба.
И двата варианта се справят сравнително лесно и с млади издънки по около 1см, но не са много удобни, ако тревата е висока, защото се образува купчина трева. С трева до двайсетина сантиметра работят отлично.
Neno Er написа:

ако си завреш и едно гребло отзад,
Явно си пробвал такъв вариант и ти е харесало, щом те кефи можеш да си навреш и вила отзад.
За разлика от теб, аз съм твърде консервативен ще продължа да си държа греблото с ръце.
Neno Er - специалист
ktamen написа:
Явно си пробвал такъв вариант и ти е харесало, щом те кефи можеш да си навреш и вила отзад.
За разлика от теб, аз съм твърде консервативен ще продължа да си държа греблото с ръце.
Еееее, не се обиждай де. Пошегувах се защото се сетих за вица с добрия косач, който накрая се отказал от "нововъведенията" на началниците си. Опасявал се, че ще му закачат един фенер на х@я и ще го карат да коси и нощем. :lol: :lol: :lol:
Извинявай ако съм те засегнал. :partyman:
ktamen - специалист
Без да искам се издадох, че съм много тъп и не разбирам от майтап :?
И аз се извинявам :partyman:

Тема "Косачка самоделна !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: