Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
Neno Er - специалист
ktamen написа:
И аз се извинявам :partyman:
=D> :thumbs:
profesionalist_wood - майстор
novgradski написа:
Пробвах с "кордата" но... тревата и кордата се "завързват"...явно оборотите са малки.
Прикачен файл:
Глава тример 50.JPG
Сложих нож и ето я косачката "самоделка"
Прикачен файл:
Косачка 45.JPG
Прикачен файл:
Косачка 46.JPG
Прикачен файл:
Косачка нож.JPG
Ел мотор от вентилатор : P=1,5kw n= 3000min-1 нож 35см ,пусков и работен кондензатор.
Идеята е много добра,може ли да снимаш захвата как е направен да държи ножа ? :?
Щото като ида в чужбина да не двам луди пари за косачка а направо да си сглобя от отпадъци :lol:
novgradski - специалист
Струговал съм си "фланец-главинка" .Има пробити два отвора ф6мм (на 180 градуса съвместно с ножа).
Ножа има отвори ф10.2 в центъра и два ф6 ...като на фланеца.
Централния болт държи "фланеца-главинка" (с ножа) да не паднат(във вала-ротора има резба).
Болчетата са М6х25 ( но резбата не е нарязана до края) и 2 гайки М6.
В главинката има и шпонков канал (според шпонката на ел. мотора).
Прикачен файл:
Захващане на ножа.jpg
mgbagera - специалист
Имам едно питане относно ножа и оборотите на ел. мотора. 3000 об./мин много ли са за нож ? Мотора няма пускова намотка и завърта директно на високи обороти.
Ножа мисля да го направя от стар диск на циркуляр.Има ли вероятност ножа да се пръсне при стартиране с такива обороти ?
a.kondov - помощник
Може ли актуални снимки на косачката?
lov - майстор
mgbagera написа:
Имам едно питане относно ножа и оборотите на ел. мотора. 3000 об./мин много ли са за нож ? Мотора няма пускова намотка и завърта директно на високи обороти.
Ножа мисля да го направя от стар диск на циркуляр.Има ли вероятност ножа да се пръсне при стартиране с такива обороти ?
Това с пусковите намотки и развъртането го забрави. Та теория дето са ти я втълпили по някакви причини не е така.
Никой не ти знае диска с каква закалка е. Да не говорим че си е цяла хамалогия да го изрежеш пък после и да го балансираш. Ще похабиш повече време и помощни материали от колкото струва един нов нож в магазина. Отделно ножчетата са клисави и само с повърхностна закалка което не им позволява да се счупят и разлетят на парчета. За нещо евтино не се занимавай.
mgbagera - специалист
Работата е там че не ми трябва нож за рязане а нещо тъпо за раздробяване.

Бях решил да си направя фуражомелка и понеже е на същия принцип като косачката реших да пиша в тази тема. В крайна сметка изрязах нож от диска и, стругар ми го проби.
Почти е сглобена и на първите тестове се справя добре. Няма вибрации и ножа не се пръсна.

Мотор използвах от пералня Перла 05.
Последна промяна от mgbagera на ср май 02, 2018 9:34 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
Мотора на Перлата никак не е мощен. Не знам как ще се справя с косенето. И най-тъпата косачка е с мощност около киловат.
Neno Er - специалист
fbr написа:
И най-тъпата косачка е с мощност около киловат.
Моята самоделка е с двигател 180 вата от "Рига–8" и си коси без проблеми, та пушек се вдига. :lol: :lol: :lol:
mgbagera - специалист
@fbr аз както казах няма да кося с мотора от пералня а ще смилям зърно.


И ето как изглежда в момента на тестовата площадка. Следите от инцидента се виждат ясно на първата снимка :-D Сложих нови кондензатори и просто не очаквах че ще се вдигне толкова много мощността че да вдигне капака на тенджерата :) Със старите кондензатори също въртеше но при повечко зърно се мъчеше или просто спираше.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тема "Косачка самоделна !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: