Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
bobimimi - напреднал
Изпитана е вече :-D тухлите ги дроби направо а камъните ми хвърчат по краката ми :lol:
Kirilpm - специалист
Mного е идейна пластмасовата дръжка,при метална такава се случка да те ритне магарето...Чудя са защо си изрязал предпазителя така?Не е ли опасно да метне някой камък?
Марковски - напреднал
Браво за труда. Само дето станах разноглед къде да чета - вече има няколко места, където се хвалиш с косачката, която струва 20 лв, но работи като за 600 :lol: Поне пиши на едно място.
Имам един въпрос - някъде срещнах да пишеш, че си точковал средната гайка. А как ще заточваш ножа?
bobimimi - напреднал
На две места съм се "хвалил" за което се извинявам но имах трудности с снимките и за това. Ножът се заточва с ъглошлаиф без проблем и без да се сваля но не е проблем и да се свали. Предпазителя съм го изрязал защото на този отвор ще сложа фуния и кош в които ще се събира тревата.
Марковски - напреднал
Колега, извинявай, ако с нещо съм те засегнал. Казах, че е похвална разработката ти, но е доста далеч от професионалните. Явно не приемаш чуждо мнение, но аз лично не бих направил няколко неща/поне 5-6/ по твоя начин. Но предпочитам да не ги пиша, поради горните причини. Извини ме! Повече няма да се намесвам в темата ти.
8180 - майстор
Гледам тук е по-активна дискусията.
Другата тема е в коша.

Моля Бобимими да погледне - май там има повече снимки и да ги добави тук, ако счете за нужно, към първите си постове чрез бутона "Промени".
bobimimi - напреднал
Марковски написа:
Колега, извинявай, ако с нещо съм те засегнал. Казах, че е похвална разработката ти, но е доста далеч от професионалните. Явно не приемаш чуждо мнение, но аз лично не бих направил няколко неща/поне 5-6/ по твоя начин. Но предпочитам да не ги пиша, поради горните причини. Извини ме! Повече няма да се намесвам в темата ти.


Колега не си ме разбрал , ценя всяко чуждо мнение, но не е задължително да съм съгласен с него! Темата е обща, не е моя и всеки може да си дава мнението.Не си ме засегнал ни най-малко. Машинката не е професионална, за лична употреба е и мисля че този форум не е за професионални "разработки".Нали се казва "Направи си сам" :wink: . Не ме разбирай погршно, не го казвам с лоши чувства. Исках да съм полезен ако някой реши да си направи, защото от опит разбрах че тези от магазина за под определена сума, не стават.
bobimimi - напреднал
Направих по удобен спусък :wink:

Прикачен файл

P7190195.JPG
P7190195.JPG (65.47 KиБ) Видяна 14258 пъти

Прикачен файл

P7190191.JPG
P7190191.JPG (46.22 KиБ) Видяна 14258 пъти

Прикачен файл

P7190198.JPG
P7190198.JPG (73.81 KиБ) Видяна 14258 пъти
sparow - специалист
Колега колко вата е ел.мотора.На моята вчера и изгоря мотора и днес куплирах един от перла,но по грешка го хванах за ротора и превъртя в универсала и сега е за боклука.Ако някой му се намира изгорял мотор.Трябва ми само ротор.Иначе събирането на къкъвто и да било мотор към ножа и витлото/предпазител на ножа/ аз съм го направил с един болт 24мм. расътргвам на размер вътрешно и външно. В ротора набивам втулката и я хващам с болт 10мм. през оста.Ножа ползвам от изгорялия ми мотор заедно с предната част със шлица.Втулката я пускам +0.3мм. и замразявам парчето.После го набивам с преса,заварям и качвам цялия ротор с ножа на струга,пускам му една стружка и си казва къде е крив.
В понеделник ако намеря накъкъв по подходящ мотор или ротор,ще снимам въпросната втулка.
bobimimi - напреднал
Мотора е 1200w . Аз май съм направил доста по просто нещата от теб не съм ползвал струг или др. по специялни машиниползвах само електрожен , флекса, и бормашина а за части съм приспособявал само частите от пералнята. :?

Тема "Косачка самоделна !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: