• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
zz_stefanov - майстор
Аз това го ползвам и да прехвърля снимките от телефона на лаптопа и от там в форума. Просто не ми се пише във форума през телефона.
Та на компютъра си ги намираш в папка C:\Users\"твоят юзер"\Documents\ViberDownloads
Там обаче са с едни дълги вайбърски имена, та е добре папката да е сортирана по последни и да е от десен клавиш на мишката view -> Large icons

Иначе и от папките на вайбър на телефона става, не знам какво се е случило при теб.
kuger - майстор
Аз си прехвърлям снимките от телефона на лаптопа, там си ги преоразмерявам с PIXresizer до нужното и нямам проблем с качването във форумите. Програмката позволява и групово преозрамеряване на снимки, качват се и позволяват отваряне в оригинален размер.
naster - майстор
Отговорих и в друга тема. Ако имате айфон, след като маркирате снимката в галерията на телефона си, в долната част на екрана има бутон, който ви позволява да изберете размер.
hidrazin - майстор
чет окт 15, 2020 5:32 pmnaster написа:
...Ако имате айфон, след като маркирате снимката в галерията на телефона си, в долната част на екрана има бутон...
Абе човек, изгубих половин час да си търся бутона.
Яно някой ще да го е откраднал. И на двата айфона... :?
Ба си и крадците се навъдиха. :-D
:partyman:
P.S. От бутона "edit" няма възможност за преоразмеряване.
Може да се сменя форматът на снимката и има някои други глезотийки но само толкова.
naster - майстор
Кое не е ясно. В момента в който се избере снимка от галерията, в долната част на екрана се появява Бутон, указващ размера в кило/мегабайти, а не ЦК ключ. Щом го натисна, мигом опции се появяват и труден избор иде да направя. Дали все още Хамлет жив е, дали все още се тревожи, да бъде или да не бъде...

Прикачен файл

D4032FBD-8470-4182-9391-E03D36C29C79.png
Chefo77 - майстор
Хм, и при мен го няма ...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 16, 2020 9:10 pmChefo77 написа:
Хм, и при мен го няма ...
И при мойте 4-5-6 го няма, ма нейсе
naster - майстор
През сафари, и на 13,14 ios работи.
hidrazin - майстор
пет окт 16, 2020 9:30 amnaster написа:
Кое не е ясно. В момента в който се избере снимка от галерията, в долната част на екрана се появява Бутон, указващ размера в кило/мегабайти, а не ЦК ключ. Щом го натисна, мигом опции се появяват и труден избор иде да направя. Дали все още Хамлет жив е, дали все още се тревожи, да бъде или да не бъде...
Разгеле, има го и работи (iPhone X , IOS 13 и нещо си) но се появява САМО когато например тръгнеш да качваш снимка в някой форум - както и си показал.
Нагризаните ябълки нямат удобен и лесен начин за преоразмеряване на снимки.
(за айфона на Чък Норис дето е с цяла ябълка не знам :-D )
Демек не можете ей така да си щракате из снимките и да ги преоразмерявате.
За целта има два начина:
- да се изтегли някакъв App (безплатен или платен)
- да се използва приложението Shortcuts (мисля че се появи с IOS12) но е безплатно и може да се изтегли
Прикачен файл:
shortcuts.jpg
shortcuts.jpg (6.91 KиБ) Видяна 1612 пъти

С него си създавате пряк (Shortcut) път към новосъздадена папка с някакво име - например Resized photos
При създаването на този пряк път се задава какво да се случва с изображенията когато ги местите в тази папка.
Създаването на това нещо отнема малко време и е тегаво но работи.
След като създадете този пряк път вече може да отидете на снимките си.
Избирате дадена снимка и под нея се появява опцията Resize с която можете да промените размера, качеството и формата а снимката.
След потвърждаване снимката се запазва вече променена в оня папка дето сте създали - Resized photos
Тегава работа но вече веднъж създадено може да си изберете снимки които да преоразмерите и запазите там.
:partyman:
P.S. Ако някой проявява интерес да пише че да обяснявам по-подробно. Не че имам голямо желание де... :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 17, 2020 2:27 pmhidrazin написа:
... но се появява САМО когато например тръгнеш да качваш снимка в някой форум ...
Имах такива съмнения
Даже и аз ти разбрах обясненията кое-как, та не би трябвало да има нужда да обясняваш пооо-подробно :-D


п.с. лично за мен е ненужно. Не влизам у форуми от телефон... не ми е напънато баш да побликувам, та, благодаря, не
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Всеки може да качи снимка !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: