• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
valentin114 - специалист
Не съм разбирач,разпознавам ротвайлерите /като на по-горната снимка,имам и книжка/...а за другата порода съм чувал, че Б Б се увлича по нея.
EDI - майстор
Малко ОФ.Я да питам, че като гледам заглавието нещо не ми е ясно - къщичката ли е собствено производство или кучето :lol: .
stiv1961 - майстор
Окака Чука написа:
valentin114 написа:
Виждам, че има хармония...за породата...това Каракачнка ли е, БОК или друго?
Виж как са правим на разбирачи :-D А?
Каква е разликат между "БОК" и "Каракачанка"? :?
Популацията БОК е производна на старата автохтонна местна порода Каракачанското куче. Какво значи производна? Базата е местната порода. Впръсква се кръв на породи подобрителки(в случая хаотично) и се получава нова популация от кучета. Стремежът на колегите от БОК клубовете е да направят заводска порода от получената популация. До тук нищо лошо. Правено е много пъти по света. Какъв е проблемът всъщност? Проблемът е, че тази новосформирана популация се представя като стара автохтонна порода, каквато очевидно не е.

Каракачанското куче е старата автохтонна порода използвана от овчарите по нашите земи. Така я познава народа. Така е призната от Държавната комисия по породи животни към Министерство на земеделието на Република България. Така е позната и призната по света.
Това е от нет-а, не се заяждам :)
ArturDent - Почти Безобиден
Окака Чука написа:
valentin114 написа:
Каква е разликат между "БОК" и "Каракачанка"?
Ами БОК е нещо като каракачанка на стероиди.
Всеки развъдник със собствени стрероиди:
Средноазиатска овчарка за големина, Санбернар за големина, Нюфаундленд - за косъма и т.н.
Никой не го признава официално, но като ги погледнеш си личи.

Абе туниниг...

И някой уличен помияр да вземат, пак ще го докарат до 100 кила след 5 поколения
evsibo - специалист
Ето го виновника за тази тема вече на 11 месеца

Прикачен файл

P1000925.jpg
P1000925.jpg (87.01 KиБ) Видяна 7572 пъти

Прикачен файл

P1000954.JPG

Прикачен файл

P1000935.jpg
P1000935.jpg (105.28 KиБ) Видяна 7572 пъти
muncho - специалист
Вдъхновен от изпълнението на Evsibo ,ето какво измайсторих аз през студените дни :
Започнахме от основата и направа на термопанели :roll: :

Изображение

Основата е готова,като къщата/мезонета/ ще бъде на крачета върху цимент,да не се накисва като вали

Изображение

Страните и те -термопанели:

Изображение

Изображение

Изображение

Покрива реших да е плосък,пак с изолация,щото хайвана много обича да лежи отгоре.Така ще изглежда

Изображение

Изображение

Чудя се с битумни керемиди ли да я покрия или нещо друго :? .Вие какво мислите?

Ето я и бъдещата стопанка :)

Изображение
kapanec - специалист
А за входа какво решение си вземал.Фибрана е по подходящ за външни условия от точно тая вата която си използвал
v_tan - специалист
трябваше да сложиш найлон от двете стряни на ватата, че като се навлажни спира да изолира. Иначе ми харесва.
batkotony - специалист
Може да ме обвините в излишно разточителство,но по време на големите студове тази зима се замислих за отопление на къщата на кучето.Моя звяр е черна овчарка (канадски вълк както ги наричат неправилно понякога) и принципно обича студа и постоянно лежи по снега все едно е на плажа.Но при минус 20 и той виждаше зор.Та идеята ми е да пусна една серпентинка или тръбичка от парното ,просто колкото да отвръща температурата в къщичката.Естествено,че ще бъде на съвсем отделен кръг и с възможност да се спира и източва по всяко време.Наясно съм с усложненията,които ще се появят ,но желанието ми е налице и ще се радвам,ако има отзиви относно идеята... :?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Къща за куче собствено производство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: