• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
Uraken - помощник
Екстериор се нарича ;) . Киноложки вид
Pishman-maistor - напреднал
И аз имам същата дрелка много съм доволен от нея
galin56 - специалист
stiv1961 написа:
Намерено в нета:
Ушите трябва да се режат за злоба.

При някои породи (кавказките и средноазиатските овчарки) ушите задължително се отрязват. Според народната мъдрост, това се прави с цел кучетата да станат по-злобни. Кинолозите, занимаващи се с тези породи, смятат, че тази операция се прави за намаляване на уязвимите зони на кучето при двубой с други животни например с вълк.

Но битува и друго мнение: липсата на уши позволява на овчаря от пръв поглед за различи кучето от всеки един вълк. Къде е истината? Не се знае. Днес за повечето кучета отрязаните уши са само "изкуствен" признак на породата.
Тия неща които са цитирани от нета са абсолютни глупости. Що за идиот трябва да е човек за да отреже ушите на горкото кученце. Това нито ще се бие с вълци, нито му трябва да е толкова злобно, че като види човек да къса мръвки от него. Представяте ли си като малки да са ви отрязали ушите и като пораснете някой да ви обясни подобна идиотия като причина. Тя природата си знае работата и го е създала такъв какъвто трябва да бъде, кои сме ние че да се месим?
Окака Чука - специалист
valat111 написа:
А защо на ротвайлера се реже опашката? Не знам, но го направих когато беше на 2 месеца, иначе нямаше да прилича на ротвайлер.

За да не излиза топлото от стаята, докато излиза от нея :-D :-D :-D
ebahti - майстор
Значи да му резнеш топките-може....ама да му клъцнеш ушите-не може,,,,айде молим :finga:
muncho - специалист
evsibo написа:
Решението го взех сам да си я изработя след като синът ми реши да вземе куче доста едра порода (средноазиатска овчарка) . Порових се тук-там та да взема нещо готово , цените за едри породи страшни от 480 лева на горе . Обиколих и Околвръстното по складовете за дървен материал , правени в час по трудово и искат майка си и баща си и така реших сам да си я изработя .
Благодарско за подробните снимки...В момента изработвам подобна само,че с плосък покрив,щото хайвана много обича да се излежава отгоре/на сегашната съборетина/. Супер къщичка!
Виждам,че преди година си я правил.Би ли споделил дали има щети от кучето,в смисъл дали я гризе :-D .Аз покрих старата с вълнообразен ондулин...ей не миряса докато не го "ошлайфа".Наръфа го като юфка :?
valentin114 - специалист
Прикачен файл:
DSCI0317.JPG
Ей тоя я изяде дървената, сега е от винкели...снимката е с днешна дата
muncho - специалист
Нашия не е такъв дзвер....
Изображение

Ама 200 кинта хич не ща да ги изръфа :x .
Evsibo слава богу не снимал подобна картина...така че неговата може да е здрава :)
valentin114 - специалист
Виждам, че има хармония...за породата...това Каракачнка ли е, БОК или друго?
Окака Чука - специалист
valentin114 написа:
Виждам, че има хармония...за породата...това Каракачнка ли е, БОК или друго?
Виж как са правим на разбирачи :-D А?
Каква е разликат между "БОК" и "Каракачанка"? :?

Ама в случая това май е някъв мелез :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Къща за куче собствено производство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: