• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
muncho - специалист
kapanec написа:
А за входа какво решение си вземал.Фибрана е по подходящ за външни условия от точно тая вата която си използвал
За входа ,зимата ще е с т.н. вратички за къщички.А за найлон-въобще не ми дойде на акъла,ама всички процепи и фуги после ще ги запечатам със силикон.Надявам се да не се мокри ватата.
Последна промяна от muncho на пет мар 09, 2012 9:27 am, променено общо 1 път.
inspo - майстор
muncho написа:
Вдъхновен от изпълнението на Evsibo ,ето какво измайсторих аз през студените дни :
Започнахме от основата и направа на термопанели :roll: :
...
Хубаво е станало, но концепцията ти е сбъркана.
Тези двойни стени с вата са безсмислени. Куче ли ще живее там или животно от топлите страни?
И помисли нещо за дъното защото ако го оставиш на ОСБ като вали
кучето ще го мокри и ще стане на юфка след време.

П.П. Познай къде е спало кучето на снимката по долу...
batkotony написа:
..Но при минус 20 и той виждаше зор.Та идеята ми е да пусна една серпентинка или тръбичка от парното ,просто колкото да отвръща температурата в къщичката..... :?
Безсмислено е според мен.
Ти като излизаш от топло на студено обикновено обличаш нещо нали?
А кучето?
Достатъчно му е да има сушина и завет.

Прикачен файл

01022012009.jpg
01022012009.jpg (28.66 KиБ) Видяна 11578 пъти
kapanec - специалист
batkotony написа:
Може да ме обвините в излишно разточителство,но по време на големите студове тази зима се замислих за отопление на къщата на кучето.Моя звяр е черна овчарка (канадски вълк както ги наричат неправилно понякога) и принципно обича студа и постоянно лежи по снега все едно е на плажа.Но при минус 20 и той виждаше зор.Та идеята ми е да пусна една серпентинка или тръбичка от парното ,просто колкото да отвръща температурата в къщичката.Естествено,че ще бъде на съвсем отделен кръг и с възможност да се спира и източва по всяко време.Наясно съм с усложненията,които ще се появят ,но желанието ми е налице и ще се радвам,ако има отзиви относно идеята... :?
И така по лесно ще разболеш кучето.
nnikbg - специалист
Ето и от мен. Чертежите ги смъкнах някъде от нета и за ден беше готова. Стопанина влиза вътре само ако вали дъжд. Големите студове предпочиташе да спи на вън на снега.
Прикачен файл:
DSC056021.JPG
kapanec - специалист
Това голямото куче в тая малка колибка ли влиза?
nnikbg - специалист
Мисля , че се чувства добре.
Прикачен файл:
DSC05604.JPG
inspo - майстор
Входа на къщурката изглежда малък. Кучето трябва да може да влиза и излиза без да се навежда или пълзи.
muncho - специалист
Ето крайния резултат.Щом сложих къщата на мястото си ,обитателят на жилището остана видимо доволен :)
Изображение
Изображение

Като понапече слънцето с удоволствие си почиваше вътре,което означава може би,че вътре е по хладно:
Изображение
Окака Чука - специалист
muncho написа:
Ето крайния резултат.Щом сложих къщата на мястото си ,обитателят на жилището остана видимо доволен :)

Да, особено на последната снимка! "Гледа като пребито куче" :-D
ArturDent - Почти Безобиден
Ето и моята

Прикачен файл

IMG_0001.JPG

Прикачен файл

IMG_0002.JPG

Прикачен файл

IMG_0003.JPG

Прикачен файл

IMG_0004.JPG

Прикачен файл

IMG_0005.JPG
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Къща за куче собствено производство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: