Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
nenko666 - помощник
Ще кача още снимки а сега даваите съвети!

Прикачен файл

22082009465.jpg

Прикачен файл

24082009471.jpg

Прикачен файл

19082009464.jpg

Прикачен файл

10072009405.jpg
Последна промяна от nenko666 на пет ное 11, 2011 7:20 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Ако си направиш и труда да попиташ, със сигурност ще ти отговорят.
stiv1961 - майстор
Хубава вила ама си оправи първо заглавието :-D И.....какви съвети търсиш?Ако питаш мен започни с асфалтиране на пътя до вилата :-D
ozimen - специалист
Помисли за по сериозно укрепване на плочата която е под навеса,че я гледам голяма е а е подпряна отдолу с колчета за домати.
nenko666 - помощник
Небързам да укрепвам терасата защото отдоло ще бъде гараж някои ден .
Последна промяна от nenko666 на пет ное 11, 2011 7:10 pm, променено общо 1 път.
valentin112 - специалист
nenko666 написа:
Небързам да укрепвам терасата защото отдоло ще бъде гараж някои ден .
Много сериозен аргумент да не се укрепва плочата, прави солидни застраховки на автомобила.
bulhomes2 - майстор
Отиваш на първия си пост. Натискаш редактиране. Променяш си заглавието на темата на кирилица. Иначе със сигурност ще я загубиш. Това е съвета ми. Засега.
Galy - специалист
На тази вила и трябват 20 кошера с пчели и ще е ток :)
rockwall - майстор
виличката наистина е хубава, но послушай съвета за плочата, защото като гледам и какъв сериозен покрив ляга върху нея, ако падне някой як сняг, може да намериш и покрив и плоча долу

Друг съвет - помисли за отводняването - т.е. за водата, която се пуска от склона и бие в къщата.

В планинските райони къщите на склон обикновено са заобиколени от всички страни от малка пътека бетон, като на склоновете има терасиране или подпорни стени, за да може водата да тече покрай стените на къщата, а не през тях.

.. а колкото до кошерите и пчелите

Изображение
тази порода е много медоносна :drinkers:
schuldiner - майстор
Тоз модел къщи 90% са без солидни основи, обикновено е бутобетон. Не знам доколко разумно е дострояването и двете зидарии - неизмазаната и под нея. Всъщност за плочата над гаража не съм убеден, че е допълнително лята, но на такава прилича. Очевидно иска подпиране в края, ама ми се струва и провиснала. Както и стрехата над нея... Абе нищо фатално, моята къща не е по-добра и не съм се втурнал да я оправям. Просто при всеки ремонт гледам да изхвърлям повече, отколкото товаря наново. Ако предстоят някакви ремонти, старай се всичко да е максимално олекотено и това е!

Тема "Моята вила през последните 2 години !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: