• 1
  • 2
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
Thomson Life - специалист
Това са говорителите:
Изображение

Изображение

Днес си намерих и 9А траф (от досегашния 1А) за усилвателя ( на основата на TA8210), но не мога да филтрирам напрежението. Имам закачени след трафа грец 6А (скоро ще си взема и 10А) и кондензатор 10000мф, но има един много гаден бръм.
failure - специалист
Това са "car audio" говорители - висока мощност, ниска динамика и чуствителност, така че не се занимавай да правиш сериозни кутии.
Бих ти препоръчал " Boxplot " програмата ! Изтегли си я от тук :
http://educypedia.ka...loudspeaker.htm
малка е но ще ти свърши много работа !
Интересувам се от известно време за бас кутията с какви размери трябва да бъде , тези в магазините които се продават може би са едни и същи с разликата в размерите спрямо инча на говорителя , на мен може би ми се ще да направя нещо строго конкретно за моя бас говорител . Та мисълта ми е може ли някой да помогне с изчисляването спрямо говорителя , благодаря ви предварително . Модела на говорителя е TS-W306DVC , ето и линк за удобство ... http://www.pioneer.e...06DVC/page.html
kabel96 - специалист
TS-W306DVC
Recommended sealed enclosure (Litres) 24 - 49.6
От това повече здраве му кажи.
http://s3.amazonaws.com/szmanuals/87c01 ... c0252281b8
а като размери за да се получи тези литри , можеш ли да ми дадеш ?
mavryt4o - майстор
ширина по височина по дълбочина или примерно 15по20 по 12 да стане нащо средно на зададените литри незнам
Thomson Life написа:
Здравейте драги съфорумци от няколко дена се занимавам с изработката на тонколони (напълно аматьорско). Като цяло самите кутии са по-малки от колкото трябва, но целта не е много силна музика, а що годе хубаво качество.

Използвам парчета дърво като си режа от тези макари, защото не ми се даваха пари за дървени плоскости (както казах всичко е аматьорско) и се надявам и с това дърво да стане. :)
Изображение
Получава се нещо такова след дълго шкурене (като ще трябва още малко)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Още съм в началото и ще трябва да се натамани малко, но да се надяваме, че ще добият добър вид.
А ако може някой да ми даде съвет да им направя ли бас рефлектор или напълно затворени е по-добре ?
Кутията добре си я направил.Ще ти кажа как можеш да си направиш тон колона от подръчни материяли.трябват ти-стериопорена чиния,блоков рист,2 картончета(колкото календарче),медна тел,картон,и магнит.От блоковия лист изрежи две двусантиметрови линий,и ги увий около магнита в противоположни посоки.залепи това нещо на дъното на чинията,по средата.увий медната тел около магнита.След това внимателно извади първата лента лист.вкарай магнита вътре.сгъни двете календарчета като ветрило,и ги залепи за чинията.После сложи листа картон отгоре.прекарай музика по телта,но трябва да оставиш по няколко сантиметра от нея,за да може после да можеш да пуснеш музиката по тях.Дано ти се получи,на мен ми се.
Успех!!! :razz:
  • 1
  • 2

Тема "Изработка на тонколони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: