• 1
  • 2
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
evsibo - специалист
Привет ето парапетите, които си направих сам като за всичките материали съм дал около 750 лева, без да ползвам никакви отстъпки, които фирмите ползват и искат майка си и баща си, ето и пример на една такава случайно избрана от Google http://www.krepeji.bg/bg/parapeti/parap ... bishta.htm . Моето мнение е, че самата изработка не е нищо сложно ако разполагаш със средни технически познания, подходящи инструменти и 1 ден свободно време, Аз самият изкарах един съкратен курс с ето това http://rails-bg.com/demo_movie.html и се почна. Ето и резултата \:D/

Прикачен файл

P1000825.png

Прикачен файл

P1000820.png

Прикачен файл

P1000819.png

Прикачен файл

P1000818.png

Прикачен файл

P1000817.png
marmoz - специалист
evsibo написа:
. Моето мнение е, че самата изработка не е нищо сложно ако разполагаш със средни технически познания, подходящи инструменти и 1 ден свободно време
Да,така е но не забравяи най-главното ословие - не трябва да те мързи :-D
Добре са станали парапетите,пари си спестил,позабавлявал си се,образовал си се,накрая си седнал на една ракия да се нарадваш на това което си направил ,какво повече му трябва на човек :)
radius - майстор
Добра работа, на клипа изглежда лесно. Имаш ли идея колко си спестил, т.е. колко би ти излязло с фирма?
И с какво ряза тръбите?
jekasus - майстор
С пендула най-лесно и най-точно, дори моя Райдер от евтини се справи с рязане на такъв профил.
stiv1961 - майстор
За такъв парапет цените започват от 100 кинта нагоре. Монтажа е много лесен/ да не кажа прост/, кофтито е, че аксесоарите са скъпички. Отдавна мисля стъпалата на басейна да ги правя с такива профили, даже съм заложил в стъпалата ф20 вместо анкери ама пусти пари- все не стигат. evsibo, бравос, чудесно си се справил :supz: :partyman:
evsibo - специалист
Спестил съм най-малко на половина като се има предвид, че ъглите на терасите са скъпия вариант 13,50 беше парчето, а имаше по 5 ама жената не ги хареса. Първия линк, който съм пуснал е точно за това да се видят цените на изработка горе-долу как вървят аз, когато го правих преди две години бяха още по-високи. Колкото до това какви инструменти трябват те са : перфоратор, винтоверт, пендула, пистолет за силикон (по-здрав не от тези дето след половин туба ги изхвърляш), нивелир, ролетка и помпа. Ето и случаен линк за цени на алуминиевите профили и аксесоарите http://www.alparapet.com/price.html
EDI - майстор
РОСИ скоро имаха разпродажба на чаркове и тръби за такива прапети.
evsibo - специалист
При rosi.bg са скъпи . А някои ако не разполага с пендула след като е взел размерите отива в някоя фирма за алуминиева дограма и за 10-20 лева е готов . За пистолета за силикон трябва да е по здрав заради химическия анкер (аз ползвах на Henkel) , по твърд е от силикона.

Прикачен файл

16988643_1_800x600.jpg
16988643_1_800x600.jpg (88.48 KиБ) Видяна 19794 пъти

Прикачен файл

17580179_1_585x461.jpg
17580179_1_585x461.jpg (70.27 KиБ) Видяна 19794 пъти

Прикачен файл

P1000453.png Ето това е химическия анкер 25-30 пара е , стига да се запълнят 10-12 отвора Ф20 с дълбочина 11-12 см.

Прикачен файл

P1000839.png купих този лед като счупих 3 , малко по скъп е но ми свърши чудесна работа

Прикачен файл

Клипборд.png
Малко от монтажа
Клипборд.png (78.55 KиБ) Видяна 19830 пъти
Последна промяна от evsibo на съб фев 16, 2013 12:30 am, променено общо 2 пъти.
novgradski - специалист
Добра е колонката да се "застопори" с винт към химическия анкер(лайсната -скрива главата),а за басейн -по добре е неръждаем (вярно че е по скъп),но там в основата вместо анкера- слагаме неръждаема шпилка ,после пак лепило (може "WASI" или HILTI -но e по-скъпо и трябва специален пистолет),а и при динамично натоварване алуминиевите се "разбиват" по-бързо,но за в къщи е супер -не е за обществена сграда (макар че на доста места ги има)
evsibo - специалист
Да наистина после се захваща със самонарезни винтове, ама не съм снимал повече имах си работа :-D :-D :-D
  • 1
  • 2

Тема "Парапет направи си сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: