Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
MamaMy - майстор
Не знам кое ви дразни вас колеги, но аз искам да обеся проектанта на тези тераси вързан за топките на някоя от тях. Тези пък които обвиняват колегата, че е загрозил, нека погледнат зад остъкленията на останалите тераси! Има ли някъде останала оригинална мазилка, боя? С какво се различава терасата на колегата? Ами той май единствен не е нарушил закона с незаконно остъкляване. Вместо да го подкрепите, вие откровено се заяждате.
Krelion - специалист
stefan_mil4ev написа:
..... Важно е на мен да ми е добре в къщи, а как изглежда на фасадата слабо ме интересува.......
Бравос =D>
prascho - майстор
В нито един мой 'пост' не съм написал, че е грозно. Пиша само, че не е практично. Не виждам нито една полза, а само вреди от този теракот на стената. Нулева изолация, възможност за поява на мухъл вътре в помещението, след време ще мухлясат и фугите отвън....А плочките на перваза са опасно сложени. Нямат основа и са доста крехки, като при лек удър ще полетят към нечия глава...
cybersas - специалист
prascho написа:
В нито един мой 'пост' не съм написал, че е грозно.
Е как да не е грозно?! Искам някой да ми обясни как горното не е грозно - как се вписват тези плочки на фасадата, за фенерите не говорим, за простора също, за цветовото решение и т.н.

Да, и аз живея в къща, но всеки ден минавам покрай кооперации, блокове и т.н. които ВСЕКИ от етажната собственост прегражда тераси, лепи плочи, изолации, ползва безумни цветове и накрая се получава изглед от ИНДИЯ - да не кажа друго място.

Абсолютно е недопустимо за мен да мацаш ПО ОБЩА фасада с каквото ти падне - камо ли да лепиш плочки :) Абсурдна работа как и да го гледаш. То затова хората казват - да идем в златна Прага, красива Виена, изтънчен Париж, консервативен Лондон, но за София - не съм чувал уви нищо такова.

Жалкото е, тази мода със свинщината по фасадите не е само в крайните квартали, но и в Лозенец и по Оборище и навсякъде всъщност. А когато свиниш - не виждам на какво друго да приличаш освен на съществителното от глагола.

Аз като имам къща на 3 етажа - не ми е минало през ум 4те тераси да правя по различен начин или да си изолирам само етаж 1 и 3 и единия да боядисам лилаво - а другия - жълто примерно - що ли??! Само щото е мое цялото?! Или съм просто нормален?
prascho - майстор
Не разбираш от естетика :-D . Трябва да е пъстро, като населението на България - манго, фес, арменци и все по-малко българи....
apel - напреднал
themask написа:
Мда... затова нашата градска среда изглежда и ще изглежда като гето, а Париж, да кажем, изглежа малко по-различно. Едни хора спазват правила, независимо дали им харесва, а други правят, както им хареса - останалите да го д*хат.
А аз наивно се боря със съседи, които си изхвърлят листата и боклуците от дворовете през улицата, защото важното е в дворчето им да е чисто и прегледно. Отплеснах се :cool:
Плочките са профи залепени :mrgreen:
Затова този апартамент в Париж не струва 50 000 евро, а 250 000 :partyman:

Тема "Първото ми лепене на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: