Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
stefan_mil4ev - специалист
Аз пък едно не разбирам, защо българският народ е толкова лош. Все трябва де се изкажем отрицателно. Аз реших да покажа първото ми лепене на плочки, понеже този раздел е за това (да си покажем ремонтите), а получих как изглеждала фасадата. Вие и жените си ли ги избирате по хорското мнение?!? Това е като, купих си А3-ка с две врати и всички познати и комшии се изпоизказаха, че колата ми била не функционална, а това на тях им е дерт. Съжалявам, че въобще пуснах темата.
Чаро - Акълия
Остава да изпраскаш и един бойлер ( от тези термопомпените за монтаж на балкон) и картинката ще е почти завършена!
:partyman:
themask - специалист
stefan_mil4ev написа:
Аз пък едно не разбирам, защо българският народ е толкова лош. Все трябва де се изкажем отрицателно. Аз реших да покажа първото ми лепене на плочки, понеже този раздел е за това (да си покажем ремонтите), а получих как изглеждала фасадата. Вие и жените си ли ги избирате по хорското мнение?!? Това е като, купих си А3-ка с две врати и всички познати и комшии се изпоизказаха, че колата ми била не функционална, а това на тях им е дерт. Съжалявам, че въобще пуснах темата.
Не искам да нападам по никакъв начин опитите ти в лепенето на плочки! Мислите ми бяха провокирани наистина от фасадата и начина, по който всички ние се отнасяме към заобикалящата ни среда - трябва да мислим за нея като за нещо, което засяга всички ни. Това, че ти не виждаш това, което си сътворил отвън, когато си вътре, не означава, че други не го виждат. Когато се разхождаш из улиците, виждаш това, което другите са сътворили по същия начин. Трябва да има някакъв унисон, някаква хармония... Но индивидуализмът ни ни прави лоша услуга във всички измерения на живота.
Ето за това "ситно нашенско" се сетих:
Изображение

А че сме лоши, си прав - примерът с колата ти си е проста злоба :)
vanyata - напреднал
themask написа:
stefan_mil4ev написа:
Аз пък едно не разбирам, защо българският народ е толкова лош. Все трябва де се изкажем отрицателно. Аз реших да покажа първото ми лепене на плочки, понеже този раздел е за това (да си покажем ремонтите), а получих как изглеждала фасадата. Вие и жените си ли ги избирате по хорското мнение?!? Това е като, купих си А3-ка с две врати и всички познати и комшии се изпоизказаха, че колата ми била не функционална, а това на тях им е дерт. Съжалявам, че въобще пуснах темата.
Не искам да нападам по никакъв начин опитите ти в лепенето на плочки! Мислите ми бяха провокирани наистина от фасадата и начина, по който всички ние се отнасяме към заобикалящата ни среда - трябва да мислим за нея като за нещо, което засяга всички ни. Това, че ти не виждаш това, което си сътворил отвън, когато си вътре, не означава, че други не го виждат. Когато се разхождаш из улиците, виждаш това, което другите са сътворили по същия начин. Трябва да има някакъв унисон, някаква хармония... Но индивидуализмът ни ни прави лоша услуга във всички измерения на живота.
Ето за това "ситно нашенско" се сетих:
Изображение

А че сме лоши, си прав - примерът с колата ти си е проста злоба :)
Аз затова живея в къща и не деля никаква фасада с никой :)Прав сте, че когато сте част от цялото, не може да не обърнете внимание и да правите нещо на парче :) За лепенето авторът се е справил добре, на мой познат първото лепене беше с фуги от сантиметър и половина.:)
prascho - майстор
На мен много ми хареса. Хубава топлоизолация се е получила. Тамън няма да се мокри стената при дъжд :-D . Евала за иновационното мислене. Аз бих го патентовал :wink: . Стига с този противен стиропор дето се лепи...плочки, плочки трябват на народа.... =D>.

За да придобие завършеност концепцията ти предлагам на пролет да сложиш едно столче на парапета на терасата, да се качиш на него и да залепиш отляво на прозореца още малко плочки. От естетична гледна точка ще е по-хубаво, пък и няма да ти подлиза вода покрай прозореца. Няма да имаш ядове с мухъла ;).

П.П. Ако това е "безистен" през който минават хора дръпни една червена лента и сложи една шапка. Тамън няма да минават /ако камъкът отгоре им пропусне китарите то отчупилото се остро парче теракота със сигурност ще ги нацели/, а ще се спират и ще пускат по някой лев на творението.
tanosliven - специалист
Естетически издържано в синхрон с околната среда. :prayer:
al4o - специалист
Абе то и горния етаж като гледам как е захапал вратата с прозореца при остъкляването #-o
kozl - майстор
stefan_mil4ev написа:
Важно е на мен да ми е добре в къщи, а как изглежда на фасадата слабо ме интересува.

С това мислене държавата стана бунище, а ние се заринахме с боклуци и станахме боклука в ЕС . Свикнахме да ходим в мръсотията, газим лайна, но важното е в къщи да ми е Убавиня.
prascho - майстор
От чисто любопитство бих попитал автора дали сметката за отопление му е по-голяма в края на отоплителния сезон. Принципно керамиката държи студено и стената би следвало да изтива по-бързо. На мнение съм, че покритието ще измуква топлото навън като прахосмукачка, но може да греша.
hidrazin - майстор
Ами доста хора рвнаха че развалял фасадата и гледал само на него да му е добре. У нас е така. Я някой да се опита да навие всички във входа да си уеднаквят и да си ремонтират фасадата. :lol: Мисия невъзможна! То едни пари за вход от порядъка на 10-тина лева месечно често не могат да се съберат.
Иначе да - хубаво ще е всички фасади на даден блок да изглеждат нови, еднакви, чисти и приветливи. И аз съм за. Обаче когато това е невъзможно защо човека да си търпи грозната опушена мазилка събираща всичкия прахоляк? Плочките поне няма да задържат толкова и се чистят лесно.
Другите тераси наоколо сигурно пък се вписват в общ стил. :-D Една остъклена, друга не, различно остъкляване, ръждясали олуци, мазилка на петна. кабели във всички посоки, надпис "не паркирай!"....
На мен ми харесва.
Принципно керамиката държи студено и стената би следвало да изСтива по-бързо. На мнение съм, че покритието ще изСмуква топлото навън като прахосмукачка, но може да греша.
Какво значи държи студено? Няма такъв термин. Всеки сантиметър върху мазилката "затруднява" топлината както да влезе, така и да излезе. :) По-скоро бих се притеснявал за бъдеща влага. Евентуално.
:partyman:

Тема "Първото ми лепене на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: